اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای ارسال امواج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای ارسال امواج

سلام دوستان گرامی
    من برای کاری نیاز دارم که یه موج رو ارسال و بازتاب اونو دریافت کنم .
    تا اونجایی که من میدونم : امواج با فرکانس خیلی زیاد (VHF و UHF )به بالا به سختی از داخل موانع عبورکرده و در نتیجه از طرف مانع به طرف منبع موج منعکس می*گردد، به این علت که ضریب انعکاس باافزایش فرکانس زیاد می شود.
    بنابراین بنظر میاد که بهترین انتخاب استفاده از امواج VHF با محدوده فرکانسی 30 تا 300 مگاهرتز باشه .
    حالا سوال اینجاست : چگونه یه موج با فرکانس مثلا 250 مگاهرتز رو تولید کنیم و اونو انتشار بدیم ؟؟
    اگه بخواهیم نقطه ای انتشار بدیم _ یعنی فقط به یه جهت خواص _ زاویه خواص - ارسال کنیم اونوقت چی ؟؟
    نیازی به مدولاسیون هست یا نه ؟؟ تا اونجا که میدونم برای ارسال دیتا مدوله میکردیم ...
    کسی مداری یا ماژولی میشناسه که این کارو کنه ؟؟
    ممنون میشم دوستان کمک کنن

! Life doesn't get easier , you just get stronger

پاسخ : راهنمایی برای ارسال امواج

نوشته اصلی توسط Blue Ice نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی
    من برای کاری نیاز دارم که یه موج رو ارسال و بازتاب اونو دریافت کنم .
    تا اونجایی که من میدونم : امواج با فرکانس خیلی زیاد (VHF و UHF )به بالا به سختی از داخل موانع عبورکرده و در نتیجه از طرف مانع به طرف منبع موج منعکس می*گردد، به این علت که ضریب انعکاس باافزایش فرکانس زیاد می شود.
    بنابراین بنظر میاد که بهترین انتخاب استفاده از امواج VHF با محدوده فرکانسی 30 تا 300 مگاهرتز باشه .
    حالا سوال اینجاست : چگونه یه موج با فرکانس مثلا 250 مگاهرتز رو تولید کنیم و اونو انتشار بدیم ؟؟
    اگه بخواهیم نقطه ای انتشار بدیم _ یعنی فقط به یه جهت خواص _ زاویه خواص - ارسال کنیم اونوقت چی ؟؟
    نیازی به مدولاسیون هست یا نه ؟؟ تا اونجا که میدونم برای ارسال دیتا مدوله میکردیم ...
    کسی مداری یا ماژولی میشناسه که این کارو کنه ؟؟
    ممنون میشم دوستان کمک کنن

دوست گرامی
    تولبد امواج VHF چندان دشوار نمیباشد و انتشار آن در جهت دلخواه نیز با یک آنتن دایرکشنال ( یا جهت دار ) مثل آنتنهای پارابولیک ( یا دیش ) امکانپذیر میباشد ولی به دو نکته بسیار مهم توجه فرمایید
    1 - در کلیه فرکانسهای امواج الکترومانیتیک اشیا کوچکتر از طول موج قابل رویت نمیباشند ..... به طور مثال در فرکانس 30 مگاهرتز کوچکترین مانع قابل رویت که بتواند امواج را منعکس نماید 10 متر میباشد ....یا اشیا کوچکتر از 10 متر نامرئی میباشند
    2- برای اندازه گیری زمان رفت و برگشت موج نیازمند اندازه گیری زمانهای بسیار کوتاه میباشیم ....به طور مثال اگر مانعی در فاصله 15 متری قرار داشته باشد زمان رفت و برگشت موج تنها 100 نانو ثانیه میباشد که باید توسط مدار قابل اندازه گیری گردد ...یعنی شمارنده ای با فرکانس 100 مگاهرتز تنها میتواند تا عدد 10 بشمرد ...که باید فکر یک روش عملی مبتنی بر قطعات موجود در بازار ایران ، برای آن باشید
    پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
      دوست گرامی
      تولبد امواج VHF چندان دشوار نمیباشد و انتشار آن در جهت دلخواه نیز با یک آنتن دایرکشنال ( یا جهت دار ) مثل آنتنهای پارابولیک ( یا دیش ) امکانپذیر میباشد ولی به دو نکته بسیار مهم توجه فرمایید
      1 - در کلیه فرکانسهای امواج الکترومانیتیک اشیا کوچکتر از طول موج قابل رویت نمیباشند ..... به طور مثال در فرکانس 30 مگاهرتز کوچکترین مانع قابل رویت که بتواند امواج را منعکس نماید 10 متر میباشد ....یا اشیا کوچکتر از 10 متر نامرئی میباشند
      2- برای اندازه گیری زمان رفت و برگشت موج نیازمند اندازه گیری زمانهای بسیار کوتاه میباشیم ....به طور مثال اگر مانعی در فاصله 15 متری قرار داشته باشد زمان رفت و برگشت موج تنها 100 نانو ثانیه میباشد که باید توسط مدار قابل اندازه گیری گردد ...یعنی شمارنده ای با فرکانس 100 مگاهرتز تنها میتواند تا عدد 10 بشمرد ...که باید فکر یک روش عملی مبتنی بر قطعات موجود در بازار ایران ، برای آن باشید
      سلام دوست گرامی
      خیلی خیلی ممنونم بابت پاسخگویی و راهنمایی

