ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2016/10/26
    135
    39

مشکل عجیب در تست خازن الکترولیتی

سلام خدمت دوستان عزیز
    دوستان بنده یک DVR بریتون دارم که چند وقت پیش خروجی تصویرش از کار افتاد. هم VGA و هم HDMI. اومدم تمام خازنهای الکترولیت روی بورد مربوط به تغذیه رو با بیزر مولتی متر تست کردم دیدم همه بلا استثنا بوق ممتد میزنن. همه رو از روی بورد خارج کردم و مجددا با بیزر تست کردم ولی بازم بوق ممتد میزدن. قسمت اهم مربوط به مولتی مترم هم سوخته که با اهم متر تست کنم.حدس زدم که شاید سوخته باشن. رفتم خازن نو خریدم جالب اینجاست بیزر رو میزنم به دو سر خازنهای نو هم به نشانه اتصال کوتاه بودن بوق ممتد میزنه!!! یعنی خودم موندم توش. خازنها هم از 220 تا 1000 میکروفاراد روی بورد هست.
    به نظرتون دلیلش چیه؟
    سپاس
    ویرایش توسط Dr_Mohammad_P : 2018/12/20 در ساعت 15:19
    2018/07/09
    تهران
    170
    88

پاسخ : مشکل عجیب در تست خازن الکترولیتی

سلام. تمام خازن ها اینجوری هستن? باید یک بوق بزنه و قط کنه احتمال خرابی اهم متر هست ب نظر م البته خازن رو با تست بوق و اهم چک نمیشه تست کرد فقط میشه از اتصال کوتاه بودن مطمئن شد البته خازن خراب هم الماشالله فراوان هست همین چند وقت پیش یک سری خازن 1000میکرو 16ولت از یک فروشگاه بنام خریدم ک متاسفانه یکی ش درست نبود سپاس
    ویرایش توسط Pooryamm : 2018/12/21 در ساعت 00:35
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

خازن رو اول از روی برد دمونتاژ کنید بعد با تست بوق مولتی متر تست کنید. خازن های سالم معمولا اول بوق میزنه تاشارژ شد اتصال باز میشه. یعنی در ابتدا اتصال کوتاه هست تا شارژ شد اتصال باز میشه. یادش بخیر دکتر زنجانی می گفت خازن میخوره تا باز بشه!
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2016/10/26
    135
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

خازن رو اول از روی برد دمونتاژ کنید بعد با تست بوق مولتی متر تست کنید. خازن های سالم معمولا اول بوق میزنه تاشارژ شد اتصال باز میشه. یعنی در ابتدا اتصال کوتاه هست تا شارژ شد اتصال باز میشه. یادش بخیر دکتر زنجانی می گفت خازن میخوره تا باز بشه!
    توی صورت سوال نوشتم که از روی بورد جدا کردم اونوقت تست رو انجام دادم
    2018/07/09
    تهران
    170
    88

سلام استاد عزیز
    می تونید با ولتاژ خارجی کمتر از ولتاژ نامی خازن ها رو شارژ کنیدبینم اصلا شارژ میگیرن یا نه خیلی عجیب هست تمام خازن ها اینجوری هستن حتی خازن های اصلی تغذیه
    اگر برد سالم در اختیار دارید یک خازن ازش خارج کنید و تست بوق بگیرد اگر بازهم اتصال کوتاه بود احتمال خرابی اهم متر شما هست
    2013/04/06
    yazd
    1,021
    94

دوست عزيز
    شما اگر دوسر خازني كه دارين يه ولتاژي ذخيره شده داشته باشين(از قبل مثلا اين ولتاژ حالا يا از طريق برد اونو شارژ كرده يا زمانيكه با مولتي متر داشته تست ميكردي).پس بهتره ابتدا خازن را اتصال كوتاه كنيد و بعد با مولتي متر تست كنيد.نتيجه اش را هم اعلام كنيد
    2016/10/26
    135
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooryamm

