اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب ضبط ماشین در خانه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نصب ضبط ماشین در خانه

سلام خسته نباشید
    بنده حقیر ی ضبط سی دی خور ماشین مدل پایونر دارم ک میخام تو
    خونه فعالش کنم چند تا سوال دارم
    1-از چه ترانسی برای روشن کردنش استفاده کنم ( ی ضبط سی دی 1300 وات سامسونگ دارم خرابه. ترانسش جواب میده؟ )
    2-بلند گوی همون ضبطی ک گفتم رو دارم ک 6 اهم هست برای ضبط پایونر جواب میده بزنم؟
    3-کابل AUX رو چجوری بهش وصل کنم که ب گوشی وصل کنم؟
    4- سوال متفرقه--- میشه گوشی رو به LINE IN امپلی فایر ماشین وصل کرد؟
    5-میشه بلندگویی ک گفتم رو ب امپلی فایر ماشین وصل کرد؟
    6-برق مورد نیاز یا ترانس مورد نیاز برای روشن کردن امپلی فایر ماشین چقده؟
    ممنون میشم بهم کمک کنید...

پاسخ : نصب ضبط ماشین در خانه

نوشته اصلی توسط Reza nasri نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    1-از چه ترانسی برای روشن کردنش استفاده کنم ( ی ضبط سی دی 1300 وات سامسونگ دارم خرابه. ترانسش جواب میده؟ )

درود
    مدل پخش پایونر و ضبط سامسونگ چه میباشد؟؟؟
    1-ترانس 12 ولت تک با آمپر اژ بالای 5 آمپر (ضبط ترانسهای خانگی دارای ولتاژهای گوناگونی میباشند و12 ولت هم اگر داشته باشد فکر نکنم آمپر بالایی بتواند بدهد ...ولی میتوانید ثانویه ترانس را برای 12 ولت دوباره سیم پیچی کرد و آمپر بالاتری گرفت !!!)
    2-بستگی به وات خروجی ضبط پایونر داردولی به احتمال زیاد برای صدای نرمال جوابگو میباشد...
    3-مدل پخش پایونر چه میباشد؟؟؟!!!!
    4-بله
    5-بستگی به وات خروجی آمپیلی دارد!!!
    6-ولتاژ ورودی 12 ولت و آمپر آن بستگی به وات خروجی آمپیلی دارد!!!!!

دیدگاه

سلام خسته نباشید
      سلام دوست من
      برای ظبط و آمپلیفایر ماشین ولتاژ 12 ولت با آمپراژ بالا میخای من خودم از پاور کامپیوتر استفاده کردم البته یه خازن 100 نانو فاراد و یه خازن 4700 میکرو فاراد با خروجی ولتاژ 12 ولته پاور موازی کردم که ریپل ولتاژ رو بگیره آموزش اینکار به صورت تصویری تو نت هست بگرد
      دوما عیب ضبط سامسونگت چیه اگه بتونی همونو درست کنی که بهتره اگرم درست نمیشه اوراقش کن با آمپلیفایر خروجیش و ترانسش یه آمپلیفایر برای خودت بساز
      باندای ضبط 1300 وات معمولا 50 وات ماکزیمم هستن یا اگه شانس بیار 70 وات باشن اگه بخای به خروجی ضبط وصل کنی که مشکلی نیست ولی اگه آمپلیفایر ماشین که میخای استفاده کنی خیلی قویه این باندا را بهش وصل نکن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
        درود
        مدل پخش پایونر و ضبط سامسونگ چه میباشد؟؟؟
        1-ترانس 12 ولت تک با آمپر اژ بالای 5 آمپر (ضبط ترانسهای خانگی دارای ولتاژهای گوناگونی میباشند و12 ولت هم اگر داشته باشد فکر نکنم آمپر بالایی بتواند بدهد ...ولی میتوانید ثانویه ترانس را برای 12 ولت دوباره سیم پیچی کرد و آمپر بالاتری گرفت !!!)
        2-بستگی به وات خروجی ضبط پایونر داردولی به احتمال زیاد برای صدای نرمال جوابگو میباشد...
        3-مدل پخش پایونر چه میباشد؟؟؟!!!!
        4-بله
        5-بستگی به وات خروجی آمپیلی دارد!!!
        6-ولتاژ ورودی 12 ولت و آمپر آن بستگی به وات خروجی آمپیلی دارد!!!!!
        1-چجوری ثانویه ترانس رو دوباره سیم پیچی کرد ک امپرش بالا بره؟
        5و6-وات امپلی فایر4500Watt Max
        7-ی امپلی فایر هس Black Smith مدل BLS-3404 ک طرف دیگه اش نوشته 4500watt max power با ترانس 12 ولت چند آمپر روشنش کنم؟
        8-تو اموزش نصب پخش به امپلی فایر گفته بود ک ی سیم ابی سفید از پخش ب امپلی فایر میزنی واسه اینکه هر وقت پخش رو روشن کردیم امپلی هم روشن بشه ولی من میخام امپلی رو بدون پخش روشن کنم با ترانس 12 ولت مستقیم روشن میشه؟!!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط madar1 نمایش پست ها
        سلام دوست من
        برای ظبط و آمپلیفایر ماشین ولتاژ 12 ولت با آمپراژ بالا میخای من خودم از پاور کامپیوتر استفاده کردم البته یه خازن 100 نانو فاراد و یه خازن 4700 میکرو فاراد با خروجی ولتاژ 12 ولته پاور موازی کردم که ریپل ولتاژ رو بگیره آموزش اینکار به صورت تصویری تو نت هست بگرد
        دوما عیب ضبط سامسونگت چیه اگه بتونی همونو درست کنی که بهتره اگرم درست نمیشه اوراقش کن با آمپلیفایر خروجیش و ترانسش یه آمپلیفایر برای خودت بساز
        باندای ضبط 1300 وات معمولا 50 وات ماکزیمم هستن یا اگه شانس بیار 70 وات باشن اگه بخای به خروجی ضبط وصل کنی که مشکلی نیست ولی اگه آمپلیفایر ماشین که میخای استفاده کنی خیلی قویه این باندا را بهش وصل نکن
        عیب ضبطم اینه ک روشن نمیشه
        چجوری آمپلیفایرشو جدا کنم با ترانسش روشنش کنم و ازش استفاده کنم؟
        اینم عکسای برد بغل ضبط ک خروجی صداش و وروردی ایوکس بهش وصله
        و ترانس ک سه سیم از اینور داره و ب ی برد کوچک ک پشت سرشه وصله و لحیم شده
        حالا اینو چجوری سر هم کنم روشن بشه؟؟؟

