اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن نشدن مانیتور LG W2262 TQ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشن نشدن مانیتور LG W2262 TQ

درود
    دیروز مانیتورم روشن نشد سیم برقشو عوض کردم کابلاشو دراوردم و ...
    کلا انگار بهش برق نمیرسه هیچ چراغی یا صدایی نمیده
    بزور بازش کردم و روی برد تغذیه ش که عکسشو گذاشتم ۳ تا خازن ۱۰۰۰ میکرو ۱۶ ولت باد کرده بودن ک عوضشون کردم
    دوتاشون بیشتر از حداکثر مقدار قابل نمایش مولتیمترم که ۷۰ میکروئه بودن و نتونستم مقدار درستشونو اندازه بگیرم ولی یکی از اونا زیر ۲۰ میکرو بود
    ۳ تا هم ۴۷۰ میکروی ۳۵ ولت داره ک امروز خریدم تا اونارم تعویض کنم (ظاهرا سالمن) یکی از خازن های کوچک (۳۳ مبکرو) رو هم عوض کردم ولی اونیکی ( 0.47 میکرو) موجودی نداشتم همون خودشو گذاشتم بمونه

مانیتور اکثرا روی استند بای میموند .. البته بخاطر این خاموش نمیکردم ک مصرف حالت استند بای ش حدودا یک وات ه

من چون تجربه ای در این مورد ندارم خواستم از اساتید بپرسم که اولا این اشکالات میتونه مال خازن بوده باشه یا جای دیگه ای هم ممکنه ایراد داشته باشه
    و اینکه بدون وصل کردن کابل ها بزنم به برق (برای تست ولتاژ) اشکالی ک پیش نمیاد؟

بعد از اینکه از قسمت نمایشگرش جدا کردم کلا ب برق نزدم ک یهو خرابکاری نشه ..

فیوزش هم سالمه .. خازن ۴۵۰ ولتیشو نتونستم تست کنم

فایل های اصلی رو به علت حجم بالا فقط لینکشونو میذارم که در لود صفحه مشکل ایجاد نکنه

جدیدترین ویرایش توسط afceaglee2013; ۱۷:۰۳ ۱۳۹۷/۰۹/۱۸.
    زندگی پر ز وجود است ولی ..
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

پاسخ : روشن نشدن مانیتور LG W2262 TQ

تا اونجایی ک میتونستم قلع مردگی هارو برطرف کردم
    تقریبا همه جاهایی ک کمی بنظر قلع مرده میومد (اکثرا کدر شده بود و موج داشت) لحیم زدم به غیر از قطعات smd
    ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط afceaglee2013 نمایش پست ها
      تا اونجایی ک میتونستم قلع مردگی هارو برطرف کردم
      تقریبا همه جاهایی ک کمی بنظر قلع مرده میومد (اکثرا کدر شده بود و موج داشت) لحیم زدم به غیر از قطعات smd
      سلام دوست عزیز خازن بزرگ باید ۳۰۰ولت شارژ بشه ب شخصه خیلی برام مهمه قطعه رو الکی تعویض نکنم تا از معیوب بودنش اطمینان نداشته باشم ب دلیل قطعات نامرغوب بازار بدون ال سیدی ب برق بزنی ایرادی نداره اگر جایی از مدار اتصال نداشته باشد بهتر از لامپ سری استفاده کنی ک خیالت راحت شه ک اسیب احتمالی وارد نشه خازن ها رو فقط از نوع مرغوب استفاده کن حتی اگر دو برابر پول پرداخت کنی اگر اطمینان نداری خازن دیگه خراب باشه عوض نکن بله احتمال داره بخاطر خازن ها روشن نشه و مراقبت های ولتاژ باش ک برق گرفتگی ایجاد نشه با سپاس
      جدیدترین ویرایش توسط Pooryamm; ۰۵:۰۳ ۱۳۹۷/۰۹/۱۹.
      زرد است ک لبریز حقایق شده تلخ است که با درد موافق شده
      عاشق نشدی وگرنه می فهمیدی پاییز بهاری است ک عاشق شده

دیدگاه

سلام
        در مورد خازنها باید عرض کنم بسته به دمای کاری و مقدار فشاری که روشون هست ، طول عمر مفید متغیری خواهند داشت.
        بنظرم اگه به خازنهای مرغوب دسترسی دارید ، همشون رو تعویض کنید ، چون شما دستگاه اندازه گیری مقاومت داخلی خازن رو ندارید و فقط ظرفیتش رو اندازه میگیرید.
        در حالی که اکثر خازنها مخصوصا در مدارات سویچینگ ،به مرور دچار افزایش مقاومت داخلی میشن.
        در ضمن درصورت باز بودن فضا ، از خازن با ولتاژ بالاتر استفاده کنید. مثلا اگه خازن اصلی 100 میکرو 400 ولته ، شما 450 ولتش رو بگیر و همینطور بقیه خازنها.
        موفق باشید

دیدگاه

سلام و ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردن
          حازن های 1000 و 470 رو عوض کردم .. خازن معمولی گذاشتم (با رعایت درجه حرارت ماکزیمم) ..
          خازن اصلی رو ولی عوض نکردم .. به قسمت های ولتاژ هم کلا کاری نداشتم
          به قیمت مانیتور که فکر میکردم فشارم میرفت بالا خلاصه با ترس و لرز زدم به برق و ولتاژ ها رو تست کردم و درست بودن .. وصل کردم به LCD و

دیدگاه

درود
            تشکر دوباره از دوستانی که دفعه قبل راهنمایی کردن

مانیتور دوباره مشکل پیدا کرده
            اینبار مشکل از بک لایته (با نور چراغ قوه تصویر قابل مشاهده س)

