اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفده از ساب سیستم خانگی برای ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفده از ساب سیستم خانگی برای ماشین

سلام ببخشید من سوالم و کامل بپرسم ممنون میشم جواب بدین
    من یه امپلی فایر ماشین دارم که به یه جف مید رنج وصله که متاسفانه باس نداره
    حالا برای رفع این مشکل می خوام از یه جفت ساب داخل اسپیکر های خانگی که دارم استفده کنم میشه؟ساب ها 8 اهم هستند
    سوال بعدی اینکه اگر میشه وصل کرد مستقیما بزنم به (یه خروجی RC پشت ظبط ماشین هست که نوشته ساب ) یا که RC ساب رو بزنم به امپلی بعد از امپلی بزنم به ساب ها (جوری که به امپلی یا ساب اسیب نزنه)
    و اینکه ساب ها رو موازی ببندم یا سری
    در نهایت به خروجی معمولی خود ظبط هم میشه وصل کرد چون الان دوتا باند عقب به امپر وصله و فیش خروجی های عقب ازاده
    ممنون میشم کمک کنین

پاسخ : استفده از ساب سیستم خانگی برای ماشین

کلن سیستم های خونگی ضعیف تر از سیستم های خودور هستن اگر بخای وصل کنی نباید فشار زیادی بهشون بیاری وگرنه زود نابود میشن و اگر هم فشار بهشون نیاری صدای ساب ها تو ی صدای مید رنج ها گم میشه مثل اینکه اصلن نداریشون. با این وجود
    ساب های شما چند اینچ هستن؟ (قطر دیافراگم ساب چند سانتی متر و یا چند اینچ هست؟)
    امپلی شما چند کانال هست؟

روال کار سیستم صوتی در ماشین اینطوریه که پخش صدای ضعیف (درحد هدفون) از طریق RCA ها به امپلی فایر میفرسته و امپلی فایر تقویتشون میکنه و میده به باند ها و ساب ها. حال امپلی فایر اگر دوکانال باشه شما فقط میتونی یا دوتا باند بهش وصل کنی یا یه دونه ساب.
    اگر آمپلی شما چهار کانال باشه شما میتونی یا چارتا باند بهش وصل کنی یا دوتا باند و یک ساب یا دوتا ساب.
    جدیدترین ویرایش توسط MohsenMsvi; ۲۳:۲۸ ۱۳۹۷/۱۰/۰۸.

دیدگاه

سلام ساب ها 8 اینج هستن و 8 اهم امپر هم 4 کاناله اگه به خروجی باند های خود ضبط وصل کنم چی میشه؟به امپر وصل نکنم
      و اگر مستقیم به خروجی مخصوص ساب ظبط وصل کنم چی میشه؟بدون اینکه امپر دخیل باشه
      من فقط یه مقدار کم باس می خوام

دیدگاه

ساب ها رو فقط میشه به امپلی فایر وصل کرد. با توجه به اینکه ساب های سیستم های خانگی به نسبت سیستم های خودرو ضعیف هستن پس بهتره ساب ها رو به صورت سری به هم وصل کنید به این صورت که قطب مثبت ساب اولی رو به قطب منفی ساب دوم وصل کنید و قطب منفی ساب اول رو به خروجی منفی امپلی و قطب مثبت ساب دوم رو به خروجی مثبت امپلی وصل کنید.
        ضمنا نیاز هست که ساب ها در یک ساب باکس نصب بشن تا بتونن تولید صدای بم داشته باشن. اگر تو جعبه یا باکس نباشن فایده نداره.