سلام استاد عزیز
    می تونید با ولتاژ خارجی کمتر از ولتاژ نامی خازن ها رو شارژ کنیدبینم اصلا شارژ میگیرن یا نه خیلی عجیب هست تمام خازن ها اینجوری هستن حتی خازن های اصلی تغذیه
    اگر برد سالم در اختیار دارید یک خازن ازش خارج کنید و تست بوق بگیرد اگر بازهم اتصال کوتاه بود احتمال خرابی اهم متر شما هست
    سپاس فراوان. خازن سالم هم خریدم اونا هم بوق میزنن. بدون اینکه روی بورد نصبشون کنم!!!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

دوست عزيز
    شما اگر دوسر خازني كه دارين يه ولتاژي ذخيره شده داشته باشين(از قبل مثلا اين ولتاژ حالا يا از طريق برد اونو شارژ كرده يا زمانيكه با مولتي متر داشته تست ميكردي).پس بهتره ابتدا خازن را اتصال كوتاه كنيد و بعد با مولتي متر تست كنيد.نتيجه اش را هم اعلام كنيد
    سپاس فراوان. خازن سالم هم خریدم اونا هم بوق میزنن. بدون اینکه روی بورد نصبشون کنم یا ولتاژی دو سرشون باشه!!!
    2013/04/06
    yazd
    1,021
    94

خوب پس با اين حساب احتمالا مولتي متر شما مشكل داره.چون من الان همين تست را انجام دادم و مشكلي نداشت
    2018/07/09
    تهران
    170
    88

سلام قطعات معیوب زیادی در بازار هست اون هم خازن ک دیگه نگو.ولی مشکل اینه که تمام خازن های برد شما هم این رفتار رو از خودشان نشون میدن که برای اطمینان میتونی ولتاژ خارجی بهظون بدی اگر شارژ شدن می تونه از مولتی متر شما باشه موفق باشید
    2019/03/03
    7
    1

Lightbulb پاسخ : مشکل عجیب در تست خازن الکترولیتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr_Mohammad_P

سلام خدمت دوستان عزیز
    دوستان بنده یک DVR بریتون دارم که چند وقت پیش خروجی تصویرش از کار افتاد. هم VGA و هم HDMI. اومدم تمام خازنهای الکترولیت روی بورد مربوط به تغذیه رو با بیزر مولتی متر تست کردم دیدم همه بلا استثنا بوق ممتد میزنن. همه رو از روی بورد خارج کردم و مجددا با بیزر تست کردم ولی بازم بوق ممتد میزدن. قسمت اهم مربوط به مولتی مترم هم سوخته که با اهم متر تست کنم.حدس زدم که شاید سوخته باشن. رفتم خازن نو خریدم جالب اینجاست بیزر رو میزنم به دو سر خازنهای نو هم به نشانه اتصال کوتاه بودن بوق ممتد میزنه!!! یعنی خودم موندم توش. خازنها هم از 220 تا 1000 میکروفاراد روی بورد هست.
    به نظرتون دلیلش چیه؟
    سپاس
    سلام برای تست خازن الکترولیتی که دارای قطب مثبت ومنفی هستن ابتدا سلکتور مولتی متر رو روی حالت تست بوق (بیز)
    قرار بدید,اینجا یه نکته هست که اگر پراپ قرمز مولتی متر رو به قطب منفی خازن بزنید باید خازن یه بوق کوتاه بزنه
    یا اگر نزد جای پراپ ها رو که عوض میکنید اینبار دیگه حتما باید مولتی متر بوق بزند البته بوق کوتاه (یه صدایی مانند دیک)
    که نشان میدهد خازن سالم است,
    با توجه به اینکه شما گفتید مولتی مترتون قسمت اهم مترش خراب شده ممکن است روی حالت تست بیز هم مشکلاتی به
    وجود آورده باشد بنابراین اگر مولتی متر شما برای خازن های نو هم بوق ممتد (دقت کنید بوق ممتد)میزند
    به احتمال زیاد قسمت بیز مولتی متر شما هم صدمه دیده است
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12