اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افت ولتاژ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افت ولتاژ

سلام
    دوستان من میخوام از یک کنتور برق سه فاز یکبرق تکفاز برایه یکسری روشنایی و یک موتور پمپ آب بگیرم ولی مشکلم زیاد بودن فاصله بین کنتور و مصرف کننده هست این فاصله حدود 500 متر هست و کابلی که دارم (6*2) حالا هرجور که حساب میکنم بدلیله افت ولتاژ این کار عملی نیست بنظر تون اگه دوفاز یعنی 380ولت ببرم میتونم یه ترانس380/220 آخره مسیر بزارم تا مشکل حل کنم.اگه این کار عملی نیست راهنماییم کنین که با همین امکانات باید چکار کنم.
    اختیار کن از هر چیزی تازه و نو را مگر رفیق و دوست که هرچه کهنه تر باشد بهتر است. (امام علی)

پاسخ : افت ولتاژ

اگه می خوای ترانس بزاری فرق چندانی بین 220 و 380 نیست. ترانسها یه خروجی 10% اضافه هم دارند که افت ولتاژ شما رو جبران می کنه. اگه هم می خوای سفارش بدی بپیچن کافیه بگی ولتاژ ورودیت مثلا200 ولته و خروجیت 220
    اگه 6کیلوولت داشتید توانی هم تلف نمیشد.
    با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

خوب چرا از یه استابلایزر (تثبیت کننده ی ولتاژ) استفاده نمیکنید ؟
      اگه ولتاژ تو محل مصرفت تا حدود 150 ولت هم پایین اومده باشه ، یه استابلایزر دم مصرف کننده اگه بذاری مشکل حله.
      البته ترانس که ahmadmn گفتن طبیعتا ارزون تر در میاد . اما خوب شما که میخوای این خرجو بکنی یه کم بیشتر پول بدی میتونی یه ولتاژ تثبیت شده رو برا مصرف کنندت تامین کنی .

دیدگاه

فکر کنم برای کم تر شدن خرجت و پیچیدگیش بهتره سیمت رو کلفت تر کنی!

دیدگاه

استفاده از برق دو فاز بجای تکفاز ممکن نیست زیرا شکل موج ولتاژ تعقیر می کنه و قادر به راه اندازی موتور تک فاز نیست
          اگه وات مصرفی رو بدی حداقل مقطع رو می شه حساب کرد
          اگه امکاناتت فقط هیمنه نباید به طور همزمان رو شنایی و پمپ کار کنن
          در غیر این صورت سر کیسه رو شل کن یک کابل 2 * 6 دیگه هم با کابل قبلی موازی کن
          نکته خیلی مهم : طول هر دو کابل حتما برابر باشن و هردو از یک شرکت سازنده باشن در غیر این صورت جریان عبوری از هر دو کابل باهم برابر نیست

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X