اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اندازه بین روت ها و خودشان در PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اندازه بین روت ها و خودشان در PCB

سلام و خسته نباشید مهندسان عزیز <3. میخواستم بدونم بهترین اندازه سیم ها (Wire) و فاصله آنها از هم در PCB برای چاپ روی فیبر و استفاده از اتو برای ساخت چیست؟ (اندازه ها به میلیمتر)
    چون برد من 8 سانت در 2.5 سانت هست و سیم کشیش زیاده. عکسش هم میذارم ولی باید بگم اوتو روت هست و برای استفاده بهتر از فضاها چندتا از اتصالات بین پین ها رو جابجا میکنم.
    میتونم 2.5 سانت رو به دلخواه تا 4 الی 5 سانتی متر هم افزایش بدم، ولی میخوام بدونم فاصله بین وایرها چقد باشه که اسید مس اون مسیر خالی رو خوب ازبین ببره و اندازه وایرها چقد باشه که موقع اسید کاری مسیر معیوب نشه.

شرمنده یه سوال ناشیانه می پرسم و شاید نتونم منظورم رو درست برسونم، اون هم برای اینه که من رشتم برق نیست و هیچی از برق هم نمیدونستم تا چند روز پیش.
    امروز یاد گرفتم چطور شماتیک مدار طراحی کنم و PCB اش رو بسازم. اون هم بخاطر اینه که برد پنل کیس کامپیوترام خراب شده و این جک 3.5 سه پایه رو نتونستم از بازار پیدا کنم. فقط روی بردهای کیس 5 پایه اش رو پیدا کردم و چون اندازه برد با کیس من مناسب نیست و نمیشه استفاده کرد مجبورم یکی بسازم. شرمنده وقتتونو میگیریم <3
    جدیدترین ویرایش توسط namvarii; ۱۲:۱۶ ۱۳۹۷/۰۹/۱۵.

پاسخ : اندازه بین روت ها و خودشان در PCB

سلام
    بنظرم اگه فقط برا همین مورد میخوایین pcb بزنید و احتیاجی بیش از این ندارید مدارتونو رو بردهای پیش سوراخ(هزار سوراخ) ببندید خیلی راحتتره

دیدگاه

مرسی، اما اون خیلی ضایع است، هم علاقه به یادگیریش دارم هم اینکه جلوی کیس نمیشه پیش سوراخ رو بست، علتش هم اینه که جلوی کیس فقط سوراخ سوکت و جک قطعات رو به اندازه داره و تو پیش سوراخ نمیشه دقیق اون اندازه بست و میلی متری باید درست باشه.
      زیاد که فک میکنم میبینم میتونم عرض برد که 2.5 سانت هست رو افزایش بدم به دلخواه، فقط میخوام بدونم فاصله و اندازه وایرها چقد باشه که اسید باعث آسیب رسوندن به اونا نشه و درست از آب در بیاد؟
      بازم ممنون

دیدگاه

والا با این قیمت اسید و فیبر بدید یه شرکت PCB رو براتون متالیزه بزنه بهتر هست. چون الان شما تمام روت هاتون(مسیرهاتون) رو از لایه بالایی برد رد کردید و بردتون هم متالیزه نیست بعد قرار هست که یک سری کانکتور از پشت برد بهش لحیم بشه که کار خودتونو خیلی سخت کردید. اولا سعی کنید خودتون به صورت درستی روت کنید. نسبت گوشت پدها به سوراخ اون ها هم کم است. از هر دولایه رو و زیر برد هم استفاده کنید خیلی راحت ویا (via) بزنید. برد رو متالیزه بزنید
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
          والا با این قیمت اسید و فیبر بدید یه شرکت PCB رو براتون متالیزه بزنه بهتر هست. چون الان شما تمام روت هاتون(مسیرهاتون) رو از لایه بالایی برد رد کردید و بردتون هم متالیزه نیست بعد قرار هست که یک سری کانکتور از پشت برد بهش لحیم بشه که کار خودتونو خیلی سخت کردید. اولا سعی کنید خودتون به صورت درستی روت کنید. نسبت گوشت پدها به سوراخ اون ها هم کم است. از هر دولایه رو و زیر برد هم استفاده کنید خیلی راحت ویا (via) بزنید. برد رو متالیزه بزنید
          والا من که راحت ترین راهش رو اسید و فیبر میدونستم، مگه چند از آب در میاد؟
          اگه بخوام بدم به شرکت چند از آب در میاد؟!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط namvarii نمایش پست ها
            والا من که راحت ترین راهش رو اسید و فیبر میدونستم، مگه چند از آب در میاد؟
            اگه بخوام بدم به شرکت چند از آب در میاد؟!!
            الان برد دولایه متالیزه اصفهان فدک بزنه بدون چاپ سبز و پاپ راهنما در اندازه 6*6 سانتی متر تقریبا 10 تومن. هرچی تعداد بره بالاتر قیمت میاد پایین ترمنظور روی 50 یا 100 عددبه بالا هست
            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X