ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 31

موضوع: ترانس پالس

2007/06/14
    194
    1

ترانس پالس

با سلام.اگه ميشه يه توضيحي در مورد ترانس پالس بدين...
    ممنون.
    2008/11/21
    زير سایه ی دکل های فشار قوی
    209
    2

پاسخ : ترانس پالس

سلام دوست عزيز
    ترانس پالس (که بهش ترانس يک به يک هم مي گند) براي درگير نشدن با برق استفاده ميشه! :eek: يعني چي؟ يعني اينکه اگه بدنمون با برق برخورد کنه جريانو رد ميده و دچار برق گرفتگي ميشيم حالا با بستن اين ترانس که افزاينده و کاهنده هم نيست خطر برق گرفتگي وجود نداره. بهش ترانس عايق هم مي گند
    2007/06/14
    194
    1

با سلام.ممنون از جوابتون.
    من تا اونجاییکه می دونیم این ترانس مثل یه فیلتر بالاگذر عمل میکنه...دقیقا چی میشه که همچین کاری می کنه؟؟(از لحاظ ریاضی هم رابطه ای داره؟؟)
    2008/11/16
    اصفهان
    50
    0
    mvf

ترانس پالس مثل ترانس معمولي هست يعني داراي يك يا چند سيم پيچ اوليه و ثانويه كه عموما در فركانس بالا كار ميكنند و براي تبديل انرژي الكتريكي با راندمان بالا يا انتقال داده به صورت ايزوله كاربرد داردو داراي هسته از جنس فريت ميباشد
    استفاده از فريت باعث كاهش تلفات هسته در فركانس بالا ميباشد
    مدار معادل اين ترانس مانند ترانس معمولي است با اين تفاوت كه از اثر خازني بين لايه ها نميتوان چشم پوشي كرد از آن به عنوان يك فيلتر ميان گذر نيز ميشود استفاده كرد (با توجه به مدار معادل آن كه داراي سلف سري خازن موازي و ترانس ايده ال ميباشد )
    2007/06/14
    194
    1

با سلام.
    اگه میشه مدار معادلشو قرار بدین(اگه منبعی هم دارین لطفا قرار بدین)...اگه فیلتر میان گذر باشه و در فرکانس بالا بکار بره ممکن نیست که ایزوله نکنه؟؟ه برای ایزوله کردن برق شهر بکار می ره(فرکانس 50 هرتز)؟؟(من شنیده بودم تو فرکانس پایین استفاده میشه و مثل یه فیلتر بالا گذر عمل میکنه )
    ممنون.
    2008/07/08
    بابلسر
    3,746
    76

اسم ترانسي كه تو فركانس پايين ايزوله مي كنه رو نشنيدم كه بگن ترانس پالس. اما تو فركانس بالا من ترانس پالس مي سازم تا پاورمافت ها رو درايو كنم. مشخصه ي خاصي هم نداره. فقط هسته ي توروئيد مي زارم و اتفاقا سيمهاشو باز ميپيچم تا اثر خازني حذف بشه.
    اول بايد بگيد منظورتون كدوم ترانس پالسه
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.
    2008/11/16
    اصفهان
    50
    0
    mvf

مدار معادل ترانس معمولي در كتابهاي مربوط به درس ماشين 2 مانند چاپمن و پي سي سن در قسمت ترانسفورمرها وجود دارد كه داراي يك سلف سري به عنوان شار پراكندگي و يك سلف موازي به عنوان شار مغناطيس كنندگي و يك ترانس ايده ال به عنوان تغيير دهنده سطح ولتاژ و جريان و يك خازن موازي ميباشد
    ميان گذر بودن آن به اين علت است كه فركانسهاي پايين را سلف موازي و فركانسهاي بالا را سلف سري به همراه خازن موازي فيلتر ميكنند
    و منظور از ايزوله اين است كه ار تباط اوليه و ثانويه (كوپل) به صورت مغناطيسي ميباشد نه الكتريكي به همين علت در مواردي كه نياز داريم پالس را از يك قسمت به قسمت ديگر با سطح ولتاژ مختلف منتقل كنيم استفاده ميشود مانند درايور ماسفت و IGBT در آرايشهاي تمام پل و نيم پل و...
    2008/07/08
    بابلسر
    3,746
    76

mvf جان
    سوال دوستمون اينه كه ترانسي كه معروف به ترانس پالسه چيه!
    همون pulse transformer
    خود من فرق چنداني بين اين ترانس و ترانهاي ديگه قائل نيستم بجز هسته كه توروئيده و سيمها باز باز پيچيده ميشن تا اثر خازني كم بشه
    2007/03/29
    632
    26

سلام دوستان
    من می خام از ترانس پالس به عنوان کوپل بین یک میکرو و تریستور استفاده کنم ولتاژ اولیه من 12 ولت هستش ولتاژ تحریک گیت تریستور هم 12 ولت 100 میلی امپر هستش . میشه مشخصات یک ترانس پالسی که برای این کار باشه رو به من معرفی کنید با تشکر
    انجمن LABVIEW
    Hidden Content AVR به زبان ساده
    http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,7070.0.html
    2008/07/08
    بابلسر
    3,746
    76

سلام دايي جان
    هرچند اپتوكوپلرهاي مخصوص اين كار توي بازار فراوون هستند اما اگه اصرار به ترانس پالس داري بايد يه هسته توروييد بخري و خودت بپيچي.
    ولتاژ تحريك تريستور 12 ولت نميشه بلكه 0.7 ولته. در واقع تريستور با جريان تحريك ميشه نه ولتاژ.
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 31