اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز سنجی صنایع مختلف

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز سنجی صنایع مختلف

با سلام خدمت دوستان
    همان طور که میدانید در بخش صنایع کشور از جمله نفت و گاز ،پالایش ،فولاد و... ظرفیت بسیار زیادی برای انجام پروژه های مختلف در حوزه الکترونیک وجود دارد
    اما من احساس میکنم بین بخش متخصصین الکترونیک و صاحبان صنایع یک حلقه مفقوده وجود دارد و طراحان ما از نیاز های صنایع خیلی با خبر نیستند
    چه بسا بردها و سیستم های زیادی وجود دارد که از خارج از کشور وارد میشود درحالی که اگر طراحان حوزه الکترونیک از آن با خبر باشند نسبت به تولید آن اقدام میکنند
    به نظر شما دوستان با چه روشی می توان نیاز های صنایع مختلف را شناسایی کرد ؟
    آیا محلی وجود دارد که صاحبان صنایع بتوانند نیاز های خودر در حوزه الکترونیک را به متخخصیصن این حوزه معرفی کنند؟

پاسخ : نیاز سنجی صنایع مختلف

نوشته اصلی توسط kazem3d نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    همان طور که میدانید در بخش صنایع کشور از جمله نفت و گاز ،پالایش ،فولاد و... ظرفیت بسیار زیادی برای انجام پروژه های مختلف در حوزه الکترونیک وجود دارد
    اما من احساس میکنم بین بخش متخصصین الکترونیک و صاحبان صنایع یک حلقه مفقوده وجود دارد و طراحان ما از نیاز های صنایع خیلی با خبر نیستند
    چه بسا بردها و سیستم های زیادی وجود دارد که از خارج از کشور وارد میشود درحالی که اگر طراحان حوزه الکترونیک از آن با خبر باشند نسبت به تولید آن اقدام میکنند
    آیا محلی وجود دارد که صاحبان صنایع بتوانند نیاز های خودر در حوزه الکترونیک را به متخخصیصن این حوزه معرفی کنند؟
    با سلام در مورد گفته های شما عدم آگاهی نیست چند موضوع پیش میاد
    اول اینکه آیا وسیله تولیدی در ایران می*تونه ارزان تر از موارد مشابه باشه
    در حدی که بشه مثلاً مدیر یک کارخانه رو قانع کرد و دوم اینکه آیا از نظر
    کیفیت می تونه با محصولات کشورهای قدر مثل آلمان و غیره قابل رقابت
    باشه واقعا خود ما در خرید وسایل چقدر جنس ماژول چینی می خریدم زیاد
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

یعنی شما می فرمایید تمام نیاز های صنایع شناسایی و معرفی شده ؟
      به نظرم من بخش بزرگی از نیاز های صنایع از دید مهندسان ما ناشناخته مونده
      به دلیل عدم تعامل با صنایع

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kazem3d نمایش پست ها
        با سلام خدمت دوستان
        صاحبان صنایع؟!
        نفت و گاز، پالایش، فولاد و... !
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
          صاحبان صنایع؟!
          نفت و گاز، پالایش، فولاد و... !
          چه جای تعجب داشت؟؟؟

دیدگاه

صنایعی که می فرمائید تقریبا همگی دولتی یا شبه دولتی هستند. نیازهایشان به کالا و خدمات را ازطریق رسانه ها و با انجام تشریفات مناقصه ی دولتی تامین می کنند. در این گونه موارد قصدشان انجام تحقیق و توسعه یا مهندسی معکوس تجهیزات خارجی توسط متخصصان داخلی کشور نیست، بلکه منظورشان خرید سریع جنس شناخته شده و امتحان پس داده ی دارای سطح استاندارد اروپا از نمایندگی های برندهای شناخته شده ی بین المللی است، کاری هم به قیمتش ندارند چون دلشان نسوخته و چیزی از جیب خودشان نمی رود. مدیران و کارشناسان صنایع فقط می خواهند مطمئن باشند جائی نمی خوابند که بعدا زیرشان آب برود و شاید باید به آنها حق داد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X