اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 5 ولت به حدود 4 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 5 ولت به حدود 4 ولت

با سلام و عرض خسته نباشید

یک مبدل برق دارم که خروجی 5.2 ولت و نهایت آمپر 3.6 میدهد (نهایتا در عمل البته 3 آمپر)
    خروجی 5.2 مناسب ترین خروجی برای شارژ گوشی موبایل میباشد
    از آنجا که بنده تعمیرکار موبایل هستم نیاز به منبع تغذیه با خروجی حدود 4 تا نهایتا 4.2 ولت دارم برای روشن کردن گوشی و تست آمپر کشی

با سرچ کردن توی انجمن به این نتیجه رسیدم با مقاومت یا دیود میشه ولتاژ رو کاهش داد و یا رگولاتور
    اما من مداری میخوام که تا جای امکان آمپر رو کاهش نده و یا زیاد کاهش نده
    و البته فیوزی داشته باشه در صورت اتصال کوتاه در برد موبایل منبع اصلی 5 ولتم آسیبی نبیند

با تشکر از راهنمایی اساتید عزیز

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

مداری بر پایه رگولاتور LT1123CST مناسب کار من است؟

پاسخ : تبدیل 5 ولت به حدود 4 ولت

سلام! از باک کانورتر استفاده کنین و یه فیوز بذارین سر راه ورودی(قیمت باک هم حدود 5-10 تمنه) یه فیوز 3 آمپر یا بسته به نیازتون کفایت میکنه

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط braveheart7 نمایش پست ها

یک مبدل برق دارم که خروجی 5.2 ولت و نهایت آمپر 3.6 میدهد (نهایتا در عمل البته 3 آمپر)
      از آنجا که بنده تعمیرکار موبایل هستم نیاز به منبع تغذیه با خروجی حدود 4 تا نهایتا 4.2 ولت دارم برای روشن کردن گوشی و تست آمپر کشی

با سرچ کردن توی انجمن به این نتیجه رسیدم با مقاومت یا دیود میشه ولتاژ رو کاهش داد و یا رگولاتور
      و البته فیوزی داشته باشه در صورت اتصال کوتاه در برد موبایل منبع اصلی 5 ولتم آسیبی نبیند

با سلام:
      یکی ازساده ترین و ارزان ترین راه ها ان است ، که از یک یا دو دیود 3 امپر با یک فیوز 3 بصورت سری وصل کنید. ولتاژحدود 4.2 ولت 3 امپر.( دیود های 3 امپری معمولا حدود 0.5 ولت افت می دهند.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        با سلام:
        یکی ازساده ترین و ارزان ترین راه ها ان است ، که از یک یا دو دیود 3 امپر با یک فیوز 3 بصورت سری وصل کنید. ولتاژحدود 4.2 ولت 3 امپر.( دیود های 3 امپری معمولا حدود 0.5 ولت افت می دهند.
        سلام
        ممنون از حسن نظر

دیودها و فیوز آمپر مدار رو چقدر پایین میارند؟
        چون آمپر خروجی خیلی برام مهمه چندان تغییری نکنه با ورودی
        و دوم اینکه در مقابل اتصال کوتاه پاور اصلی که خروجی 5.2.میده آسیبی نبیند
        ممنون

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
        سلام! از باک کانورتر استفاده کنین و یه فیوز بذارین سر راه ورودی(قیمت باک هم حدود 5-10 تمنه) یه فیوز 3 آمپر یا بسته به نیازتون کفایت میکنه
        فیوز مد نظر در مقابل اتصال کوتاه محافظت میکند منبع را؟
        و باک اینورتر خاصی مد نظرتون هست؟

دیدگاه

سلام
          ممنون از حسن نظر

دیودها و فیوز آمپر مدار رو چقدر پایین میارند؟
          چون آمپر خروجی خیلی برام مهمه چندان تغییری نکنه با ورودی
          و دوم اینکه در مقابل اتصال کوتاه پاور اصلی که خروجی 5.2.میده آسیبی نبیند
          ممنون

فیوز مد نظر در مقابل اتصال کوتاه محافظت میکند منبع را؟
          و باک اینورتر خاصی مد نظرتون هست؟
          با سلام:
          دیود ها و فیوز ها آمپر را پائین نمی آورند. دیود 3 آمپر ، حداکثر می تواند 3 امپر را از خود عبور دهند. ( با توجه به جرین 3.6 امپری منبع 5.2 ولت). هر دیود فقطحدود 0.5 ولت و دو دیود حدود یک ولت، ولتاژ خروجی را کم می کند.

دیدگاه

چندتا راه به نظرم میرسه که براتون می گم.
            تقسیم مقاومتی با مقاومت های وات بالا البته زیاد جالب نیست چون تلفات داره.
            استفاده از چند عدد دیود زنر 4.1 ولت، 5 وات به صورت موازی
            استفاده از مبدل های DC-DC مانند همین ماژول های مبدل که داخل فروشگاه ECA هست راحت و بی دردسر هر ولتاژ دیگه هم خواستید براتون میسازه
            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
              چندتا راه به نظرم میرسه که براتون می گم.
              تقسیم مقاومتی با مقاومت های وات بالا البته زیاد جالب نیست چون تلفات داره.
              استفاده از چند عدد دیود زنر 4.1 ولت، 5 وات به صورت موازی
              استفاده از مبدل های DC-DC مانند همین ماژول های مبدل که داخل فروشگاه ECA هست راحت و بی دردسر هر ولتاژ دیگه هم خواستید براتون میسازه
              با سلام:
              دوست عزیز، ولتاژ ورودی 5.2 ولت است که باید تبدیل به حدود 4.2 ولت شود. مدارات یا ماژول های کانورتر d.c به d.c حد اقل باید حدود 3 ولت اختلاف ولتاژ بین ورودی و خروجی داشته باشند، تا این تبدیل را انجام دهند.