در مورد اینکه باید یه شمارنده داشته باشیم که مثلا 100 نانوثانیه رو اندازه بگیره مشکلی نیست چرا چون من در حال طراحی یک مبدل زمان به دیجیتال با رزولوشن 5 تا 20 پیکوثانیه هستم . .. بله ... درست نوشتم : 5 تا 20 پیکوثانیه .
      درمورد بند 1 که نوشتین ... اگه ممکنه بیشتر توضیح بدین ... متوجه نشدم
      برای تولید و انتشار و دریافت یه موج با فرکانس VHF چه روش و راهی پیشنهاد میکنید ؟؟
      ممنون بابت راهنمایی

دیدگاه

دوست گرامی
        برای یه همچین فرکانسی طول آنتن چقدر میشه ؟؟
        تا اونجایی که ممکنه باید طول آنتن کوچک باشه ... زیر 20 سانتی متر ... آیا باید از رابطه طول آنتن استفاده کرد ؟؟ یعنی برای محاسبه باید سرعت نور رو به فرکانس تقسیم کرد ؟؟
        با این وجود برای فرکانس مثلا 250 مگاهرتز طول میشه : 1.2 متر !! فوق العاده زیاده ... چیکار باید کرد ؟؟

دیدگاه

برای یه همچین فرکانسی طول آنتن چقدر میشه ؟؟
          تا اونجایی که ممکنه باید طول آنتن کوچک باشه ... زیر 20 سانتی متر ... آیا باید از رابطه طول آنتن استفاده کرد ؟؟ یعنی برای محاسبه باید سرعت نور رو به فرکانس تقسیم کرد ؟؟
          با این وجود برای فرکانس مثلا 250 مگاهرتز طول میشه : 1.2 متر !! فوق العاده زیاده ... چیکار باید کرد ؟؟
          دوست عزیز ریزولیشن زمانی پیکوثانیه بسیار عالیه به تبریک میگویم ....از چه روشی استفاده کردید ؟

