اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل گیرنده سوپر هترودین ASK

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل گیرنده سوپر هترودین ASK

با سلام.
    من چند روز پیش یکی از این گیرنده های به اصطلاح سوپر هترودین 433 مگاهرتزی خریدم با یه ریموت کدفیکس.
    اما متاسفانه بعد از بستن مدار خروجی pt2272m4 خیلی بد بود. در فاصله 5 سانتی متری اون هم همش قطع و وصل می کرد...
    پایه های آدرس درستن
    مقاومت اسیلاتور درسته
    برد بورد سالمه
    2272 سالمه
    و... همه چی سالمه

مدار رو با گیرنده دوستم تست کردم درست کار می کرد! گیرندش از این گرونا بود... JMR RXB6
    عکس گیرنده ها رو براتون می گذارم:

گیرنده 433مگاهرتزی خودم!

و این گیرنده دوستم:

ارادت داریم!

پاسخ : مشکل گیرنده سوپر هترودین ASK

.

رفتم پیش فروشنده بقیه ماژول هاشو زدم به بربوردم ولی تغییری حاصل نشد...
    به نظر شما اشکال کار از کجاست؟؟؟
    خروجی گیرنده باید تقویت بشه یا ... ماژول از دم در کارخونه خراب اومده بیرون؟؟؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

صبح امروز که بیرون بودم، دو تا گیرنده رو با اسیلوسکوپ تست کردم در حالت بدون سیگنال هر دو در خروجی نویز شدیدی داشتند که طبیعی به نظر می رسد...
    با زدن دکمه ریموت خروجی گیرنده دوستم شبیه شکل زیر شد و از پایداری خوبی برخوردار بود.
    گیرنده من هم شبیه این شکل می شداما اصلا پایداری نداشت و نویز و پرش داشت و به محض اینکه ریموت رو در حد 1 متر دور می کردم خروجی به یغما می رفت!!!
    از همه درخواست کمک دارم
    ارادت داریم!

دیدگاه

چیزی که شک منو برانگیخته اینه که آنتن گیرندم به gnd وصله ؟!؟!؟!؟
      همچنین تعداد زیاد via های روی برد و همچنین مقاوت 0 اهمی روی برد عجیب به نظر می رسن...
      دوستان لطفا راهنمایی بکنید.
      ارادت داریم!

دیدگاه

یعنی یکی توی این دوره زمونه نیست ما رو کمک بکنه؟؟!؟!؟؟!؟!؟
        ارادت داریم!

دیدگاه

سلام و عرض ادب
          موضوع قدیمی هست
          اما واسه کسایی که پست رو می بینن مینویسم
          من دو مدل گیرنده یکی ازین معمولی هاش و یکی دیگه سوپرهترودین با استفاده از اردوینو و کتابخانه RCSwitch.h کار کردم .
          خروجی گیرنده معمولی از افتضاح کمی بدتر بود با انتنی که من داشتم تا 2 الی 3 متر جواب میداد
          اما گیرنده سوپرهترودین منو شگفت زده کرد و توی خونه تا جایی که تونستم(حدودا 12 متر) ازش دور شدم و خیلی تمیز خروجی میداد و انگار کنارش واستاده بودم.
          من به مدارات رادیویی خیلی اشنایی ندارم اما احتمال زیاد مشکل شما از برد گیرنده تون نباشه و بهتر بود شماتیک مداری که واسه گیرنده بسته بودید رو میزاشتید تا دوستان تحلیل کنند.

دیدگاه

درود
            من هم شبیه همین مشکل را داشتم برای رفع آن حتما مدارات رادیوی را روی بورد سوراخدار و یا مدار چاپی مونتاژ کنید روی برد بورد به هیچ وجه جواب نمیدهند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X