اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برعکس نسب شدن رگولاتور 7805

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برعکس نسب شدن رگولاتور 7805

سلام دوستان گرامی. من امروز یه سینما مارشال باز کردم دیدم رگولاتور های 7805و7808 برعکس نسب شدن یعنی پایه خروجی با یه مقاومت (که سوخته)به خازن صافی و پایه ورودی ،وارد مدار شده. شما میدونید چطور ممکنه.راستی 5ولت وارد کنترل پنل وبرد فلش میشه .سپاس

پاسخ : برعکس نسب شدن رگولاتور 7805

نوشته اصلی توسط pada.kamel نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامی. من امروز یه سینما مارشال باز کردم دیدم رگولاتور های 7805و7808 برعکس نسب شدن یعنی پایه خروجی با یه مقاومت (که سوخته)به خازن صافی و پایه ورودی ،وارد مدار شده. شما میدونید چطور ممکنه.راستی 5ولت وارد کنترل پنل وبرد فلش میشه .سپاس
    با سلام:
    دوست عزیزیک عکس ازپشت و روی بورد آپلود کنید تا بهتر بررسی شود. اگر می خواهید مطمئن شوید درست است یا نه؟ در زمانی که برق ورودیبه دستگاه وصل است یک سر سیم سیاه ولت متر را به گرند یا خطمنفی و سیم قرمز ولت متر را به پایه یا خروجی هردو رگولاتور 5 و 8 ولت وصل کنید. جهت قرار گرفت این رگولاتور ها آن است که قسمت فلزی رگولاتور اگر از روبرو نگاه کنید پشت به شما و پایه 1 دست چپ ولتاژ ورودی و پایه وسطی گراند و پایه شماره 3 دست راست. آیا شما دو ولتاژ 5 و 8 ولت را فقطروی پایه 3 باید داشته باشید حتی مقاومت خروجی بعد از پایه 3 هم سوخته باشد. آزمایش کنید و سپس گزارش کنید.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام علی اقا .درسته .من پایه های رگولاتور ها رو میشناسم ولی توی این مدار کاملا برعکس نسب شده.من موندم چجوری کار میکرده. پایه 1 که باید ورودی رگولاتور باشه رو خروجی گرفتند و پایه 3که خروجی رگولاتور است رو به 16ولت (البته بهمراه مقاومت)وصل شده.ولی متا سفانه مدار انقدر شلوغه که بعیده که اصلا تو عکس بشه تشخیص داد

دیدگاه

سلام علی اقا .درسته .من پایه های رگولاتور ها رو میشناسم ولی توی این مدار کاملا برعکس نسب شده.من موندم چجوری کار میکرده. پایه 1 که باید ورودی رگولاتور باشه رو خروجی گرفتند و پایه 3که خروجی رگولاتور است رو به 16ولت (البته بهمراه مقاومت)وصل شده.ولی متا سفانه مدار انقدر شلوغه که بعیده که اصلا تو عکس بشه تشخیص داد
        سلام
        اگه رگلاتور smd باشه، برعکس نیست. پارت نامبرش رو دقیق بخونید احتمالا 78m05 هست که ورودی پایه 3 هست.

دیدگاه

ممنون دوست گرامی ولی smd نیست lm7805 هست برای اطمینان دیتاش رو خوندم ولی کلا تو هنگم قبل از مدار ولتاژ ۴.۸ هست با اتصال به مدار به میکرو ولت میرسه این قسمت فابریکه و تعمیر نشده . با سپاس فراوان

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان لطفا اگه نقشه سینما مارشال مدل me-6156دارید یا میدونید از کجا میشه دانلود کرد یا چطور سرچ کنم کمکم کنید ممنون میشم

دیدگاه

با سلام:
            اگر ولتاژ های مصرفی خروجی دقیقا باید 5 و 8 ولت مثبت زیر یک آمپر باشند، و مدار شما دقیقا به این ولتاژ و جریان نیاز دارند، با پیدا کردن ولتاژ های ورودی شما دقیقا در جهت صحیح ببندید. یا در صورت امکان نقشه از رو و پشت مدار چاپی آپلود گنید تا بهتر بررسی شود.

دیدگاه

دوست عزیز همه شرایط رو امتحان کردم جواب نداد .نیاز من اینه که کنترل پنل و بخش فلش خوان روشن بشه تا به امپلی ۶۰۰ وات که خودم ساختم وصل کنم مدار پنل و دیسپلی مطمعنن سالمه ولی با مدارخودش کار نمیکنه من هم براش مدار ۵ و ۹ و-۹ساختم ولی باز کار نکرد قبلا با چند مارک سینما دیگه براحتی این کار رو کردم ولی روی این یکی گیر کردم.

دیدگاه

دوست عزیز همه شرایط رو امتحان کردم جواب نداد .نیاز من اینه که کنترل پنل و بخش فلش خوان روشن بشه تا به امپلی ۶۰۰ وات که خودم ساختم وصل کنم مدار پنل و دیسپلی مطمعنن سالمه ولی با مدارخودش کار نمیکنه من هم براش مدار ۵ و ۹ و-۹ساختم ولی باز کار نکرد قبلا با چند مارک سینما دیگه براحتی این کار رو کردم ولی روی این یکی گیر کردم.
                با سلام:
                اگر مطمئن هستید که با ولتاژ های رگوله +5 و +8 ولت کار می کند، هر دو این رگولاتور ها در بازار موجود است. 7808 رگولاتور 1 امپر 8 ولت . خروجی یک ترانس 12 ولت 2 آمپر را بعد از یکسو سازی با پل دیود و نصب یک خازن 2200 میکروفاراد 25 ولت یکسو کنید پایه 1 هر دو رگولاتور را به خط منفی و ورودی ولتاژ یکسو شده 12 ( که بدون بار آن حدود 17 ولت است را به رگولاتور 8 و لت و 5 ولت بدهید و این دفعه این جوری تست کنید . هیت سینک ها روی رادیاتور مناسب وصل شود.

دیدگاه

سپاس از شما .یلداتون شاد. دوباره تست میکنم بعد گذارش میدم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X