در مورد دوم باید عرض کنم این قانون فیزیکه و تقریبا راهی برای دور زدن آن وجود نداره ....در حقیقت علت استفاده از میکروسکوپ الکتورنیک هم همینه .... چون با نور مرئی قادر نیسیتم اشیایی کوچکتر از طول موج آن را ببینیم در حالی پرتو الکتورن دارای طول موجی کوچکتر از حتی نور بنفش میباشد ( البته در خلاء چون پروتو الکترون در هوا سریعا از بین میرود )
          برای محاسبه طول موج همانطور که فرمودید میتوان سرعت را بر فرکانس تقسیم نمود ....فرکانس 30 مگاهرتز تقریبا ده متر و 300 مگاهرتز حدود یک متر .... این مشکل در استفاده از رادار چندان چشمگیر نمیباشد زیرا غیر از رادارهای مطالعه پرندگان ( و اخیرا بی سرنشینها ) علاقه چندانی به رصد اشیای کوچک وجود ندارد
          ولی شما میتوایند از محدوده UHF نیز استفاده فرمایید و تا فرکانس نزدیک یک گیگا هرتز تولید آن به صورت گسسته به راحتی امکانپذیر میباشد ( یعنی حدود 30 سانتی متر ) و در فرکانس سه گیگاهرتز میتوایند اجسام ده سانتی را آشکار نماییید .....در این فرکانسها استفاده از دیشهای کوچک کاملا امکانپذیر میباشد ولی برای ساخت و تقویت آن احتمالا نیازمند ماژولهای ساخته شده موجود در بازار خواهید بود

دیدگاه

دوست عزیز ریزولیشن زمانی پیکوثانیه بسیار عالیه به تبریک میگویم ....از چه روشی استفاده کردید ؟

در مورد دوم باید عرض کنم این قانون فیزیکه و تقریبا راهی برای دور زدن آن وجود نداره ....در حقیقت علت استفاده از میکروسکوپ الکتورنیک هم همینه .... چون با نور مرئی قادر نیسیتم اشیایی کوچکتر از طول موج آن را ببینیم در حالی پرتو الکتورن دارای طول موجی کوچکتر از حتی نور بنفش میباشد ( البته در خلاء چون پروتو الکترون در هوا سریعا از بین میرود )
            برای محاسبه طول موج همانطور که فرمودید میتوان سرعت را بر فرکانس تقسیم نمود ....فرکانس 30 مگاهرتز تقریبا ده متر و 300 مگاهرتز حدود یک متر .... این مشکل در استفاده از رادار چندان چشمگیر نمیباشد زیرا غیر از رادارهای مطالعه پرندگان ( و اخیرا بی سرنشینها ) علاقه چندانی به رصد اشیای کوچک وجود ندارد
            ولی شما میتوایند از محدوده UHF نیز استفاده فرمایید و تا فرکانس نزدیک یک گیگا هرتز تولید آن به صورت گسسته به راحتی امکانپذیر میباشد ( یعنی حدود 30 سانتی متر ) و در فرکانس سه گیگاهرتز میتوایند اجسام ده سانتی را آشکار نماییید .....در این فرکانسها استفاده از دیشهای کوچک کاملا امکانپذیر میباشد ولی برای ساخت و تقویت آن احتمالا نیازمند ماژولهای ساخته شده موجود در بازار خواهید بود
            سلام
            متشکرم
            برای پیاده سازی مبدل زمان به دیجیتال (TDC) من از یه پردازنده Spartan-6 با پارت نامبر رایج XC6SLX9 استفاده کردم تا هزینه ها پایین بیاد اما برای پیاده سازی اون از یک روش کاملا جدید استفاده کردم که تاحالا توی هیج مقاله ای نیومده . انشاالله کار که تموم شد روش رو توضیح میدم . اگه یکم سرچ کنید ساختارهای رایج مثل انواع ورنیر یا کاهش عرض پالس یا ساختار فلش این مبدل رو میتونید مطالعه کنید . البته سایت ieee بهترین گزینه هست . اگر هم دسترسی ندارین یه ایمیل بهم بدین تا تمامی مقالاتی که من خوندم براتون ارسال کنم .
            ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
            اگه بخوام از محدوده UHF استفاده کنم باید فرکانس زیادی تولید کنم ... مثلا 3 گیگاهرتز ... حال اگر این فرکانس رو تولید کردیم باید برای پردازش اون فرکانس رو کاهش بدیم تا FPGA بتونه پردازش کنه .. مثلا یه مقسم فرکانس قرار میدیم تا محدوده کم بشه...
            اما سوال اینجاست : چطور 3 گیگ تولید کنم ؟؟ از چی استفاده کنم ؟؟ من تاحالا توی این محدوده کار نکردم ضمن اینکه باید ملاحظات PCB هم قطعا رعایت بشه
            فعلا بحث آنتن هم کنار بزاریم

