اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل ولتاژ 12 ولت ماشین به ولتاژ دوبل منفی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل ولتاژ 12 ولت ماشین به ولتاژ دوبل منفی

سلام وقت شما دوستان بخیر .
    تاپیک های زیادی رو در انجمن مطالعه کردم . من یک آمپلی فایر دارم که برای راه اندازیش حداقل ولتاژ 24 ولت دوبل 8 آمپر رو میخواد .
    خواستم سوال کنم که چطور ولتاژ +12 ولت ماشین رو به 24 منفی و مثبت تبدیل کنم ؟ برای تبدیل ولتاژ به 24 ولت میشه از ماژول افزاینده ولتاژ استفاده کنم (
    لینک مرتبط از فروشگاه)
    مشکل اصلی من تولید ولتاژ منفی برای مدار است .

جناب علی تحیری بزرگوار داخل یکی از تاپیک ها عرض کرده بودند که :
    ولتاژ 12 ولت را به آی سی 555 که به حالت آ استیبل کار می کند بدهید. خروجی پایه شماره 3 آی سی 555 را به کاتد یک دیود 1N4001 بدهید.آند این دیود را به قطب منفی یک خارن الکترولیت 100 میکرو فاراد 25 ولت وصل کنید . در این جا منفی خازن می شود ولتاژ منهای 12 ولت ، برق مثبت 12 ولت تغذیه آی سی 555 می شود +12 ولت و منفی آی سی می شود گراند یا زمین.
    خروجی پایه شماره سه آی سی 555 را به یک ترانزیستور قدرت بدهید و سپس به دیود و بعد به قطب منفی خازن، قطب مثبت خازن را به گراند بدهید. (برای دریافت جریان بیشتر)
    این جواب اقای تحریری عزیز مربوط به تاپیکی بود که استارتر اون به 2 آمپر جریان احتیاج داشت .
    خواستم بپرسم که چطور میتونم این ولتاژ دوبل رو با توجه 8 امپر مورد نیازم بسازم ؟ (ولتاژ 24 ولت 8 آمپر منفی) ایا ای سی 555 و یک ترانزیستور قدرت میتونه 8 آمپر رو برایی من تامین کنه ؟
    ممنون میشم در این مورد هرکی میتونه کمکم کنه که چطور این تغذیه مورد نیاز رو تامین کنم .
    خیلی بهش احتیاج دارم . ممنون میشم هر کی بلده بگه .
    ممنون و سپاس فراوان از شما .
    جدیدترین ویرایش توسط plastic; ۲۲:۲۷ ۱۳۹۷/۱۰/۰۷.

پاسخ : تبدیل ولتاژ 12 ولت ماشین به ولتاژ دوبل منفی

نوشته اصلی توسط plastic نمایش پست ها
    سلام وقت شما دوستان بخیر .
    تاپیک های زیادی رو در انجمن مطالعه کردم . من یک آمپلی فایر دارم که برای راه اندازیش حداقل ولتاژ 24 ولت دوبل 8 آمپر رو میخواد .
    خواستم سوال کنم که چطور ولتاژ +12 ولت ماشین رو به 24 منفی و مثبت تبدیل کنم ؟ برای تبدیل ولتاژ به 24 ولت میشه از ماژول افزاینده ولتاژ استفاده کنم (
    لینک مرتبط از فروشگاه)
    مشکل اصلی من تولید ولتاژ منفی برای مدار است .

جناب علی تحیری بزرگوار داخل یکی از تاپیک ها عرض کرده بودند که :
    این جواب اقای تحریری عزیز مربوط به تاپیکی بود که استارتر اون به 2 آمپر جریان احتیاج داشت .
    خواستم بپرسم که چطور میتونم این ولتاژ دوبل رو با توجه 8 امپر مورد نیازم بسازم ؟ (ولتاژ 24 ولت 8 آمپر منفی) ایا ای سی 555 و یک ترانزیستور قدرت میتونه 8 آمپر رو برایی من تامین کنه ؟
    ممنون میشم در این مورد هرکی میتونه کمکم کنه که چطور این تغذیه مورد نیاز رو تامین کنم .
    خیلی بهش احتیاج دارم . ممنون میشم هر کی بلده بگه .
    ممنون و سپاس فراوان از شما .
    شما با استفاده از سوییچینگ میتونید این کارو انجام بدید.
    این مدار ولتاژ 11.5 ولت رو براحتی تبدیل به 72 میکنه و تا 350W نباید افت ولتاژ داشته باشه یعنی حدود 4.5A میتونید ازش بکشید. بازده مدار کمی بیشتر از 87% است و با افزایش توانگیری کاهش پیدا میکنه. مهم: نکته هایی که در بالا گفته شد فقط وقتی درست هستش که سازنده مدار بتونه تمامی قسمت های مدار رو مخصوصا" قسمت اولیه و ورودی رو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
      شما با استفاده از سوییچینگ میتونید این کارو انجام بدید.
      https://www.eca.ir/forums/thread25927.html
      با سلام:
      برای ساخت ولتاژ 12ولت به به ولتاژ 24 ولت مثبت و منفی شما باید از یک کانورتر 12ولت به جفت 24 ولت متناسب با آمپر مورد نیاز استفاده کنید . ازیک ترانس 12ولتبه جفت 24 ولت بصورت سفاشی متناسب با آمپر آن سفارش دهید. سپس مدار اوسیلاتور بر مبنای 50 سیکل را بسازید و خروجی مدار را با پل دیود یکسو وسپس فیلتر کنید.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام برای ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ دوبل 55 از باتری ماشین کمک میخاستم. کسی از دوستان میتونه کمکم کنه آمپر هم 8 تا 10 امپر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X