اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتعاش دادن به باد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ارتعاش دادن به باد

سلام
    من چند وقتیه بخاطر مقاله یکی از دوستانم به فکر ساخت یک دستگاه عجیب افتادم
    اسیلاتور تسلا
    همونطور که میدونید (یا نمی دونید ) این دستگاه یک نوسان ساز هست که باد رو مرتعش میکنه و باد مرتعش شده با فرکانس معین به اون سازه بر خورد میکنه و اگر فرکانس ارتعاش خود سازه (ارتعاشی که همه اجسام تولید میکنن) با فرکانس ارتعاش باد یکی باشه باعث فرو ریزی اون سازه میشه
    برای ارتعاش دادن به 5 پوند فشار هوا (258 میلیمتر جیوه) چه چیزی نیاز هست؟
    من فقط نحوه ارتعاش دادن به باد مورد نیازم هست
    این مشکل رو تجربه کردم
    یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
    بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

پاسخ : ارتعاش دادن به باد

سلام
    منم به این موضوع علاقه مندم ولی فرصت نکردم روش کار کنم
    مقاله دوستتونو میتونید بفرسید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
      سلام
      من چند وقتیه بخاطر مقاله یکی از دوستانم به فکر ساخت یک دستگاه عجیب افتادم
      اسیلاتور تسلا
      همونطور که میدونید (یا نمی دونید ) این دستگاه یک نوسان ساز هست که باد رو مرتعش میکنه و باد مرتعش شده با فرکانس معین به اون سازه بر خورد میکنه و اگر فرکانس ارتعاش خود سازه (ارتعاشی که همه اجسام تولید میکنن) با فرکانس ارتعاش باد یکی باشه باعث فرو ریزی اون سازه میشه
      برای ارتعاش دادن به 5 پوند فشار هوا (258 میلیمتر جیوه) چه چیزی نیاز هست؟
      من فقط نحوه ارتعاش دادن به باد مورد نیازم هست
      درود
      منظورتون از "برای ارتعاش دادن به 5 پوند فشار هوا (258 میلیمتر جیوه)" چیه؟ این جمله که بی معنی هست .ولی اگر منظورتون ایجاد 5psi فشار هوا بوده که فکر کنم فوت هم بکنید 5psi تولید میشه! خیلی فشار کمی هست ( البته اگر باز هم درست تایپ کرده باشید).

دیدگاه

نوشته اصلی توسط behnam18 نمایش پست ها
        درود
        منظورتون از "برای ارتعاش دادن به 5 پوند فشار هوا (258 میلیمتر جیوه)" چیه؟ این جمله که بی معنی هست .ولی اگر منظورتون ایجاد 5psi فشار هوا بوده که فکر کنم فوت هم بکنید 5psi تولید میشه! خیلی فشار کمی هست ( البته اگر باز هم درست تایپ کرده باشید).

دوست من ارتعاش دادن به باد چیز بی معنی نیست و من درست تایپ کردم
        شما درباره اسیلاتور تسلا چیزی شنیدین؟
        یک دستگاهی هست که از یک قسمت مدار و یک قسمت مکانیکی تشکیل شده
        قسمت مدار فرکانس ساز و قسمت مکانیکی فرکانس تولید شده رو تبدیل به ارتعاش در باد میکنه و اگر فرکانس ارتعاشی باد با یک جسم یکسان باشه ، اون جسم شروع به لرزیدن و فروپاشی خواهد کرد
        البته اینا در مقالاتی که از اختراعات تسلا بجا مونده ذکر شده
        این مشکل رو تجربه کردم
        یا اینکه از نزدیک دیدم و دارم نظر میدم
        بعضی ها به اشتباه فکر میکنن من تعمیر کارم و دارم راه حل میگم