ممنونم از اینکه وقت میزارین و پاسخ میدین

دیدگاه

سلام

اما سوال اینجاست : چطور 3 گیگ تولید کنم ؟؟ از چی استفاده کنم ؟؟ من تاحالا توی این محدوده کار نکردم ضمن اینکه باید ملاحظات PCB هم قطعا رعایت بشه

دوست عزیز
              معمولا برای طراحی فرستنده بعد از انتخاب فرکانس مهمترین پارامتر قدرت آن میباشد که برای کار مورد نظر شما به وسعت منطقه تحت پوشش بستگی پیدا میکند که مثلا متناسب با فاصله چند متر یا حتی چند صد کیلومتر از چند میلی وات تا چند کیلووات میتواند متغیر باشد ....معمولا برای نمونه های آزمایشگاهی و شعاع تشخیص حداکثر صد متر فرستنده های تا چند وات کاملا کافی میباشد
              معمولا با یک سرچ ساده برای ماژولهای RF و رنج گیگاهرتز براحتی میتوانید انواع مدارهای پیش ساخته با فرکانس و قدرت دلخواه پیدا نمایید
              همچنین با جستجو کلید واژه های
              build a radar
              homemade radar
              در گوگل میتوانید اطلاعات مفیدی پیدا کنید
              جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۲۰:۴۹ ۱۳۹۷/۰۹/۲۸.

دیدگاه

اگه بخوام از محدوده UHF استفاده کنم باید فرکانس زیادی تولید کنم ... مثلا 3 گیگاهرتز ... حال اگر این فرکانس رو تولید کردیم باید برای پردازش اون فرکانس رو کاهش بدیم تا FPGA بتونه پردازش کنه .. مثلا یه مقسم فرکانس قرار میدیم تا محدوده کم بشه...

از مگنترون میتونی استفاده کنی. ارزان و در دسترس. 2.45 گیگاهرتزه. فقط باید از موجبر استفاده کنی برای کوپل به آنتن. البته آنتن هورن هم خوب طراحی کنی میتونی موجبر رو هم حذف کنی.
                ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

دوست عزیز
                  معمولا برای طراحی فرستنده بعد از انتخاب فرکانس مهمترین پارامتر قدرت آن میباشد که برای کار مورد نظر شما به وسعت منطقه تحت پوشش بستگی پیدا میکند که مثلا متناسب با فاصله چند متر یا حتی چند صد کیلومتر از چند میلی وات تا چند کیلووات میتواند متغیر باشد ....معمولا برای نمونه های آزمایشگاهی و شعاع تشخیص حداکثر صد متر فرستنده های تا چند وات کاملا کافی میباشد
                  معمولا با یک سرچ ساده برای ماژولهای RF و رنج گیگاهرتز براحتی میتوانید انواع مدارهای پیش ساخته با فرکانس و قدرت دلخواه پیدا نمایید
                  همچنین با جستجو کلید واژه های
                  build a radar
                  homemade radar
                  در گوگل میتوانید اطلاعات مفیدی پیدا کنید
                  سلام
                  راجب موضوع جستوجو میکنم و حتما نتیجه را اطلاع خواهم داد
                  ممنون از راهنمایی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط AliRezaDAVE نمایش پست ها
                  از مگنترون میتونی استفاده کنی. ارزان و در دسترس. 2.45 گیگاهرتزه. فقط باید از موجبر استفاده کنی برای کوپل به آنتن. البته آنتن هورن هم خوب طراحی کنی میتونی موجبر رو هم حذف کنی.
                  سلام دوست عزیز
                  من با این چیزهایی که فرمودید آشنایی ندارم متاسفانه ... در حیطه کاری من نیست ... اگه ممکنه بیشتر توضیح بده یا یه رفرنس که به زبان ساده توضیح داده معرفی کنید
                  شما با موجبر و آنتن ها آشنایی دارین ؟؟ خودتون طراحی کردین ؟؟
                  ممنونم از راهنمایی

