ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    2018/02/03
    8
    1

مشکل در به کار گیری ماژول rf فرستنده و گیرنده 315 mhz بدون میکرو و بدون آردوینو

سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی.
    بنده کنجکاو شدم یه ریموت کد فیکس خودم بسازم و با یه جستجو تونستم بخش کد و دیکد رو اکی کنم.
    مدار با ای سی pt2262 برای فرستنده و pt2272-m4 برای گیرنده هست. وقتی D-out فرستنده رو به D-in گیرنده با سیم متصل میکنم کد و دیکد رو درست انجام میده. اما وقتی این ارتباط رو با ماژول فرستنده RF و گیرنده RF برقرار میکنم، هیچ بازخوردی نمیبینم.
    نمیدونم فرستنده ارسال نمیکنه؟ یا گیرنده دریافت نمیکنه یا جفتشون؟ مشکل رو نمیدونم از چیه؟
    فرستنده و گیرنده رو از همین سایت خریدم :

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

مشکل وقتی پیش میاد که اون سیم دیتا به ماژول فرستنده و گیرنده RF تبدیل میشند.
    تغذیه هم برای کل مدار 5ولت تا 9 ولت 1 آمپر تست کردم ولی جواب نداد حتی 12 ولت 1 آمپر هم تست کردم نشد.
    خواهشا راهنماییم کنین مشکلم از کجاست؟
    2018/02/22
    963
    589

پاسخ : مشکل در به کار گیری ماژول rf فرستنده و گیرنده 315 mhz بدون میکرو و بدون آردوینو

درود . برای تغذیه از باتری استفاده کرده مجدد تست کنید اطلاع دهید
    2018/02/03
    8
    1

پاسخ : مشکل در به کار گیری ماژول rf فرستنده و گیرنده 315 mhz بدون میکرو و بدون آردوینو

سلام. والا با باتری هم تست گرفتم. یه سری رفتار عجیب دیدم از مدار.
    اول اینکه مدار کار نمیکردش.
    رفتم سراغ تست اینکه ماژول فرستنده و گیرنده کار میکنه یا نه به این ویدیو از یوتیوب رسیدم:

این طرف میاد فقط فرستنده و گیرنده رو بدون میکرو یا انکدر/دیکدر وصل میکنه به 5 ولت و دیتای گیرنده رو به یه led وصل میکنه و دیتای فرستنده هم به 5 ولت میزنه. led روشن میشه و وقتی دیتا ی فرستنده رو از 5 ولت قطع میکنه led آهسته شروع میکنه به خاموش شدن.
    واسه من دوتا مشکل داشت تو این قضیه.
    اول: وقتی گیرنده رو به 5 ولت وصل میکنم led دائم روشن میمونه. واسه خاموش شدنش باید led رو از برد برد در آورد مجدد گذاشت سر جاش.
    بعد که دیتای فرستنده رو به 5 ولت زدم دیدم led روشن شد اما با قطع کردنش led همونطور دائم روشن موند و خاموش نشد.
    به نظرم مشکل همینجاست. تو پروسه ی انتقال سریال باید بیت دیتا پشت سر هم بین صفر و یک تغییر کنه درسته؟ این وقتی 1 میشه دیگه 0 نمیشه پس سریال دریافت نمیکنه.
    نظر شما دوستان و اساتید چیه؟ من که میترسم برم یه گیرنده دیگه بگیرم و باز مشکل همین باشه ضمن اینکه باز یه هفاه ای وقت تلف میکنه تا به دستم برسه.
    خواهشا راهنماییم کنین. تشکر
    2018/02/03
    8
    1

سلام و تشکر مجدد. پیام بالایی هم هستش. یک سوال دبگه پیش میاد. مقاومت اسیلانور باید متناسب با فرکانس rf انتخاب بشه یا همیین که بر اساس دیتاشیت 4.7 مگا در انکدر و 820 کیلو در دیکدر باشه کفایت میکنه؟
    2018/02/03
    8
    1

خدا خیرتون بده یه کمک به ما برسونین الان یک هفته معطل این مدار شدم.
    2018/02/03
    8
    1

واقعا کسی نمیتونه کمک کنه؟
    2018/02/22
    963
    589

درود . اون روش تست led نتیجه نمیده. چون اطراف شما پر از فرکانس نویز هست و گیرنده واکنش نشون میده . اگر مدار رو عیناً درست بستید و ماژول ها تشابه فرکانسی دارند ، نویز تغذیه هم نداشته باشید ، تنها گزینه ممکن خرابی یکی از قطعات می*تونه باشه . مدار ساده ای هست که به راحتی جواب میده . فقط تغذیه اهمیت داره
    2018/02/03
    8
    1

والا مقاومت ها که همشون رو با مولتیمتر اندازه گرفتم درست بودن. ای سی ها هم به صورت سیمی درست هستن و انکد و دیکد انجام میدند. پس میمونه فقط فرستنده و گیرنده. گیرنده رو یه نمونه دیگه خریدم و تست کردم باز هم کار نکرد. حالا اومدم از سایت یه گیرنده جدید سفارش دادم. از اینایی که کریستال دارند. برسه دستم ایشالله که کار بکنه.
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8