ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2012/12/03
    62
    13

برقراری ارتباط usb بین میکرو و گوشی اندرویدی

با سلام به تمامی اساتید
    یه پروژه دارم که با adc میکرو یه ولتاژیرو باید بخونم و طبق یه جدولی یه pwm مشخص تولید کنم.
    من میخوام با استفاده از usb موبایل مقدار adc میکرو رو بخونم و به pwm میکرو یه مقدار جدید بدم. ینی یه جورایی تصمیم گیرنده موبایل باشه و میکرو اجرا کننده. میدونم با روشای دیگه مثل ارتباطای بیسیم میشه این کارو خیلی راحت انجام داد اما میخوام این کارو با usb انجام بدم.
    چند تا سوال داشتم، من چیز زیادی از usb ها نمیدونم ، یه چند تا برنامه اندرویدی دیدم که اسمش serial usb terminal یا serial terminal بود. میخوام بدونم امکان داره که با میکرو ارتباط سریال گرفت؟
    و اگه نمیشه اگه میکروم نوع usb که ساپرت میکنه device باشه میشه باهاش ارتباط گرفت؟
    با برنامه نویسای اندروید حرف زدم خیلی اطلاع درباره usb و ارتباط گرفتنش نداشتن. اگه کسی راهی پیشنهاد بده ممنون میشم
    2012/12/23
    تهران
    675
    354

پاسخ : برقراری ارتباط usb بین میکرو و گوشی اندرویدی

سلام برای ارتباط گرفتن با USB یکی همون تبدیل به کام هست یکی هم مستقیم از خود USB با استفاده از ایندیپینت دیتا هست.
    مد اول که مبدل کام هست رو بعضی از گوشی ها و نسخه های آندروید میشناسن نه همه، بستگی به مدل گوشی داره
    اما روش دوم توی همه آندروید ها و گوشی هاش جوابگو هست.
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2012/12/03
    62
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط pencil

سلام برای ارتباط گرفتن با USB یکی همون تبدیل به کام هست یکی هم مستقیم از خود USB با استفاده از ایندیپینت دیتا هست.
    مد اول که مبدل کام هست رو بعضی از گوشی ها و نسخه های آندروید میشناسن نه همه، بستگی به مدل گوشی داره
    اما روش دوم توی همه آندروید ها و گوشی هاش جوابگو هست.
    ممنون مهندس. چطوری میتونم از روش دوم استفاده کنم؟
    و اگه یه کمم راجعبه دو روش بیشتر توضیح بدی ممنون میشم
    2012/12/23
    تهران
    675
    354

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam909

ممنون مهندس. چطوری میتونم از روش دوم استفاده کنم؟
    و اگه یه کمم راجعبه دو روش بیشتر توضیح بدی ممنون میشم
    سلام عزیزم
    USB ها در چندتا مد مختلف کار میکنن مثل: CDC و HID,و STRONG و.....GENERAL
    که خوب هر کدوم اینا برای کار خاصی هست، یکی برای استفاده از USB به عنوان حافظه است یکی به عنوان گجت هست یکی به عنوان.... که همه اینها میان به یه دستگاهی وصل میشن مثل کامپیوتر ، کامپیوتر اینا رو میاد سر شماری میکنه به وصلیه PACKGE دیتا ها که از طریق ایندیپینت شما هست که نوع دستگاه و شما رو برای سیستم مشخص میکنه و سیستم یه مقدار TASK رو بهش اختصاص میده البته اگه بر اساس وقفه قرار باشه کار نکنه که باز اون بحثش جداست، اینها کلا بخشی از کارایی هست که سیستم شما انجام میده، حالا برای قسمت میکرو یه سری آی سی هایی مثل CH340 یا FTDI هستند که خودشون این کارهارو انجام میدن اما بصورت مستقیم اگه بخوای کار کنی با خود پورت اطلاعات زیادی نیاز داری.
    کار با پورت USB خیلی سخته من هر موقع کاری بهم تو زمینه USB میخوره فقط باید دو هفته روی USB وقت بزارم، بهترین راه یادگیریش هم خریدن کتابش و مطالعه اون هست.
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