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                    من با این چیزهایی که فرمودید آشنایی ندارم متاسفانه ... در حیطه کاری من نیست ... اگه ممکنه بیشتر توضیح بده یا یه رفرنس که به زبان ساده توضیح داده معرفی کنید
                    شما با موجبر و آنتن ها آشنایی دارین ؟؟ خودتون طراحی کردین ؟؟
                    ممنونم از راهنمایی
                    خیلی ساده سرچ بزن
                    oven magnetron. توی یوتیوب اینقدر باهاش پروژه انجام دادن. حتی آنتن هورن هم زدن چطوری بسازید
                    ... و (بدانيد) گرفتن تصميمهاى محكم (براى رسيدن به اهداف بزرگ) با خوش گذرانى و سفرهآ‌هاى رنگين سازگار نيست و چه بسيار كه خواب شبانه تصميمهاى محكم روز را از ميان برده و تاريكيآ‌ها، خاطره همتآ‌هاى بلند را از يادها محو كرده است. (نهجآ‌البلاغه، خطبه211)

امام علي (ع):کسي که به وقت ياري رهبرش در خواب باشد، با لگد دشمنش بيدار مي شود (غررالحکم،ص 422)

دیدگاه

من یک سال پیش داشتم روی ساخت رادار کار می کردم و خب موفق هم نبودم ولی تجربه ارزشمندی شد. برای شروع شما توی یوتیوب برید و دنبال Can Radar بگردید یه سری تجهیزات ماکروویو داره و با استفاده از کارت صدا و نرم افزار MATLAB داده ها رو پردازش می کنند کدهاش هم هست تجهیزاتش هم ساده اس به راحتی میتونید یه رادار کوچیک با توان کم و باند فرکانسی 10GHz بسازید. نوع انتن هم که سوال کرده بودید برید یه قوطی رب یک کیلویی تهیه کنید بسته به فرکانس کاریتون براش یه کانکتور بخرید و کانکتوره رو لحیم کنید ته قوطی رب. انتن هورن شما اماده اس!
                      در مورد خرید تجهیزات ماکروویو شما توی نت سرچ کنید تجهیزات زیادی هست.
                      در مورد FPGA هم یه دستی روی سر ما بکشید! راهنمایی کنید چی بخونیم چطور بخونیم فیلم اموزشی کجا هست دوره کجا خوبه و... (بی زحمت یا تاپیک جدا زده بشه یا پیام بدید تا بحث این تاپیک به هم نخوره) تشکر
                      جدیدترین ویرایش توسط amin20107; ۲۲:۳۲ ۱۳۹۷/۰۹/۲۹. دلیل: تکمیل
                      گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                      همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
                        من یک سال پیش داشتم روی ساخت رادار کار می کردم و خب موفق هم نبودم ولی تجربه ارزشمندی شد. برای شروع شما توی یوتیوب برید و دنبال Can Radar بگردید یه سری تجهیزات ماکروویو داره و با استفاده از کارت صدا و نرم افزار MATLAB داده ها رو پردازش می کنند کدهاش هم هست تجهیزاتش هم ساده اس به راحتی میتونید یه رادار کوچیک با توان کم و باند فرکانسی 10GHz بسازید. نوع انتن هم که سوال کرده بودید برید یه قوطی رب یک کیلویی تهیه کنید بسته به فرکانس کاریتون براش یه کانکتور بخرید و کانکتوره رو لحیم کنید ته قوطی رب. انتن هورن شما اماده اس!
                        در مورد خرید تجهیزات ماکروویو شما توی نت سرچ کنید تجهیزات زیادی هست.
                        در مورد FPGA هم یه دستی روی سر ما بکشید! راهنمایی کنید چی بخونیم چطور بخونیم فیلم اموزشی کجا هست دوره کجا خوبه و... (بی زحمت یا تاپیک جدا زده بشه یا پیام بدید تا بحث این تاپیک به هم نخوره) تشکر
                        سلام دوست عزیز
                        اتفاقا دیروز داشتم همین موضوع رو بررسی میکردم .. Can Radar ... نمونه های ساخته شده رو هم دیدم ... دانشگاه MIT هم اگه اشتباه نکنم سال 2011 بود که یه دوره آموزشی صرفا برای درک عملکرد رادارها برگزار کرده بود و یه نمونه کاملا خوب رو ساخته بود .. فیلمش هم هست ... من نیازی به متلب ندارم ... اینکه گفتین بسته به فرکانس کاریتون براش یه کانکتور بخرین متوجه نشدم ...
                        برای افزایش توان شما چه پیشنهادی دارین ؟؟
                        ---------------------------
                        نظرتون راجب HB100 چیه ؟؟
                        من نمیخوام رادار بسازم ! اون چیزی که نیاز دارم شبیه رادار هست .
                        توی ضمینه طراحی سیستم های مخابراتی هم تجربه ای ندارم چون کارم چیز دیگست .
                        -------------------------
                        در رابطه با آموزش که فرمودید : الان واقعا سرم شلوغه ... ولی چشم ... حتما بهش فکر میکنم

