اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل فوری و جدی در ویندوز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل فوری و جدی در ویندوز

سلام.
    عکس زیر رو نگاه کنید. اون وارنینگ وسط دسکتاپ رو نمی گم ( مشکل من به خاطر اون وارنینگ نیست ). به اسم برنامه ها و فونتشون دقت کنید. وقتی این اتفاق برای ویندوز میفته هر جا که متنی باشه اینطوری میشه و هیچ کاری نمی تونم بکنم. با عوض مردن زبان سیستم هم درست نمیشه.

من تابحال چند بار با این مشکل مواجه شده ام ( هر چند ماه یکبار ) و هر بار برای رفع این مشکل مجبور میشم که ویندوز رو عوض کنم. مشکل اصلی من اینه که هر بار ویندوز رو عوض می کنم درست دو سه روز بعد از عوض کردن ویندوز این مشکل پیش میاد و هنوز یه هفته نشده باید ویندوز رو عوض کنم. ( یعنی اگه این مشکل بخواد پیش بیاد درست چند روز بعد از عوض کردن ویندوز پیش میاد.)

به نظر شما به جز عوض کردن ویندوز راه دیگه ای نداره؟
    کسی تابحال به همچین مشکلی بر نخورده؟ واقعا مشکل اعصاب خورد کنی هستش.

خودم تازه فهمیدم که مشکل از کجاست. من برای پاک کردن فایلهای اضافی و ترو تمیز کردن رجیستری از برنامه Ccleaner استفاده می کنم. بعضی وقتها که رجیستری رو دستکاری می کنه این مشکل بوجود می اد. یعنی مشکل از رجیستریه. کاریش نمیشه کرد؟
    ضمنا به این خاطر گفتم که مشکلم فوریه که الان این اتفاق برام نیافتاده .اما اگه یه بار ویندوز رو restart کنم دوباره ویندوز خراب میشه ( اخه دوباره از برنامه Ccleaner استفاده کردم حواسم نبود تیک تمیز کردن رجیستری رو بردارم ).فعلا مجبورم از hibernatre استفاده کنم تا ببینم نمیشه کاریش کرد.البته معلوم نیست که در حالت hibernatre ویندوز سالم بمونه.

پس خواهشم اینه که سریعا من را راهنمایی بفرمایید.
    خیلی ممنونم.

پاسخ : مشکل فوری و جدی در ویندوز

سلام
    اینطور که معلومه مشکلی با فونتت وجود داره.
    از این لحاظ که یا فونتت پاک میشه.
    یا مسیرش تو رجیستری پاک میشه.
    اون نرم افزار مشکل سازو چرا استفاده مینی که این مشکل پیشبیاد .
    البته مطمئنیکه مشکل از اون نرم افزاره؟ یعنی بعد از کار با اون اینوضع پیش میاد؟
    بعد اینکه مطمئنی رو ویستا درست کار میکنه؟
    روش های مختلفی برا تشخیص کلید های بیفایده در رجیستری هست. یکی کلید های خالی و یکی مقادیری که آدرس نامعتبری باشند.
    و .....
    پاک کردن هر کلید خالی درست نیست.
    اصلا نیازی نیست که از این نرم افزار استفاده کنی..
    قبل از استفاده ی نرم افزار یه backup از رجیستری بگیر و اگه مشکل از کار نرم افزار بود اونو restore کن.
    بعضی ازسایتا بصورت اغراقی درمورد بعضی نرم افزار ها صحبت میکنن. به اونا توجه نکن.
    بیخیال این نرم افزار شو
    در مورد ویندوز هم نیازی به عوش کردنش نیست. میتونی اونو repair کنی.
    البته قبل از اون تم هاتو عوض کن ببین چی تغییری بوجود میاد.
    یه کار دیگه: تو قسمت تنظیمات فونت و ... هر کدوم از قسمت های مختلف ویندوز برو (احتمالا باید با نام appearance شناخته بشه ) و ببین فونت مربوط به ایکونات چیه و اونو به یه فونت دیگه عوض کن. نتیجه رو ببین چی میشه.
    دیگه تو چه جاهایی این فونت های خراب وجود داره و اصلا هیچ قسمتیاز خود ویندوز هست که این مشکلو نداشته باشه؟
    نتیجه رو بگو.

Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام.
      اقای عابد زاده من که گفتم حواسم نبود از اون نرم افزار استفاده کردم و بدتر اینکه یادم رفت تیک رجیستری رو بردارم تا رجیستری رو دستکاری نکنه.
      مطمئنم که مشکل از از این نرم افزاره.
      ضمنا ویندوز من xp هست نه ویستا و تا بحال روی سیستم خودم ویستا نصب نکردم.
      همیشه که از این برنامه استفاده می کنم که این مشکل پیش نمیاد. بعضی وقتها اینطوری میشه. کلا نرم افزار خوبیه. فقط نباید واسه رجیستری از اون استفاده کرد.
      مگه شما از همچین نرم افزارهایی استفاده نمی کنید؟ می خوام system mechanic رو دانلود کنم و از این به بعد از اون استفاده کنم. خیلی معروفه . نظرتون چیه ؟ البته حجمش هم خیلی بالاست.
      گفتم که هنوز ویندوز اینطوری نشده . اون عکس واسه دفعه قبلیه که این اتفاق افتاد و به خاطرش مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم. همون موقع گفتم که یه عکس ازش بگیرم تا بعدا از شما بپرسم که اگه دوباره اینطوری شد مشکل رو یه جوری دیگه حل کنم.
      فعلا ویندوز رو restart نکردم. و از دیروز که از این برنامه استفاده کردم از hibernate استفاده می کنم و هنوز ویندوز سالمه . راستش می ترسم که restart ش کنم چون مطمئنم در صورت restart فونتها همون شکلی میشن که می بینید.

چطوری repair کنم؟ میشه یه توضیح مختصر بدید ؟

وقتی این مشکل پیش میاد کلا هر جایی از ویندوز که متن باشه نه عکس اینطوری میشه . حتی متنهای فارسی و تنظیمات برنامه های مختلف. حتی ایکون خاموش شدن ویندوز ( همون که می نویسه که ویندوز در حال ذخیره کردن تنظیمات شماست ) و حتی موقع بالا امدن ویندوز که می نویسه welcome
      منوی start هم که تو شکل مشخصه . :angry:
      کلا فکر نکنم مشکل مربوط به فونت ها بشه. قضیه پیچیده تر از این حرفهاست.
      حالا چیکار کنم؟
      ویندوز رو repair کنم یا سرویس پک 3 رو نصب کنم؟
      ( فعلا که از hibernate استفاده می کنم ویندوزم سالمه. )

دیدگاه

چطوری repair کنم؟ whistling میشه یه توضیح مختصر بدید ؟ icon_wink
        اینطوری:
        http://www.webtree.ca/windowsxp/repair_xp.htm

دیدگاه

شما یک نوع ویروس به کامپیوترت افتاده ....
          SpywareDoctor رو نصب کن مشکلت حل میشه .

البته توضیحات من برای عکس بک گراندتونه !

دیدگاه

سلام
            خب شما اطلاعات کاملو از اول میدادی که سریعتر پیش بریم.
            نوع ویندوزت رو میگفتی. منم که دقت نکردم شما تم نصب کردی. خب بگذریم.
            وقتی hibernate میکنی تغییرات انجام شده رو رجیستریت اعمال نمیشه.
            چون میدونی که بعضی از تغییرات روی رجیستری برای اعمال شدن رو ویندوز نیاز به ریست دارن.
            شما چون گفتی مطمئنی که ایراد از نرم افزاره ما کاری با اون پیغامه نداشتیم.
            تم رو عوض کردی؟
            ویندوزت از اینایی بود که دستکاری شده بود؟آ‌ (مثل MRT و ... )
            به قسمت appearance رفتی ببینی چه بلایی سر اسم فونت ایکونا اومد؟
            از رجیستریت ایندفعه که نصبشکردی یه بکاپ بگیر .
            اصلا نیازی هم به استفاده از نرم افزار های registry cleaner نیست.
            اینا نه تنها تاثیر زیادی رو سرعت ندارن ، بلکه ضررهای غیر مترقبه شون گاهی اوقات خیلی بیشتر از سوداوریشونه/
            به نظرت ویندوز باید اونقدر کلیدهای بیخود تو ابتدای نصبش داشته باشه که نیاز به پاک شدن داشته باشن و این نرم افزار باید همه شونو پاک کنه؟
            نتیجه رو بگو.
            Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

سلام.
              اون عکسه که مهم نیست. یه برنامه نصب کردم که اونو ایجاد کرد.
              خب دیروز برادرم برداشته ویندوز رو restart کرده و وقتی اومدم دیدم که فونتها بهم ریخته. منتها مثل دفعه قبل نبود که همه جاش اونطوری بشه و اوضاع خیلی بهتر از دفعه های قبل بود. با این حال برداشتم system restore کردم درست شد و الان همه چی حله.
              البته دفعه های قبلی هم system restore میکردم اما فایده ای نداشت.
              من که سر از کار این system restore در نیاوردم.
              چرا بعضی اوقات هیچ نقطه برگشتی تو اون قسمت که باید روز مورد نظر رو انتخاب کنی نداره ؟ یا اگه داره واسه 2 یا3 هفته پیشه ؟

البته ویندوز من از این دستکاری شده هاست. اسمش indego 2007 هست.
              ضمنا وقتی این مشکل پیش میاد با عوض کردن تم درست نمیشه. اینو دفعه قبلی امتحان کرده بودم.
              والا الان که ویندوز سالمه و از قسمت appearance و مسیر فونتها چیزی سر درنیاوردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X