2015/08/27
    1,741
    993

سلام عزیزم
    USB ها در چندتا مد مختلف کار میکنن مثل: CDC و HID,و STRONG و.....GENERAL
    که خوب هر کدوم اینا برای کار خاصی هست، یکی برای استفاده از USB به عنوان حافظه است یکی به عنوان گجت هست یکی به عنوان.... که همه اینها میان به یه دستگاهی وصل میشن مثل کامپیوتر ، کامپیوتر اینا رو میاد سر شماری میکنه به وصلیه PACKGE دیتا ها که از طریق ایندیپینت شما هست که نوع دستگاه و شما رو برای سیستم مشخص میکنه و سیستم یه مقدار TASK رو بهش اختصاص میده البته اگه بر اساس وقفه قرار باشه کار نکنه که باز اون بحثش جداست، اینها کلا بخشی از کارایی هست که سیستم شما انجام میده، حالا برای قسمت میکرو یه سری آی سی هایی مثل CH340 یا FTDI هستند که خودشون این کارهارو انجام میدن اما بصورت مستقیم اگه بخوای کار کنی با خود پورت اطلاعات زیادی نیاز داری.
    کار با پورت USB خیلی سخته من هر موقع کاری بهم تو زمینه USB میخوره فقط باید دو هفته روی USB وقت بزارم، بهترین راه یادگیریش هم خریدن کتابش و مطالعه اون هست.
    سلام مهندس

اگه توابعش رو نوشته باشید دیگه نباید خیلی وقت ببره درسته ؟؟
    میشه کتاب یا منبعمناسبی معرفی کنید برای این مبحث
    ترجیحا مختصر و مفید باشه

با تشکر از شما
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

2012/12/23
    تهران
    675
    354

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamajdi

سلام مهندس

اگه توابعش رو نوشته باشید دیگه نباید خیلی وقت ببره درسته ؟؟
    میشه کتاب یا منبعمناسبی معرفی کنید برای این مبحث
    ترجیحا مختصر و مفید باشه

با تشکر از شما
    توابع بستگی به کار شما داره، کلا هم یه کتاب بیشتر در این زمینه نیست اونم چاپ نشر علوم هست، منم همون رو دارم و از اون مطالعه میکنم نزدیک 400 500 صفحه هست.

2014/01/13
    115
    92

توابع بستگی به کار شما داره، کلا هم یه کتاب بیشتر در این زمینه نیست اونم چاپ نشر علوم هست، منم همون رو دارم و از اون مطالعه میکنم نزدیک 400 500 صفحه هست.
    با سلام
    لطفا اسم اون کتاب رو میگید ؟
    2012/12/03
    62
    13

فک میکنم منظورتون کتاب اصول و راهنمای استفاده از پورت USB جان اکسلسون-شهرام ظریف (مترجم) باشه!
    2014/01/25
    شهرکرد
    247
    266

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam909

با سلام به تمامی اساتید
    یه پروژه دارم که با adc میکرو یه ولتاژیرو باید بخونم و طبق یه جدولی یه pwm مشخص تولید کنم.
    من میخوام با استفاده از usb موبایل مقدار adc میکرو رو بخونم و به pwm میکرو یه مقدار جدید بدم. ینی یه جورایی تصمیم گیرنده موبایل باشه و میکرو اجرا کننده. میدونم با روشای دیگه مثل ارتباطای بیسیم میشه این کارو خیلی راحت انجام داد اما میخوام این کارو با usb انجام بدم.
    چند تا سوال داشتم، من چیز زیادی از usb ها نمیدونم ، یه چند تا برنامه اندرویدی دیدم که اسمش serial usb terminal یا serial terminal بود. میخوام بدونم امکان داره که با میکرو ارتباط سریال گرفت؟
    و اگه نمیشه اگه میکروم نوع usb که ساپرت میکنه device باشه میشه باهاش ارتباط گرفت؟
    با برنامه نویسای اندروید حرف زدم خیلی اطلاع درباره usb و ارتباط گرفتنش نداشتن. اگه کسی راهی پیشنهاد بده ممنون میشم
    سلام راه سادش استفاده از یک ای سی مبدل usb-uart و کابل otg هست
    یک استپ بالاتر استفاده از usb داخلی میکرو در مد cdc و دوباره کابل otg
    دوباره یک استپ مشکل تر و طبق گفته دوستمون گوشی هایی هم که از otg پشتیبانی نمیکنن رو پشتیبانی میکنه استفاده از usb داخلی میکرو در مد host و اتصال گوشی اندروییدی به صورت دیوایس و مستقیم هست.
    2012/12/03
    62
    13

میکروهای stm هم ارزون هستن هم usb رو پشتیبانی میکنن
    کسی کتابخانه ای جهت راه اندازی usb این مدل میکرو حالا به صورت host یا device داره؟
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10