دیدگاه

معمولا یکی از راه هایی که برای افزایش برد استفاده میشه استفاده از پالس قدرتمند هست و با استفاده از ژنراتور مارکس و یا پالس ژنراتورها تولیدش می کنند (یاد و خاطره شهدای هسته ای به خصوص دکتر داریوش رضایی نژاد گرامی باد) من مقالات ایشون رو خوندم. مقالات پرباری هست. کلا ژنراتورهای پالس و ژنراتور مارکس توی صنایع هسته ای، شتاب دهنده ها و... استفاده زیادی داره
                          مثلا قدرت پالس 100 کیلو ولت و 9000 امپر در مدت زمان 10 تا 20 نانو ثانیه هست!!
                          در مورد ماژول ها داپلر اطلاعاتی ندارم ولی چون اثر داپلر هست حتما باید جسم مورد نظر حرکت کنه تا ما در گیرنده اختلاف فازی داشته باشیم تا بتونیم از روی اون سرعت جسم رو محاسبه کنیم.
                          درمورد اموزش هم من نیاز به خوندن منبع درست و حسابی دارم کتاب فیلم اموزشی و... معرفی کنید.
                          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

سلام بر دوستان گرامی و اساتید محترم
                            دوستان من از چند وقت پیش که این پست رو زدم دیگه فرصت نکردم بیام
                            در رابطه با Can Radar ها :
                            من چند تا فایل خوندم که میزارم اینجا تا دوستان علاقه مند استفاده کنند :

این فایل مربوط به MIT هست که مرحله به مرحله ساخت رو آموزش داده :

اینم مقاله اون فایل هست :

اینم یه فایل دیگه ...

-------------------------------------------------------------------------------
                            امیدوارم مفید باشه و دوستان استفاده کنند ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
                              معمولا یکی از راه هایی که برای افزایش برد استفاده میشه استفاده از پالس قدرتمند هست و با استفاده از ژنراتور مارکس و یا پالس ژنراتورها تولیدش می کنند (یاد و خاطره شهدای هسته ای به خصوص دکتر داریوش رضایی نژاد گرامی باد) من مقالات ایشون رو خوندم. مقالات پرباری هست. کلا ژنراتورهای پالس و ژنراتور مارکس توی صنایع هسته ای، شتاب دهنده ها و... استفاده زیادی داره
                              مثلا قدرت پالس 100 کیلو ولت و 9000 امپر در مدت زمان 10 تا 20 نانو ثانیه هست!!
                              در مورد ماژول ها داپلر اطلاعاتی ندارم ولی چون اثر داپلر هست حتما باید جسم مورد نظر حرکت کنه تا ما در گیرنده اختلاف فازی داشته باشیم تا بتونیم از روی اون سرعت جسم رو محاسبه کنیم.
                              درمورد اموزش هم من نیاز به خوندن منبع درست و حسابی دارم کتاب فیلم اموزشی و... معرفی کنید.
                              سلام ممنون میشم کمی در مورد نتیجه کارتون بهم کمک کنید منم تقریبا روی چیزی که شما قبرا کار کردین دارم تحقیق میکنم الان دیدم مطالبتون رو آگه وقت کردین پاسخ بدین ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X