دیدگاه

1-چجوری ثانویه ترانس رو دوباره سیم پیچی کرد ک امپرش بالا بره؟
          5و6-وات امپلی فایر4500Watt Max
          7-ی امپلی فایر هس Black Smith مدل BLS-3404 ک طرف دیگه اش نوشته 4500watt max power با ترانس 12 ولت چند آمپر روشنش کنم؟
          8-تو اموزش نصب پخش به امپلی فایر گفته بود ک ی سیم ابی سفید از پخش ب امپلی فایر میزنی واسه اینکه هر وقت پخش رو روشن کردیم امپلی هم روشن بشه ولی من میخام امپلی رو بدون پخش روشن کنم با ترانس 12 ولت مستقیم روشن میشه؟!!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

عیب ضبطم اینه ک روشن نمیشه
          چجوری آمپلیفایرشو جدا کنم با ترانسش روشنش کنم و ازش استفاده کنم؟
          اینم عکسای برد بغل ضبط ک خروجی صداش و وروردی ایوکس بهش وصله
          و ترانس ک سه سیم از اینور داره و ب ی برد کوچک ک پشت سرشه وصله و لحیم شده
          حالا اینو چجوری سر هم کنم روشن بشه؟؟؟

سلام اول شماره آی سی stk بخون تا شماتیکش رو از تو نت در بیاریم بعدم طبق شماتیک هر پایه را دنبال کن و با ماژیک مسیرها و قطهاتی که برای آمپلیفایر آی سی هست را علامت بزن و اگه میشه از بقیه برد جداش کن البته محدوده دورش رو بزرگتر بگیر که به خود مدارات امپلی آسیب نرسه
          بعدم تو فیش خروجی ترانس که تعدادش بیشتره کناره یکی از پایه ها نوشته COM اون صفره بعدم دوپایه دیگه که نوشته AC1 , AC2 رو پیدا کن رو برد ترانس دو تا فیوز 5 آمپر سر راهشون هست اوکی اینها میشن سه سر اصلی ترانس ولی ببین فیوزها حتما سالم باشن با اهم متر چک کن رو سرهای خروجی ترانس ولتاژ داشته باشی تو عکس ها که انگار فیوزها سر جاشون نیستن
          رو برد مادر یه پل دیود شونه ای بزرگ و دو تا خازن بزرگ هست اونها را از برد دربیار و جدا براش مسیر بساز بعد ولتاژ ترانس رو وصل کن به پل دیود و خروجی پل دیود به خازن ها و خروجی ولتاژ به ورودی ولتاژ قسمت آمپلی فایر
          جدیدترین ویرایش توسط madar1; ۰۹:۵۱ ۱۳۹۷/۰۹/۱۸.

