اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار اسیلاتور 40MHZ ارزان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار اسیلاتور 40MHZ ارزان

سلام دوستان نیازمند راهنمایی هستم برای پیدا کردن ارزان ترین مدار اسیلاتور 40MHZ که به عنوان کلاک استفاده بشه، گذشته بر اون دقتش هم زیاد اهمیت نداره یعنی تا 500KHZ تلورانس هم مجاز هست.
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

پاسخ : مدار اسیلاتور 40MHZ ارزان

نوشته اصلی توسط pencil نمایش پست ها
    سلام دوستان نیازمند راهنمایی هستم برای پیدا کردن ارزان ترین مدار اسیلاتور 40MHZ که به عنوان کلاک استفاده بشه، گذشته بر اون دقتش هم زیاد اهمیت نداره یعنی تا 500KHZ تلورانس هم مجاز هست.
    درود
    AD9850: 0-40MHz
    AD9851: 0-70MHz
    https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C/3986-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%84-%DA%98%D9%86%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-ad9850.html
    ! Life doesn't get easier , you just get stronger

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
      درود
      AD9850: 0-40MHz
      AD9851: 0-70MHz
      https://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C/3986-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D8%B3%DB%8C%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%84-%DA%98%D9%86%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-ad9850.html
      بنده مولتی رنج نمیخوام، میخوام ثابت باشه یعنی 40MHZ باشه حتی اگر دقیق هم نبود، با 500 کیلو بالا پایین تر بود اشکال نداره، و از همه مهمتر میخوام قیمت تموم شدش از کریستال اسیلاتور 2 3 هزارتومنی هم ارزون تر باشه، چون به تعداد بالا قراره ساخته بشه، نه ماژول 200 هزار تومنی پدر آمرزیده

دیدگاه

میخواین سینوسی باشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javadebrahimi نمایش پست ها
          میخواین سینوسی باشه؟
          نه برای کلاک میخوام مربعی باشه

دیدگاه

درود
            با اشمیت تریگر سریع و کریستال بساز:

صفحه 11
            مـن هیچ ندانم که مرا آن که سرشت
            از اهل بهشت کرد یا دوزخ زشت
            جامی و بتی و بربطی بر لب کشت
            اين هر سه مرا نقد و تو را نسیه بهشت

دیدگاه

سلام
              ارزان ترین مدار نوسان ساز مدار نوسان ساز RC هستش که معمولا برای مبتدی های آنالوگ معرفی میشه. یک نمونه اش اینجا هست:

توی یه نرم افزار شبیه ساز یه نمونه از این مدار رو شبیه سازی بکن و ببین به فرکانس دلخواه می رسی یا نه. می دونی که باید کدوم قطعات رو عوض کنی تا به فرکانس دلخواهت برسی؟ نگاهش کنی معلومه. من خودم خیلی وقت پیش این مدار رو ساختم(موقعی که تازه داشتم یاد میگرفتم). کار میکنه. فقط نمی دونم فرکانس دلخواه شما رو ساپورت میکنه یا نه. فکر نکنم مشکلی باشه.

دیدگاه

چون فرکانس بالاس
                بنظرمن اول قسمت اسیلاتور رو با فرکانس پایین تر طراحی کن وبعد با ضرب کننده وpll میتونی به فرکانس دلخواه برسی

دیدگاه

سلام
                  ارزان ترین مدار نوسان ساز مدار نوسان ساز RC هستش که معمولا برای مبتدی های آنالوگ معرفی میشه. یک نمونه اش اینجا هست:

توی یه نرم افزار شبیه ساز یه نمونه از این مدار رو شبیه سازی بکن و ببین به فرکانس دلخواه می رسی یا نه. می دونی که باید کدوم قطعات رو عوض کنی تا به فرکانس دلخواهت برسی؟ نگاهش کنی معلومه. من خودم خیلی وقت پیش این مدار رو ساختم(موقعی که تازه داشتم یاد میگرفتم). کار میکنه. فقط نمی دونم فرکانس دلخواه شما رو ساپورت میکنه یا نه. فکر نکنم مشکلی باشه.
                  سلام بر استاد گرامی
                  خودم به مولتی ویبراتور آستابل فکر کرده بودم، اما سه تا مشکل اساسی داره، یکی توان خروجیش هست، یک وابستگی شدید به دمای مدار، سوم هم زمان خاموش و روشن ترانزیستور هست که بعید میدونم با ترانزیستورهای ارزون 25 نانو ثانیه بشه.
                  درود
                  با اشمیت تریگر سریع و کریستال بساز:

صفحه 11
                  بسیار مدار مناسبی هست و خودمم خیلی تو فکر این هستم که با کمک یه TTL بتونم با کریستال؛ 40 مگاهرتز رو در بیارم، اما مسئله ای که هست، TTL پر سرعت تعداد زیاد پیدا نمیشه. همه از نوع L و HC هستن. که تا 25 30 مگ رو جوابگو هست، باید وارد کرد که اونم هزینه رو دوبل میکنه

دیدگاه

کاشکی می گفتید برای چه کاری می خواهید. به نظرم ساده ترین راه همون مدار RC هست که دوستمون فرمودند. این همون مدار چشمک زن دولامپی یا مدار منواستابل هست. ولی اگر من بودم به جای مدار RC از اوسیلاتورهای کریستالی استفاده می کردم. دقت بالاتری داره ظرافت طرح رو هم بیشتر مشخص می کنه. یه چیزی مثل مدار زیر (این مدار شکل زیر رو من تست نکردم). یه چیز دیگه هیچ موقع نخواهید مصرف کننده پول کمتری رو بپردازه چون گاهی وقت ها همین مسله باعث میشه مدار درست کار نکنه و یا بد کار کنه و اعتبار ادم از بین میره.
                    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
                      کاشکی می گفتید برای چه کاری می خواهید. به نظرم ساده ترین راه همون مدار RC هست که دوستمون فرمودند. این همون مدار چشمک زن دولامپی یا مدار منواستابل هست. ولی اگر من بودم به جای مدار RC از اوسیلاتورهای کریستالی استفاده می کردم. دقت بالاتری داره ظرافت طرح رو هم بیشتر مشخص می کنه. یه چیزی مثل مدار زیر (این مدار شکل زیر رو من تست نکردم). یه چیز دیگه هیچ موقع نخواهید مصرف کننده پول کمتری رو بپردازه چون گاهی وقت ها همین مسله باعث میشه مدار درست کار نکنه و یا بد کار کنه و اعتبار ادم از بین میره.
                      والا اصرار کارفرماست دیگه...
                      این مدار منواستابل نیازی به تریگ کردن نداره که؟
                      تو تصویر که حداقل اینجوری نیست.
                      موقتا خودم با یه NOR و کریستال یه کلاک برای یه مجموعه LOGIC درآوردم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X