دیدگاه

ممنون و سپاس گذارم

دیدگاه

سلام و خسته نباشید
            ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار میدید
            میخواستم بدونم میشه از امپلی و ساب اسپیکر خانگی برای ماشین استفاده کرد .؟؟
            ممنونم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamed.darvishh نمایش پست ها
              سلام و خسته نباشید
              ممنونم از اطلاعاتی که در اختیار ما قرار میدید
              میخواستم بدونم میشه از امپلی و ساب اسپیکر خانگی برای ماشین استفاده کرد .؟؟
              ممنونم.
              در جواب شما باید بگم که بله من چند سال پیش این کارو کردم و جواب داد یک ساب کامپیوتر و زیر صندلی شاگر بشکل خوابیده گذاشتم..داخل ساب یک ترانس تغذیه داره که دوازده ولته و میاد روی مدار پل دیود .سیم ترانس و از مدار جدا میکنی.دوتا سیم به مثبت و منفی خازن تغذیه وصل میکنی و میدی.به فندک ماشین.برای وروی صدا به ساب هم از سیمهای بلند گو استفاده بشه بهتره..چون اگر از خروجی های مخصوص ساب پشت پخش بگیری باس سابت با صدای بلندگو ها تنظیم نیست و کمی تاخیر داره..در کل من اینکارو روی ماشین قبلیم کردم و صدای خیلی خوبی گرفتم...اگر میخوایین سیستم در وولم پایین بکوبه این بهترین و ارزانترین راهه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط @saeedsajedi نمایش پست ها
                در جواب شما باید بگم که بله من چند سال پیش این کارو کردم و جواب داد یک ساب کامپیوتر و زیر صندلی شاگر بشکل خوابیده گذاشتم..داخل ساب یک ترانس تغذیه داره که دوازده ولته و میاد روی مدار پل دیود .سیم ترانس و از مدار جدا میکنی.دوتا سیم به مثبت و منفی خازن تغذیه وصل میکنی و میدی.به فندک ماشین.برای وروی صدا به ساب هم از سیمهای بلند گو استفاده بشه بهتره..چون اگر از خروجی های مخصوص ساب پشت پخش بگیری باس سابت با صدای بلندگو ها تنظیم نیست و کمی تاخیر داره..در کل من اینکارو روی ماشین قبلیم کردم و صدای خیلی خوبی گرفتم...اگر میخوایین سیستم در وولم پایین بکوبه این بهترین و ارزانترین راهه
                سلام
                در مورد ورودی صدای ساب یکم اشتباه کردید.....
                همیشه توی ورودی آمپلی فایر ما حق نداریم خروجی صدای یک آمپلی فایر رو به آمپلی فایر دیگری بدیم حتی اگر ولوم رو کم کنیم..
                استانداردش اینه که از خروجی rca پشت ضبط استفاده کنید.
                موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
                  سلام
                  در مورد ورودی صدای ساب یکم اشتباه کردید.....
                  همیشه توی ورودی آمپلی فایر ما حق نداریم خروجی صدای یک آمپلی فایر رو به آمپلی فایر دیگری بدیم حتی اگر ولوم رو کم کنیم..
                  استانداردش اینه که از خروجی rca پشت ضبط استفاده کنید.
                  موفق باشید.
                  برای این کار خروجی های rcaجواب نمیدن عزیز دل...چون درگیرش بودم و انجامش دادم و ازش استفاده میکنم دارم میگم .از rca بیس ساب با بلندگوها هماهنگی نداره..میخوای هماهنگ بشه بایدچهار تا بلند گو وصل بشه به ساب .که من وصلش کردم .مشکل تاخیر حل میشه ولی کیفیت صدای بلندگو ها پایین میاد...تا اینکه یکی از خروجی های بلندگو رو دادم به ساب ...صدای ساب و هم روی سه گذاشتم.جواب داد...البته این واسه کسایی مثل من خوبه که با وولم متوسط و پایین موزیک گوش میدن.همیشه در کارای فنی االخصوص الکترونیک تجربه به تئوری و استاندارد و فرمول میچربه...

دیدگاه

برای این کار خروجی های rcaجواب نمیدن عزیز دل...چون درگیرش بودم و انجامش دادم و ازش استفاده میکنم دارم میگم .از rca بیس ساب با بلندگوها هماهنگی نداره..میخوای هماهنگ بشه بایدچهار تا بلند گو وصل بشه به ساب .که من وصلش کردم .مشکل تاخیر حل میشه ولی کیفیت صدای بلندگو ها پایین میاد...تا اینکه یکی از خروجی های بلندگو رو دادم به ساب ...صدای ساب و هم روی سه گذاشتم.جواب داد...البته این واسه کسایی مثل من خوبه که با وولم متوسط و پایین موزیک گوش میدن.همیشه در کارای فنی االخصوص الکترونیک تجربه به تئوری و استاندارد و فرمول میچربه...
                    باشه . ولی تنظیماتی هم واسه rca هست.
                    مشکلی نیست از اون روش هم استفاده میکنید بکنید . ولی سر راه ورودی صدا یه مقاومت 10 کیلو هم سری کنید.
                    موفق باشید.

دیدگاه

میشه یکم بیشتر راجب برقی ک باید از فندک بگیریم و به ساب وافره بدین توضیح میدین؟
                      داخله سابه یه ترانسه باید به ترانسه برق بدیم یا باید کلا ترانسه رو کنار بذاریم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A_amor نمایش پست ها
                        میشه یکم بیشتر راجب برقی ک باید از فندک بگیریم و به ساب وافره بدین توضیح میدین؟
                        داخله سابه یه ترانسه باید به ترانسه برق بدیم یا باید کلا ترانسه رو کنار بذاریم؟
                        درود.
                        اول از همه به یک مدار آمپلی فایر و فیلتر پایین گذر نیاز دارید!!!!
                        اون چیزی هم که توی ساب دیدید کراس اوور است که صدای معمولی را به صدای باس تبدیل میکند!!!! ترانس نمیباشد!!! ورودی اش را هم به خروجی یک آمپلی فایر میزنند!!!
                        اگر مدار آمپلی فایر خواستید لطفا نوع ساب و قدرتش را بگید مدار مناسبی برایش پیشنهاد بدهم!!!!
                        اوباش مجازی یا ترول به انگلیسی):Troll) در گفتمان اینترنتی به افرادی گفته می*شود؛ که با رفتار مخرب در فضای وب به دنبال جلب نظر کاربران، ایجاد تشنج و بیان مطالب محرک و توهین*آمیز هستند.

دیدگاه

نمیدونم دوشتان چطور جواب گرفتن ولی من وصل کردم آمپلیم سوخت قبل از شوختن هم آنچنان ضدایی نداشت کلا بخاطر سیم پیچ و مگنت سیستم خانگی چون ac هستش نمیشه وصل کرد دقت کرده باشین هم مگنت هم سیم پیچ شیشتم صوتی ماشین بزرگتر و سیم پیچشم کلفت تر و بیشتره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X