اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ شدن اردینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

داغ شدن اردینو

سلام دوستان من مدتیه به اردینو از قسمت جک 12 ولت وصل می کنم ولی به تازگی رگولاتورش داغ می کنه و از کار می افته چه راهکاری هست که از داغ شدن جلوگیری کنم ؟؟

پاسخ : داغ شدن اردینو

درود ، چه قطعات جانبی و مصرف کننده هایی از ۵ ولت برد آردوینو تغذیه می*شوند ؟ ولتاژ ورودی ترجیحا ۹ ولت بیشتر نشه بهتره

دیدگاه

من نمیدونم چقدر مصرف دارین از پین هاتون که انقد داغ میکنه که میسوزه! معمولا این رگولاتور ها 500 میلی آمپ میدن/ شما میتونی دو تا از این رگولاتور هارو موازی کنی(سه تا پایه رو دقیقا به همون سه تا پایه رگولاتور دوم وصل کن)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سه تا led و یک ال سیدی کاراکتری و بقیه هم که با رله و ولتاژ جداگانه کار میکنن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
        من نمیدونم چقدر مصرف دارین از پین هاتون که انقد داغ میکنه که میسوزه! معمولا این رگولاتور ها 500 میلی آمپ میدن/ شما میتونی دو تا از این رگولاتور هارو موازی کنی(سه تا پایه رو دقیقا به همون سه تا پایه رگولاتور دوم وصل کن)
        من دقیقا متوجه منظورتون نشدم یعنی رو آردینو این کارو انجام بدم یعنی به پایه های رگولاتور اردینو لحیم کاری کنم

دیدگاه

بله دقیقا. یه رگولاتور smd وجود داره. اون رو با یه رگولاتور ثانویه موازی کنین
          .

امیرحسین ضیا

دیدگاه

درود ، جریان مصرفی شما زیاد نیست ، لطفاً با یک آداپتور ۹ ولت و یا از طریق USB پنج ولت برد رو روشن کنید تا مشکل رفع بشه ، رگولاتور یک دامنه ولتاژ ورودی داره، درسته که تحمل ۱۲ ولت رو هم داره اما این اختلاف ولتاژ باعث گرم شدن میشه ،

دیدگاه

بوبین رله هارو حتما با ترانزیستور تحریک کن و در صورت امکان از منبع تغذیه جدا گانه استفاده کنید. برای LED ها مقاومت سری در رنج 330 اهم فراموش نشه. همونطور آقای عاشوری فرمودند ولتاژ ورودی بهتره کمتر از 9 و بیشتر از هفت باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X