اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک سوال راجع توان یک آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک سوال راجع توان یک آمپلی فایر

سلام . وقت شما دوستان بخیر . من یک سوال داشتم . بنده دو عدد از ای سی صدا tda7388 دارم که میخوام با این دو TDA یک آمپلی فایر 90 وات رو راه اندازی کنم . هر کدام از این ای سی ها توان 45 وات در هر کانال رو دارند . حالا من اومدم هر 4 کانال این ای سی ها رو با یک مقاومت و یک خازن به یک کانال مونو تبدیل کردم .
    حالا چطوری باید این دو آمپلی فایر رو کنار هم قرار بدم که جمع دو توان آن ها 90 وات بشه ؟

آیا باید ورودی و خروجی این دو آمپلی رو با هم موازی کنم ؟ یا راه دیگه ای وجود داره ؟ ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

پاسخ : یک سوال راجع توان یک آمپلی فایر

نوشته اصلی توسط plastic نمایش پست ها
    سلام . وقت شما دوستان بخیر . من یک سوال داشتم . بنده دو عدد از ای سی صدا tda7388 دارم که میخوام با این دو TDA یک آمپلی فایر 90 وات رو راه اندازی کنم . هر کدام از این ای سی ها توان 45 وات در هر کانال رو دارند . حالا من اومدم هر 4 کانال این ای سی ها رو با یک مقاومت و یک خازن به یک کانال مونو تبدیل کردم .
    حالا چطوری باید این دو آمپلی فایر رو کنار هم قرار بدم که جمع دو توان آن ها 90 وات بشه ؟

آیا باید ورودی و خروجی این دو آمپلی رو با هم موازی کنم ؟ یا راه دیگه ای وجود داره ؟ ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

سلام کاری که شما کردی اساسا اشتباهه
    ولتاژ تغذیه چند ولته ؟
    اگه هر کدوم از خروجی های آیسی نیم پل باشن میتونی اونها رو به صورت تموم پل ببندی که در اون صورت هر آیسی میشه برای یک بلندگو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط madar1 نمایش پست ها
      سلام کاری که شما کردی اساسا اشتباهه
      ولتاژ تغذیه چند ولته ؟
      اگه هر کدوم از خروجی های آیسی نیم پل باشن میتونی اونها رو به صورت تموم پل ببندی که در اون صورت هر آیسی میشه برای یک بلندگو
      سلام .
      ممنونم .
      میشه بهم بگید چطور باید به صورت تمام پل ببندم ؟
      سوال دیگم این هست که چطور میتوانم از 2 عدد از این ای سی ها یک توان 90 وات بگیرم . آیا باید همه پایه های اون ها رو موازی کنم ؟
      اسم ای سی tda7388 هست که 4 عدد خروجی 45 وات داره . قصد دارم از دو عدد از این ای سی استفاده کنم و یک خروجی 90 وات بگیرم . ممنونم .

دیدگاه

سلام .
        ممنونم .
        میشه بهم بگید چطور باید به صورت تمام پل ببندم ؟
        سوال دیگم این هست که چطور میتوانم از 2 عدد از این ای سی ها یک توان 90 وات بگیرم . آیا باید همه پایه های اون ها رو موازی کنم ؟
        اسم ای سی tda7388 هست که 4 عدد خروجی 45 وات داره . قصد دارم از دو عدد از این ای سی استفاده کنم و یک خروجی 90 وات بگیرم . ممنونم .
        سلام ، کار شما کلا اشتباهه ، آیسی 7388 خودش تمام پل هست و نمیشه دوباره پل کرد ،
        برای دستیابی به توان بیشتر فقطط دوراه وجود داره کاهش امپدانس و یا افزایش ولتاژ که هیچکدوم با 7388 عملی نیست ! حتی اگر 100 تا 7388 روی هم موازی کنید یا بریج کنید(که امکانش نیست) باز هم نمیتونید با 12 ولت توان امپ هایی رو بگیرید که با ولتاژ بیشتر کار میکنن.
        موفق باشید
        به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
        الکترونیک قدرت
        الکترونیک آنالوگ
        طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
        ---------------------BMCELEC@-------------------
        ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
        ---------------www.bmc-elec.com--------------
        ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseyni emeni نمایش پست ها
          سلام ، کار شما کلا اشتباهه ، آیسی 7388 خودش تمام پل هست و نمیشه دوباره پل کرد ،
          برای دستیابی به توان بیشتر فقطط دوراه وجود داره کاهش امپدانس و یا افزایش ولتاژ که هیچکدوم با 7388 عملی نیست ! حتی اگر 100 تا 7388 روی هم موازی کنید یا بریج کنید(که امکانش نیست) باز هم نمیتونید با 12 ولت توان امپ هایی رو بگیرید که با ولتاژ بیشتر کار میکنن.
          موفق باشید
          سلام . من مشکل ولتاژ ندارم . میتونم 24 ولت بهش بدم که با حداکثر توان کار کنه (یعنی 45 وات) تنها مشکل من توان خروجی هست که میخوام 90 وات باشه . آیا آی سی ای مد نظر ندارید که با dc تک کار کنه(نه دوبل) و توان 80 تا 90 وات بده ؟
          ممنونم.

