اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه سوال در مورد راه اندازی استپ موتور با میکرو 8051

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه سوال در مورد راه اندازی استپ موتور با میکرو 8051

با عرض سلام و ادب
    من مدت زیادی هست که یه سوال در پست راه اندازی استپ موتور با صفحه کلید و سون سگمنت با 8051 پرسیدم که کسی جواب بنده رو نداه. از اساتید گران قدر خواهش میکنم به این تاپیک یه سر بزنید(http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=2621.0) و جواب منو بدید.
    ممنونم

پاسخ : یه سوال در مورد راه اندازی استپ موتور با میکرو 8051

سلام.

تو بازار به این قطعه مقاومت اری میگن...در واقع 8 مقاومت هستش که یک سر همگی آنها به هم وصل هستش.
    توشط این مقاومت ها یک پورت را پول پ میکنند.
    به وفور تو بازار گیر میاد....
    اگر گیر نیووردی میتونی مقاومت 10 کیلو اهم را برای پول پ استفاده کنید.
    www.icesi.ir

دیدگاه

جناب آقای موسوی خیلی ممنونم از لطفی که به بنده داشتید و جواب سوال منو دادید.
      حالا برای من یه سوال دیگه پیش اومده و اون اینکه این قطعه (مقاومتهای 10 کیلویی) آیا کار تقویت رو انجام میده و اگه من دقیقا این مدار رو ببندم استپر کار میکنه؟
      من تصویر مدار رو خواستم اینجا قرار بدم ولی نشد لطف کنید و راهنمایی کنید که چه طور میشه عکس رو از سیستم خودم پ کنم.
      ممنونم

دیدگاه

مقاومت کار تقویت کنندگی انجام نمیده... پول پ PULL Up کار بالا کشیدن سیگنال منطقی تا مقدار 1 منطقی (با همون 5ولت) را انجام میده
        مثلا به هر دلیلی (نویز یا...) سیگنال کاهش پیدا میکنه و دیگه مقدار اونو 1در نظر نمیگیره و 0 میگیره . با استفاده از این مقاومت ها این کاهش ناخواسته سطح سیگنال را جبران میکنیم.

در مورد پلود عکس مدار، میتونید در www.tinypic.com پ کنید و لینک IMG را اینجا بذارید.

موفق باشید

دیدگاه

سلام به دوست عزیز
          تا اونجا که من دیدم دوستان جوابتو دادن و مینونی از یه بافر و یا یو ال ان استفاده کنی در ضمن برای پلود عکس هم برو توقسمت متفرقه آقای موسوی برات یه دعوت نامه پرشین گیگ بفرسته اونجا همه چیز میتونی پلود کنی.
          " علت هر شكستي عمل كردن بدون فكر است" الكس مكنزي

[move](---> موسیقی ایرانی <---) [/move]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X