اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاستن 3تا 4 ولت از خروجی منبع تغذیه (کمک کنید)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاستن 3تا 4 ولت از خروجی منبع تغذیه (کمک کنید)

سلام دوستان
    من یه تغذیه همه کاره چینی خریدم برای یه دستگاه گیرنده دیجیتال
    در گیرنده دیجیتال چند خط ورودی ولتاژ داره که همه در این تغذیه همه کاره موجوده از 5 ولت و 3.3 تا 12 و 7 همه رو داره اما یه خط 20 ولت نیازه که 24 ولت داره
    من قصد دارم این 4 ولت رو کم کنم یعنی 24 ولت رو به 20 ولت کاهش بدم به نظر شما چکار کنم؟
    باید از LM317 استفاده کنم؟ و ولتاژ 24 ولت رو به ورودی بدم و 20 ولت تحویل بگیرم؟ چگونه اما؟
    ضمنا قصد ندارم از ماژول های آماده استفاده کنم

ممنون میشم راهنمائی کنید

پاسخ : کاستن 3تا 4 ولت از خروجی منبع تغذیه (کمک کنید)

نوشته اصلی توسط electro.kar96 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه تغذیه همه کاره چینی خریدم برای یه دستگاه گیرنده دیجیتال
    در گیرنده دیجیتال چند خط ورودی ولتاژ داره که همه در این تغذیه همه کاره موجوده از 5 ولت و 3.3 تا 12 و 7 همه رو داره اما یه خط 20 ولت نیازه که 24 ولت داره
    من قصد دارم این 4 ولت رو کم کنم یعنی 24 ولت رو به 20 ولت کاهش بدم به نظر شما چکار کنم؟
    باید از LM317 استفاده کنم؟ و ولتاژ 24 ولت رو به ورودی بدم و 20 ولت تحویل بگیرم؟ چگونه اما؟
    ضمنا قصد ندارم از ماژول های آماده استفاده کنم

ممنون میشم راهنمائی کنید
    سلام
    lm317 تا نهایتا 1.5 آمپر ( بهتره بیش تر از 1 آمپر جریان نکشی ) میتونه بهت جریان بده و برای تنظیم ولتاژ گزینه مناسبی هست
    به دیتاشیت این آی سی که مراجعه کنید نوشته که به چه صورت باید ولتاژ خروجی رو تنظیم کرد
    یه نکته مهم که در خصوص این رگولاتور باید ذکر کنم این که مقاومت ها رو با حفظ نسبت مورد نظر کم انتخاب کنید تا جریان عبوری از مقاومت ها مقداری افزایش پیدا کنه
    با انجام این کار در حین جریان کشی از رگولاتور دچار افت ولتاژ نخواهید شد .
    مثلا مقاومت در حد چند کیلو اهم میتونه مناسب باشه
    شاید در مواردی لازم باشه در حد چند صد اهم در نظر بگیرید

موفق باشید
    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

با تشکر از شما دوست عزیز منتظر راهنمائی های کامل تر و یا شماتیک مدار هستم
      دوستان اگر شماتیک یا مداری دارند لطف کنند خودم زیاد چیزی پیدا نکردم هرچی پیدا کردم استفاده از LM317 برای ساخت مثلا 12 ولت یا 9 ولت بود

دیدگاه

خب توی همون مدارها یک مقاومت متغیر هست که شما با کم و اضافه کردن مقدارش میتونید مقدار ولتاژش رو کم و زیاد کنید. البته به توان مصرفی یا همون وات دستگاه هم بستگی داره.
        این لینک فروشگاه خود سایت رو یه نگا بندازید.
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X