دیدگاه

با سلام
          دوستان سعی کنید بدون مطالعه کافی مطلبی رد و یا تایید نکنید امروزه بایک جستجوی ساده در اینترنت میتوانید مطالب زیادی راجع به یک نظریه خاص بیابید و در باره آن مطالعه نمایید درابتدا من هم از شنیدن اسیلاتور تسلا و قدرت ذکر شده در باره آن متعجب شدم و جستجو کردم یکی از نتایج در سایت معتبر ویکی پدیا به آدرس ذیل ارائه شده بود :
          https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla%27s_oscillator
          که پس از توضیحات نسبتاً کامل در انتها ادعای مبنی بر اینکه اسیلاتور ساخته شده توسط تسل داری قدرت تخریبی مثل زلزله بوده است کاملا رد شده زیرا نمونه ای مدرن از آن در سال 2006 ساخته و تست شده و نتایج تخریبی نداشته .همینطور در ادامه جستجو در چند فیلم که در یوتیوب به اشتراک گذاشته شده میتوانید نمونه عملکرد آنرا ببینید که میتواند میزی را که روی آن قرار دارد به لرزه درآورد و فقط در همین حد قدرت دارد .
          البته تسلا سعی کرده انرژی مکانیکی را به هوا داده و به نتیجه برسد اما امروزه بلندگوها میتوانند مستقیماً انرژی الکتریکی را بدون اتلاف مکانیکی به هوا داده و حرکت هوا سبب ایجاد لرزه در یک سازه نماید لیکن اگر بخواهیم این انرژی سبب تخریب سازه هایی مثل ساختمان گردد موانعی از قبیل مشخص بودن فرکانس رزونانس سازه و نیز اعمال نیرویی به هوا که سبب ایجاد این لرزش با این فرکانس گردد که طبعاً مقدار عظیمی است را تولید کنیم که هنوز بشر به آن دست نیافته و گرنه مبنای تولید سلاحهای بسیار مخربی خواهد شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط maziar ashouri نمایش پست ها
            دوست من ارتعاش دادن به باد چیز بی معنی نیست و من درست تایپ کردم
            شما درباره اسیلاتور تسلا چیزی شنیدین؟
            یک دستگاهی هست که از یک قسمت مدار و یک قسمت مکانیکی تشکیل شده
            قسمت مدار فرکانس ساز و قسمت مکانیکی فرکانس تولید شده رو تبدیل به ارتعاش در باد میکنه و اگر فرکانس ارتعاشی باد با یک جسم یکسان باشه ، اون جسم شروع به لرزیدن و فروپاشی خواهد کرد
            البته اینا در مقالاتی که از اختراعات تسلا بجا مونده ذکر شده
            دوست عزیز بنده حرفی از ارتعاش دادن به باد زدم؟! شما خوندنتون هم مثل تایپ کردنتون بی حوصله هست.
            اون جمله ای که از شما نقل قول کردم ،جمله بی معنی هست! دوباره هم میگم.اگر قصد بحث علمی دارید جمله علمی و با معنی تایپ کنید تا بقیه هم متوجه منظورتون بشن.شما یا ارتعاش نمیدونید چیه یا فشار.معنی " ارتعاش دادن به 5 پوند فشار هوا" یعنی چی؟!!!! به نظرم شما اول برید یک مطالعه در مورد واحد های اندازه گیری بکنید بعد بفرمایید دقیقا چی میخواهید شاید دوستان بتونند کمک کنند.( باز هم اشاره کنم اگه احیانا منظورتون ایجاد 5psi فشار هوا با ارتعاش هست!(؟) برید ببینید 5spi یعنی چی ؟بعد ببینید چیزی که گفتید چقدر معنی داره....)

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط nimdar نمایش پست ها
            با سلام
            دوستان سعی کنید بدون مطالعه کافی مطلبی رد و یا تایید نکنید امروزه بایک جستجوی ساده در اینترنت میتوانید مطالب زیادی راجع به یک نظریه خاص بیابید و در باره آن مطالعه نمایید درابتدا من هم از شنیدن اسیلاتور تسلا و قدرت ذکر شده در باره آن متعجب شدم و جستجو کردم یکی از نتایج در سایت معتبر ویکی پدیا به آدرس ذیل ارائه شده بود :
            https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla%27s_oscillator
            که پس از توضیحات نسبتاً کامل در انتها ادعای مبنی بر اینکه اسیلاتور ساخته شده توسط تسل داری قدرت تخریبی مثل زلزله بوده است کاملا رد شده زیرا نمونه ای مدرن از آن در سال 2006 ساخته و تست شده و نتایج تخریبی نداشته .همینطور در ادامه جستجو در چند فیلم که در یوتیوب به اشتراک گذاشته شده میتوانید نمونه عملکرد آنرا ببینید که میتواند میزی را که روی آن قرار دارد به لرزه درآورد و فقط در همین حد قدرت دارد .
            البته تسلا سعی کرده انرژی مکانیکی را به هوا داده و به نتیجه برسد اما امروزه بلندگوها میتوانند مستقیماً انرژی الکتریکی را بدون اتلاف مکانیکی به هوا داده و حرکت هوا سبب ایجاد لرزه در یک سازه نماید لیکن اگر بخواهیم این انرژی سبب تخریب سازه هایی مثل ساختمان گردد موانعی از قبیل مشخص بودن فرکانس رزونانس سازه و نیز اعمال نیرویی به هوا که سبب ایجاد این لرزش با این فرکانس گردد که طبعاً مقدار عظیمی است را تولید کنیم که هنوز بشر به آن دست نیافته و گرنه مبنای تولید سلاحهای بسیار مخربی خواهد شد.

بله بنده هم اون فیلم را دیدم هم مطالب دیگه رو مطالعه کردم.این قضیه فقط در حد یک تخیل هست و تا حالا نه اثبات شده و نه نمونه عملی از اون ساخته شده.نمونه های ساخته شده هم هیچ عملکردی نداشتند.
            در کل واقعا هم بی معنی هست.اگر قرار بود ساختمان با یک فرکانس تشدید اونم با نیروی 5psi بریزد که باید در علم رو گل گرفت.یک ساختمان بطور طبیعی هم بارها با این تشدید فرکانس ها در اثر وزش باد و عوامل دیگه مواجه میشه و چیز عجیب و ناشناخته ای نیست....

دیدگاه

سلام
              تا حالا یه مورد هواپیما بوده که بر اثر شکستگی بال سقوط کرده از هر کسی هم ک در زمینه هوافضا کار کرده میتونید بپرسید وقتی فرکانس کار موتور با فرکانس لرزش بال یکی بشه تشدید پیش میاد که بسیار مخربه!حتی اگر با انرژی کم باشه چون همون انرژی کم تبدیل به مقدار بزرگی میشه!من بنظرم دستگاه هایی که ساخته شده اشتباهه چون اگر درست باشه حتی مقدار کم هم فرکانس تولید بکنه باید تاثیر مخربی بزاره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X