دیدگاه

سلام . من مشکل ولتاژ ندارم . میتونم 24 ولت بهش بدم که با حداکثر توان کار کنه (یعنی 45 وات) تنها مشکل من توان خروجی هست که میخوام 90 وات باشه . آیا آی سی ای مد نظر ندارید که با dc تک کار کنه(نه دوبل) و توان 80 تا 90 وات بده ؟
            ممنونم.
            ای سی tda7388 فقط در هر کانالش نهایت 40 وات بیشتر نمیتونه بده اونم با خرابی کیفیت و ولتاژ تغذیش هم از 18 ولت بیشتر کنی شاید بسوزه
            با دی سی تک هم مدارت بزرگ تر میشه هم ساختش یکم رو به غیر ممکن شدن میره میشه ساخت ولی هیچ کس چنین حماقتی نمیکنه برا ماشین میخوای؟ از تعذیه سوییچنگ استفاده من و یه ایسی tda7294 ببند یا مدار گسسته کار کن بهتره کیفیتت هم به روایتی بیشتر میشه

دیدگاه

ممنونم.
              7388 تا 18 ولت تحمل داره ، من خودم کاملا تست کردم ، از 19 بالاتر بهش ندادم ، این ایسی تو 16 ولت و روی 3 اهم 60 وات دیستورت میده ، و 30 وات با دیستورت کم .
              اما آیسی که بتونه توان خوبی با 24 تک بده فقط کلاس دی میشناسم ، TPA3116 ,و TDA7498E
              آقا امید هم راهنمایی خوبی کرد ،
              به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
              الکترونیک قدرت
              الکترونیک آنالوگ
              طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
              ---------------------BMCELEC@-------------------
              ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
              ---------------www.bmc-elec.com--------------
              ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omid khakyar نمایش پست ها
                ای سی tda7388 فقط در هر کانالش نهایت 40 وات بیشتر نمیتونه بده اونم با خرابی کیفیت و ولتاژ تغذیش هم از 18 ولت بیشتر کنی شاید بسوزه
                با دی سی تک هم مدارت بزرگ تر میشه هم ساختش یکم رو به غیر ممکن شدن میره میشه ساخت ولی هیچ کس چنین حماقتی نمیکنه برا ماشین میخوای؟ از تعذیه سوییچنگ استفاده من و یه ایسی tda7294 ببند یا مدار گسسته کار کن بهتره کیفیتت هم به روایتی بیشتر میشه
                سلام . با تشکر از راهنمایی خوبتون . منم دوست دارم از تغذیه سویچینگ استفاده کنم اما متاسفانه مدار خوبی برای راه اندازی سویچینگ پیدا نکردم دو یا سه عدد تاپیک داخل انجمن هست که متاسفانه کاربران با مشکل رو به رو شدن و یا افت ولتاژ وردی دارند به خاطر این مورد تصمیم گرفتم از سویچینگ استفاده نکنم . حالا اگر شما مداری تست کردین که خیلی عالی جواب میده لینکش رو برام قرار بدین تا بسازم . ممنون از زحمتی که کشیدید . (مدار سوچینگی که بتونه 12 ولت ماشین رو مثلا به 50 ولت دوبل 5 آمپر تبدیل کنه یا هرچیز مشابه دیگه ای که خودتون صلاح میدونید)
                7388 تا 18 ولت تحمل داره ، من خودم کاملا تست کردم ، از 19 بالاتر بهش ندادم ، این ایسی تو 16 ولت و روی 3 اهم 60 وات دیستورت میده ، و 30 وات با دیستورت کم .
                اما آیسی که بتونه توان خوبی با 24 تک بده فقط کلاس دی میشناسم ، TPA3116 ,و TDA7498E
                سلام . ممنون از پاسخگویی شما . منظورتون رو راجع به 60 وات دیستورت نفهمیدم . اگر ممکنه بیشتر بهم توضیح بدین . (یعنی 60 وات دریافت کردید ؟چطور؟)
                ممنون و سپاس از شما دوست گرامی
                جدیدترین ویرایش توسط plastic; ۱۵:۳۵ ۱۳۹۷/۱۰/۱۰.

