اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بایاسینگ BC517 نمیشـــــه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بایاسینگ BC517 نمیشـــــه

:cry:

این یه ترانزیستوره دارلینگتونه اینم دیتا شیتش...

http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/motorola/BC517.pdf

توی بهره جریان متر میزارم میزنه 1 که بنظرم خیلی کمه... ولی تو دیتا شیتش نوشته 30000

1A هم جریان میشه ازش بگیری ولی کار نمیکنه :cry: یه موتور DC بهش وصل کردم ولی هی قطع و وصل کار میکنه اشکالی هم از بابت برق ندارم برق باطری دادم بهش! oo:
    وقتی بار رو روی امیتر میزارم ( بین امیتر و منفی مدارم)آ‌ خیلی داغ میشه ترانزیستورم :eek: اصلا نمیدونم چیه مشکل ببینم بایاسینگ این نرانزیستورای دارلینگتون فرق داره با معمولی ها! یه ترانزیستور 100 میلی آمپر میزارم جاش تو مدارم کار میکمه داغم نمیشه! :angry:

کمک کنین دوستان

پاسخ : بایاسینگ BC517 نمیشـــــه

هیشکی منو دوست نداه؟ :cry:

دیدگاه

ترانزیستور دارلینگتون ولتاژ بیس - امیترش 0.7 ولت نیست بلکه 1.4 ولته به همین خاطر ممکنه همه ی بهره سنجها نتونن بهرشو درست نشون بدن.

از طرفی ممکنه ترانزیستورت اصلا سوخته باشه. اما اگه سالم باشه درست نیست که بار رو به امیتر وصل کنی چون افت ولتاژ زیاد کلکتور - امیتر باعث تلفات توان میشه و ترانزیستور داغ می کنه.

اینجوری ببند مشکلی نخواهی داشت:

ولتاژ Vinآ‌باید بیشتر از 1.4 ولت باشه و R1 می تونه رنج وسیعی باشه مثلا 10 کیلو تا 1 مگا اهم

البته ماسفتها برای این کار شما مناسبترند و در سایزهای مختلف پیدا میشن

با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

مرسی مرسی برم امتحان کنم ببینم چی میشه! :rolleyes:

دیدگاه

باسلام.درموردنمایش بهره ترانزیستور موردنظر ابتدا ببینید اگر نمایشگر شما 3.5digit باشه حداکثر عددقابل نمایش 1999 است.
          اگر نمایشگر 4.5digit باشه حداکثر عدد 19999 قابل نمایشه که از 30000 هم کمتره.
          من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
            باسلام.درموردنمایش بهره ترانزیستور موردنظر ابتدا ببینید اگر نمایشگر شما 3.5digit باشه حداکثر عددقابل نمایش 1999 است.
            اگر نمایشگر 4.5digit باشه حداکثر عدد 19999 قابل نمایشه که از 30000 هم کمتره.
            میرم میبینم چشم ولی مطمعن هستم عدد 1 رو نشون میداد! نه 1999 . :question:

در مورد بایاسینگ ترانزیستور باید بگم من ایت ترانزیستورو بایاس کردم ولی به این صورت که کلکتورو امیترو برعکس کردم درست شد!

یهنی به امیترش +آ‌دارد و بار رو هم گزاشتم روی کولکتور با بار منفی! عجیبه نه؟ oo:

دیدگاه

باسلام.دوست عزیزنمایشگرهای دیجیتال زمانی که عدد ازمحدوده خارج باشه 1رو نمایش میدهند.
              درضمن فکرمیکنم وارد دنیای بایاس معکوس شده باشی!!!!
              من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

فکر کنم داری از نشتی بیس یه کلکتور استفاده می کنی و تقویت مقویت تعطیله!!!
                با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X