اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلام من مداری میخواهم با فرکانس متغیر 100KHZتا 1MZH و 5 تا 90% چرخه کاری یا DUTY متغیر با ای سی 555 یا با هر ای سی دیگه ای ولی ساده باشه لطفا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام من مداری میخواهم با فرکانس متغیر 100KHZتا 1MZH و 5 تا 90% چرخه کاری یا DUTY متغیر با ای سی 555 یا با هر ای سی دیگه ای ولی ساده باشه لطفا

پاسخ : سلام من مداری میخواهم با فرکانس متغیر 100KHZتا 1MZH و 5 تا 90% چرخه کاری یا DUTY متغیر با ای سی 555 یا با هر ای سی دیگه ای ولی ساده باشه لطفا

مدار مورد نظر شما ساده نیست. ای سی فانکشن ژنراتور 8038 رو دیتاشیتش رو بخونید راه گشاست.
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

پاسخ : سلام من مداری میخواهم با فرکانس متغیر 100KHZتا 1MZH و 5 تا 90% چرخه کاری یا DUTY متغیر با ای سی 555 یا با هر ای سی دیگه ای ولی ساده باشه لطفا

تشکر از شما ایا با کریستال الکترونیکی میشه و بعد من فقط موج مربیعی لازم دارم اما با فرکانس بالا و هم چینن سینوسی اما این دو مدار جدا هستتند
      جدیدترین ویرایش توسط e12345; ۰۰:۱۳ ۱۳۹۷/۱۰/۱۷.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
        مدار مورد نظر شما ساده نیست. ای سی فانکشن ژنراتور 8038 رو دیتاشیتش رو بخونید راه گشاست.
        تشکر از شما ایا با کریستال الکترونیکی میشه و بعد من فقط موج مربیعی لازم دارم اما با فرکانس بالا و هم چینن سینوسی اما این دو مدار جدا هستتند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط e12345 نمایش پست ها

دوست گرامی
          تراشه 555 معمولی تنها تا فرکانس 0.5 مگاهرتز قادر به نوسان سازی میباشد ....البته نسخه خاصی از 555 هم با نام TS555 تولید شده است که تا محدود 2.7 مگاهرتز قادر به کار میباشد ولی خوب احتمال یافتن آن در بازار ایران بسیار اندک است ....
          برای تولید موج مربعی با فرکانس متغیر میتوانید از یک گیت اشمیت تریگر استفاده فرمایید که اساس آن را مشاهده میفرمایید

برای تنظیم دیوتی سایکل هم میتوانید از دو دیود و مقاومت برای کنترل جریان شارژ و دشارژ استفاده کنید

دقت داشته باشید این نوع مدارها به ولتاژ تغذیه حساس میباشند و برای ثبات فرکانسی حتما از یک تثبیت کننده ولتاژ استفاده فرمایید

مدار کاملتر
          پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor نمایش پست ها
            دوست گرامی
            تراشه 555 معمولی تنها تا فرکانس 0.5 مگاهرتز قادر به نوسان سازی میباشد ....البته نسخه خاصی از 555 هم با نام TS555 تولید شده است که تا محدود 2.7 مگاهرتز قادر به کار میباشد ولی خوب احتمال یافتن آن در بازار ایران بسیار اندک است ....
            برای تولید موج مربعی با فرکانس متغیر میتوانید از یک گیت اشمیت تریگر استفاده فرمایید که اساس آن را مشاهده میفرمایید

برای تنظیم دیوتی سایکل هم میتوانید از دو دیود و مقاومت برای کنترل جریان شارژ و دشارژ استفاده کنید

دقت داشته باشید این نوع مدارها به ولتاژ تغذیه حساس میباشند و برای ثبات فرکانسی حتما از یک تثبیت کننده ولتاژ استفاده فرمایید

مدار کاملتر
            با تشکر دوست عزیز ایا تنها با کریستال خالی هم میتوان موج مربعی تولید کرد

دیدگاه

با تشکر دوست عزیز ایا تنها با کریستال خالی هم میتوان موج مربعی تولید کرد
              دوست عزیز با یک کریستال تنها امکان ساخت موج مربعی وجود نداره و قاعدتا نیاز به قطعاتی چون IC یا ترانزیستور داریم

این ساده ترین مدار نوسان ساز کریستالیه

دقت کنید با هر کریستال فقط یک فرکانس میتوانیم داشته باشیم همچنین تغییر دیوتی سایکل در مدارهای کریستالی دشوار میباشد

دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز ایا میتوان با مدار کریستالی فرکانس رو تعغیر داد و نوع موجش چیه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز ایا میتوان با مدار کریستالی فرکانس رو تعغیر داد و نوع موجش چیه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دوست عزیز عرض کردم با یک کریستال فقط یک فرکانس را میتوانید داشته باشید ....البته این مدار چون به منظور تست کریستال طراحی شده در دامنه وسیعی از کرستالها با فرکانس مختلف قابل استفاده است
                  برای نئج مربعی کامل با کریستال میتوانید از یک CD4060 و تقسیم کننده های آن استفاده کنید که با یک کریستال نزدیک به 10 موج مربعی مختلف در اختیار شما میگذارد

Robomart is best seller of raspberry pi, arduino boards, quadcopter kits, beaglebone black projects online at best price in India. Buy your own raspberry pi, diy quadcopter kit and arduino uno projects in India.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X