اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

افزایش سیم سنسور DS18b20

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

افزایش سیم سنسور DS18b20

من میخوام طول سیم سنسور DS18b20 رو تا 150 متر افزایش بدم
    راهکارش چیه؟
    آیا میشه بصورت وایرلس دیتا رو ارسال کرد؟چطوری؟

پاسخ : افزایش سیم سنسور DS18b20

نوشته اصلی توسط secretboy نمایش پست ها
    راهکارش چیه؟
    سلام
    راه های زیادی وجود داره، اگه از طریق سیم بخوایی انتقال بدی میتونی از rs485 و یا can استفاده کنی
    وایرلس هم میشه از ماژولهای nrf و ... استفاده کرد

دیدگاه

با تشکر
      اگر از rs485 یا can استفاده کنم نیاز به میکرو واسط هست؟
      من با آردوینو کار میکنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط secretboy نمایش پست ها
        راهکارش چیه؟
        سنسور خوبیه من باهاش خیلی ساله کار میکنم، بیشتر از 10-15 متر بخاطر سرعت ارتباطیش شکل موجش بهم میریزه و نمیتونه دیتا بفرسته.
        شما اگر میخاین 150 متر انجام بدین همون کنار سنسور باید یه میکرو کار بزارین که اطلاعات رو بگیره و با RS485 یا CAN بفرسته برای یه میکروی دیگه که نمایشش بده. البته اگر سیم به طول 150 متر گرون تر از وایرلس بشه بهتره وایرلس استفاده کنین که اونم بسته به شرایط محیطی داره

دیدگاه

اگر طول سیم در حد 7 متر باشه سنسور جواب میده؟

دیدگاه

سلام
            اگه سیم سنسور را حد اکثر تا 10 الی 15 متر بخواهیم داشته باشیم با کابل 4*0.05
            بهترین سنسور دما و رطوبت تجمیع شده چیه؟
            آیا بهتره از سنسور های تجمیع شده استفاده کنیم و یا از سنسور های جدا از هم .
            مورد اطمینان ترین سنسور دما تو این شرایط چیه؟LM35DZ و یا DS18b20
            مورد اطمینان ترین سنسور رطوبت چیه؟
            دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
              سلام
              اگه سیم سنسور را حد اکثر تا 10 الی 15 متر بخواهیم داشته باشیم با کابل 4*0.05
              بهترین سنسور دما و رطوبت تجمیع شده چیه؟
              آیا بهتره از سنسور های تجمیع شده استفاده کنیم و یا از سنسور های جدا از هم .
              مورد اطمینان ترین سنسور دما تو این شرایط چیه؟LM35DZ و یا DS18b20
              مورد اطمینان ترین سنسور رطوبت چیه؟
              از بین دو مورد گفته شده، قطعا DS18B20. سنسورهای با خروجی openDrain برای فاصله های طولانی مناسب ترن
              Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tiranoid نمایش پست ها
                از بین دو مورد گفته شده، قطعا DS18B20. سنسورهای با خروجی openDrain برای فاصله های طولانی مناسب ترن
                سلام آقای مهندس
                ممنون بابت پاسخ .
                برای استفاده از سنسور دمای ضد آب با پوشش استیل ضد زنگ - دماسنج DS18b20 با سیم سنسور 10 متری چه چیز های نیاز دارم؟ در کامنتهای صفحه فروش یک نفر نوشته از کابل 0.75 در مسافت 10 متری جواب نگرفته. چطور میشه؟
                این openDrain که گفتید خاصیت این سنسور هست و یا یک شکل از بستن مدار، با این سنسور؟
                در نظرم بود که سنسور دما و رطوبت دیجیتال AM2315 مدل سیمدار با قیمت 210 هزار تومان که محدودیت طول سیم هم داره را تهیه کنم اما ظاهرا با هزینه به مراتب کمترم میشه دقت مورد نیاز و افزایش طول سیم سنسور را بدست آورد.
                در کنار DS18b20 چه سنسور رطوبتی را پیشنهاد میدید؟

