اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل کار نکردن lcd کارکرتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل کار نکردن lcd کارکرتری

سلام دوستان من فابل هگز روی توی پروتوس به میکرو دادم و اونجا ال سی دی کارکرد ولی وقتی روی بورد سیم بندی رو انجام میدم ال سی دی چیزی نشون نمیده لطفا کمک کنید برای کسی این پیش اومده ؟؟؟؟

پاسخ : مشکل کار نکردن lcd کارکرتری

نوشته اصلی توسط yaghoob.1996 نمایش پست ها
    سلام دوستان من فابل هگز روی توی پروتوس به میکرو دادم و اونجا ال سی دی کارکرد ولی وقتی روی بورد سیم بندی رو انجام میدم ال سی دی چیزی نشون نمیده لطفا کمک کنید برای کسی این پیش اومده ؟؟؟؟
    با سلام به احتمال خیلی زیاد یکی از سیم هارو جابجا بستی دوباره چک
    کن اگه نشد به یک شکلی سیم کشی رو بزار تا بشه تشخیص داد
    قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

معمولا در پروتیوس اگر پتانسیومتر مربوط به کنتراست رو نذارید کار می کنه
      ولی در عمل باید اون پتانسیومتر باشه و تنظیمش کنید تا جایی بچرخونید که مقادیر واضح دیده بشن
      اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
      پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

احتمالا زیاد همونی کهseyed saeed فرمودند هستند و مشکل از کنتراستتون هست.
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

استاد همین کار رو کردم و ال سی دی من که دو در شانزده میباشد سطر یک کلا بدون تغیر هست ولی وقت ولوم را میچرخانم در سطر دو اون خانه های سیله دیده میشوند سوال دیگه رو هم داشتم اونم این بود که پایه شماره 9 مگا 32 که میشه پایه resetno به که جا باید وصل بشه به مثبت پنج ولت یا به زمین ؟؟ ممنون از لطفتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yaghoob.1996 نمایش پست ها
            استاد همین کار رو کردم و ال سی دی من که دو در شانزده میباشد سطر یک کلا بدون تغیر هست ولی وقت ولوم را میچرخانم در سطر دو اون خانه های سیله دیده میشوند سوال دیگه رو هم داشتم اونم این بود که پایه شماره 9 مگا 32 که میشه پایه resetno به که جا باید وصل بشه به مثبت پنج ولت یا به زمین ؟؟ ممنون از لطفتون
            سلام
            پایه ریست میکروکنترلرهای avr با سطح صفر فعال میشه. بهتره با یک مقاومت 10 کیلو اهمی به vcc و با یک خازن 100 نانوفاراد به زمین متصل اش کنید.
            جدیدترین ویرایش توسط hossein.m98; ۱۸:۵۴ ۱۳۹۷/۱۰/۰۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X