اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

طراحی و شبیه سازی و ساخت مدار سوئیچ مغناطیسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

طراحی و شبیه سازی و ساخت مدار سوئیچ مغناطیسی

سلام به همه دوستان دلاور و شجاع دنیای الکترونیک
    دوستان من یک مدار سوئیچ زنی با استفاده از سوئیچ مغناطیسی رو میخوام با Altium شبیه سازی کنم و بعدش PCB بزنم و بعدش هم بسازمش. پس به همراهی شما تا پایان نیازمندم.
    توی اینترنت سرچ کردم این مدار رو پیدا کردم. متاسفانه بعضی قطعات این مدار توی کتابخونه Altium وجود نداشت.
    اولین مرحله: میخوام یکی از دوستان بیاد راجب عملکرد این مدار باهم بحث کنیم.
    و بعد به ترتیب بریم سراغ مراحل بعدی. (در حین اجرا عکس و تصاویر گذاشته میشه)
    [IMG][/IMG]
    با سپاس فراوان

پاسخ : طراحی و شبیه سازی و ساخت مدار سوئیچ مغناطیسی

نوشته اصلی توسط goldiranac1 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان دلاور و شجاع دنیای الکترونیک
    دوستان من یک مدار سوئیچ زنی با استفاده از سوئیچ مغناطیسی رو میخوام با Altium شبیه سازی کنم و بعدش PCB بزنم و بعدش هم بسازمش. پس به همراهی شما تا پایان نیازمندم.
    توی اینترنت سرچ کردم این مدار رو پیدا کردم. متاسفانه بعضی قطعات این مدار توی کتابخونه Altium وجود نداشت.
    اولین مرحله: میخوام یکی از دوستان بیاد راجب عملکرد این مدار باهم بحث کنیم.
    و بعد به ترتیب بریم سراغ مراحل بعدی. (در حین اجرا عکس و تصاویر گذاشته میشه)
    [IMG][/IMG]
    با سپاس فراوان
    با سلام:
    اگر منظورشما این است که از خروجی رله جهت سویچ زنی استفاده کنید، شما با مشکل مواجه می شوید زیرا حداکثر تعداد قطع و وصل یک رله 10 بار در ثانیه است و بعد از آن مدار سویچ را مدار باز می نامند، چون سرعت قطع و وصل قطعات مکانیکی محدود است و ماننده قطعات الکترونیکی نمی تواند مثلا 1000 بار در ثانیه قطع وصل شوند. فقط بفرمائید برای چه کاری می خواهید انجام دهید تا راهنماییبهتری کنم.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام:
      اگر منظورشما این است که از خروجی رله جهت سویچ زنی استفاده کنید، شما با مشکل مواجه می شوید زیرا حداکثر تعداد قطع و وصل یک رله 10 بار در ثانیه است و بعد از آن مدار سویچ را مدار باز می نامند، چون سرعت قطع و وصل قطعات مکانیکی محدود است و ماننده قطعات الکترونیکی نمی تواند مثلا 1000 بار در ثانیه قطع وصل شوند. فقط بفرمائید برای چه کاری می خواهید انجام دهید تا راهنماییبهتری کنم.

سلام و عرض ادب علی آقا مخلصیم.
      علی آقا من این رو میخوام وصل کنم به یک موتور فن 220 ولتی. از خروجی رله برای سوئیچ زنی استفاد نمی کنم.
      علی آقا میخوام تغییرات زیر رو به مدار بدم:
      1- میخوام وقتی کلید مغناطیسی آهن ربا بهش نزدیک میشه رله وصل بشه و رله تنها زمانی قطع بشه که من یک کلید رو فشار بدم. اون کلید رو کجا قرار بدم بهتره؟
      2-میخوام یک کلید دیگه هم تحت عنوان کلید ریست اضافه کنم که با هر بار فشار دادنش رله به مدت 20 ثانیه وصل بشه و اگر توی این 20 ثانیه سوئیچ مغناطیسی فعال شد دوباره با فشار دادن کلید اول رله قطع بشه.
      3- برای 555 مقدار مقاومت و خازن رو چند قرار بدم که مدت زمان روی 20 ثانیه بیاد؟

ارادتمند شما.

دیدگاه

راحت تر نیست از سنسور اثر هال و میکرو کنترلر و وقفه(اینتراپت ) استفاده کنی؟
        .

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
          راحت تر نیست از سنسور اثر هال و میکرو کنترلر و وقفه(اینتراپت ) استفاده کنی؟
          .
          یعنی چطوری؟ میشه بیشتر توضیح بدی؟

دیدگاه

دوستان گرامی لطفا راهنمایی کنین 4 وز از زمان گذاشتن پست میگذره هیچ پیامی دریاف نشده هنوز.

دیدگاه

سنسور اثر هال یا حتی سوئیچ های مغناطیسی هستن که با نزدیک شدن آهن ربا وصل میشن
              شما یک میکروکنترلر در حد ATTINY هم کارتون رو راه میندازه. کافیه برنامه نویسی میکرو بلد باشید. تمام چیزهایی که میخواید رو در قالب یک برنامه بهش میدید و بعدشم طراحی PCB و ... .
              انتظار نداشته باشید دوستان بشینن برنامه نویسی کنن و براتون مدار آماده بسازن. اما خودتون اگر میکرو بلد نیستید براحتی میتونید برای این کارتون یاد بگیرید و مدارش رو ببندید.
              ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

دوستان میخوام این مدار رو توی پروتئوس شبیه سازیش کنم منتها اون IC CD4013 توی کتابخونه نیست. کسی داره کتابخونش رو واسم بفرسته؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X