دیدگاه

سلام آقای مهندس
                  ممنون بابت پاسخ .
                  برای استفاده از سنسور دمای ضد آب با پوشش استیل ضد زنگ - دماسنج DS18b20 با سیم سنسور 10 متری چه چیز های نیاز دارم؟ در کامنتهای صفحه فروش یک نفر نوشته از کابل 0.75 در مسافت 10 متری جواب نگرفته. چطور میشه؟
                  این openDrain که گفتید خاصیت این سنسور هست و یا یک شکل از بستن مدار، با این سنسور؟
                  در نظرم بود که سنسور دما و رطوبت دیجیتال AM2315 مدل سیمدار با قیمت 210 هزار تومان که محدودیت طول سیم هم داره را تهیه کنم اما ظاهرا با هزینه به مراتب کمترم میشه دقت مورد نیاز و افزایش طول سیم سنسور را بدست آورد.
                  در کنار DS18b20 چه سنسور رطوبتی را پیشنهاد میدید؟
                  همین سنسورهای دمای DS18b20 براحتی تا فاصله 20 متری جواب میده. این نوع ارتباط به ظرفیت خازنی سیم ها، پول آپ استفاده شده و همینطور کتابخونه استفاده شده حساس هستن. اما خیلی کم پیش میاد که کار نکنن اون طوری که اون یه نفر نوشته.با یه کتابخونه درست حسابی، سیم مناسب و پول آپ متناسب با طول سیم، براحتی کار میکنن.
                  Si vis pacem, para bellum

دیدگاه

در حد DS18b20 که برای دما خیلی خوب و پرکاربرد هست، برای سنسور رطوبت نظری نیست؟؟
                    جدیدترین ویرایش توسط حمید حمید; ۱۸:۴۵ ۱۳۹۹/۰۱/۰۵.

دیدگاه

در حد DS18b20 که برای دما خیلی خوب و پرکاربرد هست، برای سنسور رطوبت نظری نیست؟؟
                      سلام سنسور دما و رطوبت shtxx سنسورهای خوبی هست که من
                      برای کار خودم از اون برای مسافت های کوتاه استفاده کردم در مورد
                      افزایش طول سیم اون هم فکر کنم در انجمن مطلب باشه که میتونی
                      در موردش تحقیق کنی
                      قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
                        سلام سنسور دما و رطوبت shtxx سنسورهای خوبی هست که من
                        برای کار خودم از اون برای مسافت های کوتاه استفاده کردم در مورد
                        افزایش طول سیم اون هم فکر کنم در انجمن مطلب باشه که میتونی
                        در موردش تحقیق کنی
                        سلام
                        سنسور SHT20 را استفاده کردم. اما در نوسانات دما خوب عمل نمیکنه اختلاف داره بعضا تا 1.5 درجه در مورد رطوبت هم که نمیدونم.
                        الان سایتها رو میگشتم اینجا SHT15 را بهترین سنسور معرفی کرده که البته قدیمیه.اما به نظر میرسه از SHT20 بهتر باشه .نظر شما چیه؟
                        این سنسور های SHT25 و SHT35 هم هست که البته سنسور خالیه و ماژول آمادش نیست.در مورد کیفیت های این سنسور های خالی هم که هیچ نمیدونم

دیدگاه

سلام
                          سنسور SHT20 را استفاده کردم. اما در نوسانات دما خوب عمل نمیکنه اختلاف داره بعضا تا 1.5 درجه در مورد رطوبت هم که نمیدونم.
                          الان سایتها رو میگشتم اینجا SHT15 را بهترین سنسور معرفی کرده که البته قدیمیه.اما به نظر میرسه از SHT20 بهتر باشه .نظر شما چیه؟
                          این سنسور های SHT25 و SHT35 هم هست که البته سنسور خالیه و ماژول آمادش نیست.در مورد کیفیت های این سنسور های خالی هم که هیچ نمیدونم
                          این سنسورها کالیبره هست من چند سال پیش در منزل سابق یکی
                          با sht11 بستم برای کنترل دما و رطوبت خانه که خوب بود البته ممکن
                          هست برای کار من خوب جواب داده باشه شما این سنسور هارو برای چه کاری
                          می خواهید؟؟
                          قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

سلام
                            بله برای منزل خیلی عالیه اما مثلا برای دستگاه جوجه کشی دقت زیاد مورد نیازه.

دیدگاه

درود. من میخواهم طول سیم سنسور DS18B20 رو تا 30 متر استفاده کنم. ولی کار نمیکنه.چه کار کنم که همان سنسور رو استفاده کنم و جواب هم بگیرم؟ ایا هیچ مدار تقویت کننده ای موجود است که بین سنسور و مکرو قرار دهم؟ لطفا جواب دهید.ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X