دیدگاه

فدایی داری مهندس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام . با تشکر از راهنمایی خوبتون . منم دوست دارم از تغذیه سویچینگ استفاده کنم اما متاسفانه مدار خوبی برای راه اندازی سویچینگ پیدا نکردم دو یا سه عدد تاپیک داخل انجمن هست که متاسفانه کاربران با مشکل رو به رو شدن و یا افت ولتاژ وردی دارند به خاطر این مورد تصمیم گرفتم از سویچینگ استفاده نکنم . حالا اگر شما مداری تست کردین که خیلی عالی جواب میده لینکش رو برام قرار بدین تا بسازم . ممنون از زحمتی که کشیدید . (مدار سوچینگی که بتونه 12 ولت ماشین رو مثلا به 50 ولت دوبل 5 آمپر تبدیل کنه یا هرچیز مشابه دیگه ای که خودتون صلاح میدونید)

سلام . ممنون از پاسخگویی شما . منظورتون رو راجع به 60 وات دیستورت نفهمیدم . اگر ممکنه بیشتر بهم توضیح بدین . (یعنی 60 وات دریافت کردید ؟چطور؟)
                  ممنون و سپاس از شما دوست گرامی
                  یک مدار واحد که صد در صد عالی باشه نداره من خودم از امپای شرکت های مختلف تیکه تیکه هر کدوم رو از یه امپ برداشتم تا به بهترین حالت ممکن برسونمش
                  بله خیلی راحت میتونید بسازید اگر کمک خواستید خصوصی پیام بدید

منظور استاد این بود که اگر نهایت ولتاژ ممکن رو به ای سی بدی که یکم خطر ناکه و عمرشو کم میکنه و بلندگوی شما هم سه اهم باشه اگر صداشو زیاد کنی میتونی به 60 وات هم برسونیش همه دیگه کیفیت نداره دستوریشنو میشه خرابی شکل موج صوتی تعریفش کرد

دیدگاه

برای منم این سوال پیش اومده که چجوری قدرتشو زیاد کنم
                    اون روش که گفتین خروجیشو با خازن و مقاومت به هم وصل کردین جواب داده؟
                    هر خروجی ۴۵ واته پس اگه دوتاشو بهم وصل کنم میتونیم دوتا خروجی ۹۰ وات ازش گرفت؟
                    جدیدترین ویرایش توسط Reza....; ۱۲:۰۰ ۱۳۹۸/۰۲/۲۵. دلیل: اشتباه املایی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza.... نمایش پست ها
                      برای منم این سوال پیش اومده که چجوری قدرتشو زیاد کنم
                      اون روش که گفتین خروجیشو با خازن و مقاومت به هم وصل کردین جواب داده؟
                      هر خروجی ۴۵ واته پس اگه دوتاشو بهم وصل کنم میتونیم دوتا خروجی ۹۰ وات ازش گرفت؟
                      سلام
                      این روش واسه همه امپی نیست
                      مثلا 7377 4 تا کانال 15 وات داره که دوتا دوتا میکنیم جمع میشه به ما دوتا 30 وات میده
                      مثلا ای سی 7560 از داخل بریج شده و 4 تا 50 وات میده اینو دیگه نمیشه بریجش کرد تا توانش جمع بشه
                      موفق باشی
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون از توضیحتون
                        نمیشه دوتا آی سی رو سری یا موازی کرد که بتونیم خروجی صد وات بگیریم

دیدگاه

اصلا بزار به جور دیگه بگم
                          مدار آمپلی قوی داری ک با ۱۲ ولت کار کنه؟
                          یا حتی آمپ با ولتاژ کاری بیشتر ولی همراه سوئیچینگ
                          یه آمپ دو کانال می خوام که حداقل هر کانالش صد وات باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Reza.... نمایش پست ها
                            اصلا بزار به جور دیگه بگم
                            مدار آمپلی قوی داری ک با ۱۲ ولت کار کنه؟
                            یا حتی آمپ با ولتاژ کاری بیشتر ولی همراه سوئیچینگ
                            یه آمپ دو کانال می خوام که حداقل هر کانالش صد وات باشه
                            سلام
                            آی سی TPA3116 رو پیشنهاد میکنم
                            توصدای با ولتاژ 24 ولت 10 آمپر صدای دل نشینی داره
                            قبلا از فروشگاه eca خریده بودم
                            لینگشو ببین :
                            خرید انواع برد و ماژول آمپلی فایر Amplifier تقویت کننده صوتی - کیت ساب ووفر و پری آمپلی فایر خانگی، خودرویی با قدرت و توان بالا و قیمت مناسب در فروشگاه ECA

1 سال پیش خریده بودم الان توی باکس بستمش داره کارمیکنه
                            موفق باشید

دیدگاه

داداش اینو بگم که برای ماشین میخام
                              پس یا یه آمپ دوازده ولت قوی پیشنهاد بدین یا یه سوئیچینگ مناسب برای آمپ پیشنهادی تون
                              ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X