دیدگاه

سلام اول شماره آی سی stk بخون تا شماتیکش رو از تو نت در بیاریم بعدم طبق شماتیک هر پایه را دنبال کن و با ماژیک مسیرها و قطهاتی که برای آمپلیفایر آی سی هست را علامت بزن و اگه میشه از بقیه برد جداش کن البته محدوده دورش رو بزرگتر بگیر که به خود مدارات امپلی آسیب نرسه
            بعدم تو فیش خروجی ترانس که تعدادش بیشتره کناره یکی از پایه ها نوشته COM اون صفره بعدم دوپایه دیگه که نوشته AC1 , AC2 رو پیدا کن رو برد ترانس دو تا فیوز 5 آمپر سر راهشون هست اوکی اینها میشن سه سر اصلی ترانس ولی ببین فیوزها حتما سالم باشن با اهم متر چک کن رو سرهای خروجی ترانس ولتاژ داشته باشی تو عکس ها که انگار فیوزها سر جاشون نیستن
            رو برد مادر یه پل دیود شونه ای بزرگ و دو تا خازن بزرگ هست اونها را از برد دربیار و جدا براش مسیر بساز بعد ولتاژ ترانس رو وصل کن به پل دیود و خروجی پل دیود به خازن ها و خروجی ولتاژ به ورودی ولتاژ قسمت آمپلی فایر
            درود
            این ضبطم دکمه خاموش روشنش رو میزنم روشن نمیشه ولی علامت ساعت روی صفحه نمایشش نشون داده میشه ولی روشن نمیشه ی سیم از پشت دکمه استند بای اومده بیرون ولی ب هیچ جایی متصل نیس. جای پینی نیس ک بزنم بهش.
            اینم عکس و مدل ضبط و صفحه نمایش

دیدگاه

درود
              این ضبطم دکمه خاموش روشنش رو میزنم روشن نمیشه ولی علامت ساعت روی صفحه نمایشش نشون داده میشه ولی روشن نمیشه ی سیم از پشت دکمه استند بای اومده بیرون ولی ب هیچ جایی متصل نیس. جای پینی نیس ک بزنم بهش.
              اینم عکس و مدل ضبط و صفحه نمایش

خوب مشکلش همینه دکمه استنبای وقتی به جایی وصل نیست چطوری به زبط بگه روشن شو
              ببین این سیمش زیاد بلند نیست همون دوروور یه سوکت براش هست شما پیدا نکردی شایدم اشتباها یه فیش دیگه رو به سوکت این زدی
              برو یه بار دیگه بیشتر بگرد مطمعنا پیدا میکنی

دیدگاه

خوب مشکلش همینه دکمه استنبای وقتی به جایی وصل نیست چطوری به زبط بگه روشن شو
                ببین این سیمش زیاد بلند نیست همون دوروور یه سوکت براش هست شما پیدا نکردی شایدم اشتباها یه فیش دیگه رو به سوکت این زدی
                برو یه بار دیگه بیشتر بگرد مطمعنا پیدا میکنی
                گشتم نبود نگرد نیست.
                جدیدترین ویرایش توسط Reza nasri; ۱۹:۵۲ ۱۳۹۷/۰۹/۲۴.

دیدگاه

مگه میشه شاید یه طرف دیگه بورده آخه بیخودی که نساختن که

دیدگاه

مگه میشه شاید یه طرف دیگه بورده آخه بیخودی که نساختن که
                    هردو طرف بورد نیس. رو بورد اصلی نزدیک ترین قسمت ب سیم ی جا نوشته استنبای.
                    ولی ن جای سوکتی هس ن جای شکستی یا لحیمی ک بگیم بالفرض کنده شده سوکتش.
                    خیلی عجیبه.

دیدگاه

خوب پس بیخیالش شو اوراقش کن از ترانسشو و قطعاتش استفاده کن یه آمپ بساز

دیدگاه

یک سوال د، ارم پورت های خروجی صدا در ظبط ماشین کدامین هستید در پورت های b قرار دارند ولی نمی دانم کدامند میتوانید راهنمایی کنید؟

دیدگاه

اقا منم همین سوال رو دارم . چطوری می شه امپ یه ضبط قدیمی رو تشخیص داد؟
                          من یه رادیو ضبط تک کاست قدیمی دارم که می دونم امپ خیلی قوی ای نداره .
                          اما خیلی از قطعاتش به درد ساختن یه امپ یا پری امپ خونگی (که برای ضبط پادکست و کارای تدوینم به شدت دنبالشم) می خوره .
                          مشکل اینجاست که نمی تونم مدار امپیلی رو پیدا کنم. می شه توضیح بدین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arsham18 نمایش پست ها
                            اقا منم همین سوال رو دارم . چطوری می شه امپ یه ضبط قدیمی رو تشخیص داد؟
                            من یه رادیو ضبط تک کاست قدیمی دارم که می دونم امپ خیلی قوی ای نداره .
                            اما خیلی از قطعاتش به درد ساختن یه امپ یا پری امپ خونگی (که برای ضبط پادکست و کارای تدوینم به شدت دنبالشم) می خوره .
                            مشکل اینجاست که نمی تونم مدار امپیلی رو پیدا کنم. می شه توضیح بدین؟
                            درود
                            مدل دقیق ضبط چه میباشد؟؟؟

دیدگاه

خدا خیرت بده دادا من یه عمره دنبال همچین راه حلی میگردم که آمپ یک پخش قدیمی که زمان خودش پخش خوبی هم بود رو استفاده کنم
                              پخش پایونیر مدل
                              deh-p5750mp
                              اگر بتونید راهنماییم کنید خیلی ممنونتون میشم
                              کاری به ارزش مادیش ندارم که میارزه یا نه ! اما این قضیه خیلی وقته سیمپیچهای خاکستری و راهراه خاکستری سفید مخچه بنده رو بخودش درگیر ک
                              رده
                              ایشالا که خیر ببینی
                              کرونا نبینی
                              ۱۰مت گرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X