اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماژول برای تغیر فرکانس موج مربعی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماژول برای تغیر فرکانس موج مربعی

سلام
    یه موج مربعی با دامنه 12 ولت با فرکانس متغیر در محدوده 5Hz تا 100kHz دارم
    میخوام فرکانس رو نصف کنم با حفظ دامنه و شکل موج
    جریان خروجی حدودا 250mA
    دوستان چه ماژول یا راهکاری رو پیشنهاد میکنید ؟
    سپاس

پاسخ : ماژول برای تغیر فرکانس موج مربعی

باسلام چند راه الان به نظرم میرسه از ساده به سخت خدمتتون عرض می کنم
    1- با استفاده از فلیپ فلاپ D. شما میتونید فرکانس کاریتون رو با حفظ تقریبی دامنه نصف کنید. مدارش همه ساده است گوگل کنید
    2- استفاده از ای سی های کانتر سریع. برای نصف کردن و یا یک چهارم کردن و ... میشه از ای سی های کانتر هم استفاده کرد.
    3- استفاده از ای سی های سینتی سایزر. به این صورت که شما میتونید تقریبا هر ضریب دلخواهی رو در فرکانس ضرب کنید.
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
      باسلام چند راه الان به نظرم میرسه از ساده به سخت خدمتتون عرض می کنم
      1- با استفاده از فلیپ فلاپ D. شما میتونید فرکانس کاریتون رو با حفظ تقریبی دامنه نصف کنید. مدارش همه ساده است گوگل کنید
      2- استفاده از ای سی های کانتر سریع. برای نصف کردن و یا یک چهارم کردن و ... میشه از ای سی های کانتر هم استفاده کرد.
      3- استفاده از ای سی های سینتی سایزر. به این صورت که شما میتونید تقریبا هر ضریب دلخواهی رو در فرکانس ضرب کنید.

ممنون از راهنماییتون
      فقط یه مشکل هست
      تمام اینایی که شما گفتین با 5 ولت کار میکنند ولی من ولتاژ پیک 12 ولت دارم و خروجی حتما بایستی 12 ولت باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ehsan.9587 نمایش پست ها
        ممنون از راهنماییتون
        فقط یه مشکل هست
        تمام اینایی که شما گفتین با 5 ولت کار میکنند ولی من ولتاژ پیک 12 ولت دارم و خروجی حتما بایستی 12 ولت باشه
        با سلام
        آیسی های نوع سی ماس با ولتاژ کاری 12 یا 15 ولت هم موجودند. مثلا همین فلیپ فلاپ تایپ D شماره ش 4013 هست.
        شما فرکانستون رو بدین به فلیپ فلاپ و خروجیشو بدین به یه ماسفت درایور، مثل 4420 تا جریاندهی تون هم برقرار باشه.
        کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X