اول که روشن میکنی تقریبا ۱۰ تا ۲۰ دقیقه همه چی عادیه ولی بعدا یهو تصویر قطع میشه .. با ورودی vga و DVI هردو این اشکال هست
            بعد از اینکه تصویر رفت وقتی ورودی تصویر رو جدا و میکنی و دوباره وصل میکنی یا خاموش روشن میکنی یه لحظه تصویر میاد و میره

بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟
            بنظرتون دوباره خودم باز کنم یا ببرم بیرون؟

دیدگاه

من به ترک قطع شده مشکوکم .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
                من به ترک قطع شده مشکوکم .
                ترک خودبخود ممکنه قطع بشه؟ دفعه قبل تا اونجایی که تونستم با احتیاط کار کردم
                چطوری میتونم تشخیص بدم؟ میکروسکوپی چیزی لازمه یا با چشمم میشه تشخیص داد؟

دیدگاه

ترک خودبخود ممکنه قطع بشه؟ دفعه قبل تا اونجایی که تونستم با احتیاط کار کردم
                  چطوری میتونم تشخیص بدم؟ میکروسکوپی چیزی لازمه یا با چشمم میشه تشخیص داد؟
                  نه معمولا محکمه ولی احتمالش هست حتما این نیست

دیدگاه

Re: پاسخ : روشن نشدن مانیتور LG W2262 TQ

درود
                    تشکر دوباره از دوستانی که دفعه قبل راهنمایی کردن

مانیتور دوباره مشکل پیدا کرده
                    اینبار مشکل از بک لایته (با نور چراغ قوه تصویر قابل مشاهده س)

اول که روشن میکنی تقریبا ۱۰ تا ۲۰ دقیقه همه چی عادیه ولی بعدا یهو تصویر قطع میشه .. با ورودی vga و DVI هردو این اشکال هست
                    بعد از اینکه تصویر رفت وقتی ورودی تصویر رو جدا و میکنی و دوباره وصل میکنی یا خاموش روشن میکنی یه لحظه تصویر میاد و میره

بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟
                    بنظرتون دوباره خودم باز کنم یا ببرم بیرون؟

خازن هاشو چک کردی ؟؟؟ معمولا فقط خازن یا اینورتر این شکلی ان که داغ کنن نور تصویر کم بشه

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : روشن نشدن مانیتور LG W2262 TQ

نوشته اصلی توسط amirmahdi260 نمایش پست ها
                      خازن هاشو چک کردی ؟؟؟ معمولا فقط خازن یا اینورتر این شکلی ان که داغ کنن نور تصویر کم بشه
                      ممنون
                      والا خازن ها رو 6 ماه پیش عوض کردم .. از قرار خازنا خیلی با کیفیت نبودن ولی حداقل کم کیفیت نبودن (به قول فروشنده) .. اگه اشتباه نکنم 50 ولت گذاشتم

دیدگاه

سلام اگه خازن با ولتاژ بالا بزنیم مشکلی ایجاد نمیشه؟ تو برد تلویزیون خازن 100 میکر 100 ولت هست که ندارم اما کلی خازن 100 میکرو 220 ولت 400 ولت دارم اما میترسم بزنم ولتاژ زیادی ذخیره کنه تو اون قسمت مدار بسوزونه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amin.no نمایش پست ها
                          سلام اگه خازن با ولتاژ بالا بزنیم مشکلی ایجاد نمیشه؟ تو برد تلویزیون خازن 100 میکر 100 ولت هست که ندارم اما کلی خازن 100 میکرو 220 ولت 400 ولت دارم اما میترسم بزنم ولتاژ زیادی ذخیره کنه تو اون قسمت مدار بسوزونه.
                          سلام
                          خیر دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد
                          خازن به همون اندازه که بهش ولتاژ میرسه شارژ میشه!

دیدگاه

Re: پاسخ : روشن نشدن مانیتور LG W2262 TQ

نوشته اصلی توسط آرمین کیایی نمایش پست ها
                            سلام
                            خیر دوست عزیز مشکلی پیش نمیاد
                            خازن به همون اندازه که بهش ولتاژ میرسه شارژ میشه!
                            پس مدار اینورتر و چک کن

دیدگاه

پاسخ : Re: پاسخ : روشن نشدن مانیتور LG W2262 TQ

نوشته اصلی توسط amirmahdi260 نمایش پست ها
                              همه خازن ها رو دراوردم ولی چون تست خازن مولتی متر بیشتر از ۶۰ میکرو رو نشون نمیده مطمئن نبودم که ظرفیت اصلیشونه یا نه ولی حداقل مثل سری قبل خازن نزدیک صفر نبود به هر حال به خازنهای ظرفیت بالا دست نزدم یه خازن ۳.۳ذمیکرو داشت که ظرفیتش نزدیک همون مقدار اسمی بود ولی چون سری قبل عوض نکرده بودم اینو عوض کردم، قسمت های ولتاژ رو هم هر جایی مشکوک به لحیم سردی بود رو ذوباره لحیم زدم .. زیاد امیدوار نبودم که کار کنه چون کار خاصی نکرده بودم ولی زدم به برق و حدودا ۴..۵ ساعت رو میز اتاق عمل کار کرد و بعدش سر هم کردم و ... بعد از اون یه ۱۲ ساعت گذاشتم کار کنه که مشکای پیش نبومد بعد از اون هم دو سه بار چند ساعت کار کرد با توجه به اینکه قبلا بیشتر از ۴۰ دقیقه کار نمیکرد (بک لات خاموش میشد) بنظرم درست شده ایشالا

سپاس از راهنمایی دوستان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X