اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Limiting element voltage

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

Limiting element voltage

سلام
    مقاومت ها دارای مشخصه زیر هستند
    Limiting element voltage

که البته من توضیح دقیق و درستی در موردش پیدا نکردم
    این که رابطه اش با وات چیه و این که آیا با فرکانس هم رابطه داره
    به طور مثال در یک دیتا برای مقاومت 1206 این عدد 500 ولت بود
    می خوام ببینم رفرنس دقیق از کجا میشه پیدا کرد
    و اینکه اگر از این حد بیش تر ولتاژ بدیم برای مقاومت چه اتفاقی میفته
    اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

پاسخ : Limiting element voltage

این اطلاعات رو پیدا کردم

برای خودم جالب بود که تا به حال توجه نکرده بودم مقاومت ها اکثرا تا 70 درجه می تونن رنج کامل توانشون رو تحمل کنند
    بعد از اون تا 150 درجه به صورت خطی توان قابل تحملشون کم میشه
    این ولتاژ کاری چیه ؟؟
    این ولتاژی است که نشون میده قطعه تا چه ولتاژی تحمل داره مثل ولتاژی که برای مثلا ترانزیستور میارن
    فرض کنید شما یک مقاومت 1مگ 2 وات استفاده کردید به صورت تئوری چه ولتاژی رو باید تحمل کنه 1400 ولت
    ولی شما در عمل نمی تونید این کار رو بکنید باید مثلا از چند تا مقاومت سری استفاده کنید چون مقاومت 2 وات به لحاظ ساختاری تا 500 ولت بیش تر نمی تونه تحمل کنه
    در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

پاسخ : Limiting element voltage

من الان در نظر دارم از مقاومت smd استفاده کنم برای شرکت rohm رو دیدم مثلا 1206 در بعضی مدل ها فقط 200 ولت می تونند تحمل کنند ولی در بعضی دیگه که در این دسته بندی هستند
      High Voltage Resistance Chip Resistors (KTR series)
      می تونند 500 ولت رو تحمل کنند الان من نمی دونم به تو بازار میشه به این مسئله اطمینان کرد یعنی فروشنده ها بعید می دونم این مشخصه رو بشناسن و بهش توجه داشته باشن
      برای یه کار های ولتاژ می خواستم که باید تو خروجیش نزدیک به 640 مگ مقاومت باشه و خروجی هم 50 کیلو ولته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X