اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروگرام atmega 32 با arduino ide

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروگرام atmega 32 با arduino ide

سلام دوستان ، وقت بخیر
    من یه atmega32 و یک آردوینو uno و یک پروگرامر multi avr eca دارم
    خواستم بدونم به غیر از طریق کد نویسی codevison
    چون ide اردوینو راحت تره میشه برنامه رو با اردوینو نوشت و بعد به atmega32 منتقل کرد؟
    مثلا فایل hex تولیدی اردوینو رو وارد فلش avr کنم؟

پاسخ : پروگرام atmega 32 با arduino ide

درود ، باید از قبل در نرم افزار آردوینو کارهایی رو انجام بدید ، در این لینک در مورد attiny آموزشی رو نوشتم ، کاری که باید انجام بدید مشابه هم هست .
    درود . حتما برای شما هم پیش آمده که برای انجام کار های ساده به جای درگیری طراحی و محاسبه و ساخت مدار دیجیتال ، به انواع میکرو روی بیارید . اندازه بزرگ و یا قیمت بالای میکرو ها میتونه یکی از دلایل بازدارنده باشه . سری Tiny شرکت اتمل میکرو های کوچکی هستند با قابلیت های مختصر که برای استفاده در امور ساده میتونه گزینه خوبی باشه .

تنها در قسمت اضافه کردن چیپ ، باید از این گیت استفاده کنید تا یک سری چیپ اتمگا به برنامه اضافه بشه .
    Arduino hardware package for ATmega1284, ATmega644, ATmega324, ATmega324PB, ATmega164, ATmega32, ATmega16 and ATmega8535 - MCUdude/MightyCore

دیدگاه

حیلی ممنون
      فقط چند تا سوال الان اون فایل گیت هاب رو بریزم تو پوشه libraries?

و اینکه نقشه وصل اینه درسته؟

تنظیمات اردوینو رو متوجه نشدم
      الان اون لینکی که برای Additional Boards Manager URLs یکی هست برای Attiny و atmega32?

دیدگاه

درود ، شما چیزی رو نباید کپی کنید ، اون additional ... از لینک زیر استفاده کنید . بعد board manager رو باز میکنید و MightyCore رو پیدا کرده و نصب رو میزنید منتظر میمونید تا دانلود و نصب بشه ، حالا یک سری اتمگا به منوی برد نرم افزار اضافه میشه و تمام

دیدگاه

خیلی ممنون اخه تو لیست وقتی میزنم نمیاد شاید نسخه ام بروز نیست بزارید نسخه جدید رو نصب کنم باز امتحان میکنم

دیدگاه

خیلی ممنون برد اضافه شد حالا یه سوال میشه برنامه رو آپلود نکنم از uno یعنی فایل Hex که کامپایل میکنه Arduino IDE رو خودم با پروگرامر flash بزنم؟

دیدگاه

من از این روش رفتم خطا زیر رو دریافت کردم:

کد:

avrdude: Version 6.3-20171130
                       Copyright (c) 2000-2005 Brian Dean, http://www.bdmicro.com/
                       Copyright (c) 2007-2014 Joerg Wunsch

System wide configuration file is "C:\Users\Arashsoft\AppData\Local\Arduino15\packages\MightyCore\hardware\avr\2.0.1/avrdude.conf"

Using Port                    : usb
                       Using Programmer              : arduinoisp
              avrdude: Error: Could not find USBtiny device (0x2341/0x49)

avrdude done.  Thank you.

Error while burning bootloader.

و تنظیم دیگه arduino isp

کد:

avrdude: Version 6.3-20171130
                       Copyright (c) 2000-2005 Brian Dean, http://www.bdmicro.com/
                       Copyright (c) 2007-2014 Joerg Wunsch

System wide configuration file is "C:\Users\Arashsoft\AppData\Local\Arduino15\packages\MightyCore\hardware\avr\2.0.1/avrdude.conf"

Using Port                    : usb
                       Using Programmer              : arduinoisp
              avrdude: Error: Could not find USBtiny device (0x2341/0x49)

avrdude done.  Thank you.

Error while burning bootloader.
              جدیدترین ویرایش توسط arashsoft; ۱۷:۲۰ ۱۳۹۷/۱۰/۱۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashsoft نمایش پست ها
                خیلی ممنون برد اضافه شد حالا یه سوال میشه برنامه رو آپلود نکنم از uno یعنی فایل Hex که کامپایل میکنه Arduino IDE رو خودم با پروگرامر flash بزنم؟
                اول تست کنید ببینید خود پروگرمر رو برنامه آردوینو می*شناسه ؟ مدل usbasp . برای تولید فایل هگز از این آموزش استفاده کنید

دیدگاه

خیلی ممنون من از پروگرامر خود eca استفاده میکنم نه error داد / من فایل hex را از پوشه temp برداشتم و فلش زدم فقط تنها مشکلی که داره اینه که delay تنظیم نیست یعنی delay(1000) به اندازه 6 ثانیه کار میکند / به نظرم مشکل در تنظیمات فرکانس کلاک باشه
                  مرسی

دیدگاه

درود ، بله وقتی شما مستقیم از فایل هگز روی چیپ خام استفاده میکنید باید فیوزبیت ها رو هم دستی تنظیم کنید ، تنظیم کلاک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
                      درود ، بله وقتی شما مستقیم از فایل هگز روی چیپ خام استفاده میکنید باید فیوزبیت ها رو هم دستی تنظیم کنید ، تنظیم کلاک

وقت بخیر مشکل تنظیمات فیوز بیت بر طرف شد الان مشکلی که هست اینه که
                      تابع analogWrite به درستی کار نمیکند یعنی مقدار صحیح رو تولید نمیکند یعنی یا 0 هست یا حدود 1000 خروجی انگار خروجی دیجیتا هست با وجود اینکه :

از پایه ی 20 و 19 و 38 و 39 استفاده کردم باز هم جواب نداد

پایه ی 38 و 39 که کلا ADC دارن

اما پایه های 20 و 19 طبق دیتا شیت PWM میتوانند تولید کنند

از فایل hex خام کامپایل شده از نرم افزار arduino ide استفاده میکنم

فقط برای تولید pwm به چه چیزایی ؟ تنظیمات نرم افزاری؟ سخت افزار میخواد؟؟

من الان صرفا atmega گذاشتم رو برد بورد (کریستال خارجی هم وصل نکردم) و منبع تغذیه وصل کردم
                      جدیدترین ویرایش توسط arashsoft; ۲۰:۴۸ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X