اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل تبادل اطلاعات در sim800c

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل تبادل اطلاعات در sim800c

سلام دوستان،
    آقا ما پروژه دانشگاهمون یه سالی وقتمو گرفت، که ساخت ماژول اثر انگشت با avr بود که خوشبختانه داره به دآخرای کار میرسه...
    اما قصه از جایی شروع میشه که طراحان عزیز اتمل تو atmega 64 دوتا پایه ی uart1 و دوتا پایه یdi و do رو با هم روی دوتا پین گذاشتن...
    منم وقتی که در حال کار با پروگرمر بودم، اگر این دوتا رو با هم استفاده میکردم و یا بکنم، میسوزه میکرو کلن(اگه بدونین چنتا میکرو سوزوندم)
    حالا ما ی بار چنین اتفاقی افتاد و متاسفانه میکروم سوخت، منم ک ی میکروی دیگه رو زدم جاش که اون اتصالی داشت مثبت و منفیش و هم سوخت هم ال سی دی و هم sim800c که درستم کار میکردو سوزوند..
    حالا که دوباره دارم راهش میندازم، ال سی دی اوکی شد همه چی اوکی شد، فقی ی مشکل جدید پیش اومد و اونم اینه ک فقط دستور AT رو میخونه ماژول و جواب میده بهش، بقیه رو نمیبینه، از پی سی و برنامه ی AT Command tester خیلی شیک باهاش ارتباط برقرار میکنه. میکرو هم با پی سی خیلی راحت ارتباط برقرار میکنه...

حالا من بعد از کلی ور رفتن و این داستانا فهمیدم که وقتی ال سی دی رو میکنم از مدار، خلاصه سرتونو درد آوردم، به این نتیجه رسیدم که احتمال نود درصد روی پایه ی زمینم یکسری نویز وجود داره که ارتباطو خراب میکنه، خواستم بدونم برای از بین بردنش چیکار باید بکنم؟

دیگه داره چشام در میاد از خستگی و دارم دیوونه میشم، از این که نمیتونم حلش کنم، چیزی که قبلن کار میکرد.

تنها چیزی هم که مدار ال سی دیش داره یه مقاومت متغیر 20 کیلو هست که دوتا سرش به مثبت و منفیه و سر وسطیش به ولتاژ کنتراست...

مدار تغذیه هم از یه آداپتور 12 ولتی 3 آمپر که مستقیم به ماژول و به واسطه ی مدار lm2576 به 5 ولت میکرو و ال سی دی و کیپد و اثر انگشت و بقیه چیزا میرسه... لطفا کمک کنید، دیوانه شدم ب مولا

پاسخ : مشکل تبادل اطلاعات در sim800c

میتونه برای مقاومت متغیره باشه؟ مثلن اینکه منفی دیگه صفر نباشه بالاتر باشه بخاطر اون مقاومته و اینکه این اختلال ایجاد کنه؟
    یا اینکه نیاز به آداپتور آمپربیشتر مثلن 5 آمپر باشه و من دارم کم بهش جریان میدم؟

دیدگاه

پاسخ : مشکل تبادل اطلاعات در sim800c

سلام دوستان، با کلی آزمون و خطا و آزمایش و کلی بدبختی به این رسیدم که مشکل اصلی من نه ال سی دی نه جریان کم و نه چیز دیگه ایه... مشکل اصلی از ماژول sd card هست و نمیدونم چرا و به چ دلیلی وقتی ماژول به تغذیه وصل میشه، داستان میشه و خوب کار نمیکنه uart
      البته uart1 خوب کار میکنه ولی uart2 درست کار نمیکنه.

کمکی، پیشنهادی چیزی لطفا...
      دهنم صاف شد خدایی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X