دیدگاه

با سلام:
                دوست عزیز، ولتاژ ورودی 5.2 ولت است که باید تبدیل به حدود 4.2 ولت شود. مدارات یا ماژول های کانورتر d.c به d.c حد اقل باید حدود 3 ولت اختلاف ولتاژ بین ورودی و خروجی داشته باشند، تا این تبدیل را انجام دهند.
                والا این حرف رو اولی باره من دارم میشنوم. شاید در مورد ماژول ها حق با شما باشد چون من تا به حال از این ماژول ها برای تبدیل ولتاژ 5 به 4 استفاده نکردم. ولی من خودم مبدل بوست طراحی می کنم به راحتی هم استفاده کردم مشکلی هم نداشتم و حتی روی پروژه های صنعتی هم استفاده کردم مشکلی نداشته. یکی از مبدل ها 5 به 3.3 ولت بود مشکلی هم نداره
                گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

والا این حرف رو اولی باره من دارم میشنوم. شاید در مورد ماژول ها حق با شما باشد چون من تا به حال از این ماژول ها برای تبدیل ولتاژ 5 به 4 استفاده نکردم. ولی من خودم مبدل بوست طراحی می کنم به راحتی هم استفاده کردم مشکلی هم نداشتم و حتی روی پروژه های صنعتی هم استفاده کردم مشکلی نداشته. یکی از مبدل ها 5 به 3.3 ولت بود مشکلی هم نداره
                  با سلام:
                  در مورد مبدل های بوست کاملا حق با شماست . اما درمورد ماژول های آماده d.c به d.c سطح ولتاژ ورودی وررودی باید حدود 3ولت بیش تر از خروجی باشد.

دیدگاه

سلام مهندس جان
                    بله استاد گرامی آقای تحیری درست میفرمایند
                    طبق توضیحات دیتاشیت ( در نمونه های مختلف متفاوت هست ) از 1.5 ولت تا حدود 3 ولت باید اختلاف ولتاژ باشه وگرنه خروجی دچار افت ولتاژ میشه
                    الان من که دارم تست میکنم :
                    رگولاتور ts2576
                    1_
                    ولتاژ ورودی 27.9 ولت ( تقریبا 28 ولت )
                    ولتاژ خروجی در جریان 55 میلی آمپر 25.9 ( تقریبا 26 ولت )
                    یعنی تو این جریان 55 میلی آمپر 2 ولت اختلاف لازم هست
                    حالا هر چه جریان رو بیشتر کنید اختلاف ولتاژ ورودی و خروجی بیشتر میشه که البته یه حدی داره ( نهایتا تا حدود 4 ولت دیگه بیشتر اختلاف نمیخواد )
                    2_
                    ولتاژ ورودی 29.3 ولت
                    ماکزیمم ولتاژ خروجی در حالت بی باری 28.5 ( در این شرایط هر نسبت مقاومتی هم که برای رگولاتور قرار بدید دیگه ولتاژ خروجی با توجه به ورودی از این مقدار بیشتر نمیشه )
                    حالا مثلا تو این شرایط اگه یه جریان 55 میلی آمپری ازش بکشی اگه ورودی ثابت باشه خروجی باید حدودا بشه 27.3 ولت . ( یعنی 2 ولت کمتر تو جریان 55 میلی آمپر)
                    آرزوی سرافرازی برای ایران عزیز . . .

دیدگاه

ببین دوست عزیز گوشی های موبایل با ولتاژ 3.5 هم روشن میشن و بهینه ترین ولتاژ 3.8 ولت یا همون 50 درصد ولتاژ باتری لیتیوم یون هست. شما از lm2596 استفاده کن و ولتاژ براحتی روی 3.8 تنظیم میشه با ورودی 5.2.
                      در مورد فیوز هم اصلا نگران پاور سپلای نباش و از فیوز 2 آمچر یا 3 آمپر استفاده کن(این پاور های کامپیوتر رو مفت میتونی بگیری 5 ولت میده 40 آمپر)

امیرحسین ضیا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azjaguar نمایش پست ها
                        ببین دوست عزیز گوشی های موبایل با ولتاژ 3.5 هم روشن میشن و بهینه ترین ولتاژ 3.8 ولت یا همون 50 درصد ولتاژ باتری لیتیوم یون هست. شما از lm2596 استفاده کن و ولتاژ براحتی روی 3.8 تنظیم میشه با ورودی 5.2.
                        در مورد فیوز هم اصلا نگران پاور سپلای نباش و از فیوز 2 آمچر یا 3 آمپر استفاده کن(این پاور های کامپیوتر رو مفت میتونی بگیری 5 ولت میده 40 آمپر)
                        سلام
                        ولتاژ 3.5 یعنی باتری زیر 20 درصد
                        خب با باتری زیر 20درصد که نمیشه فعالیت سنگین مثل فلش زدن انجام داد احتمال آسیب به هارد زیاده
                        برای نمونه موقع زدن بازگشت به تنظیمات کارخونه گوشی هشدار میده حداقل 50درصد شارژ داشته باشه

ولتاژ باتری فول حدودا 4.2 ولت است و بهترین ولتاژ برای کار نرم افزاری یا عیب یابی سخت افزاری روی گوشی
                        بازم ممنون از راهنمایی تون مخصوصا در مورد فیوز

این رگولاتور نمیتونه 4 تا برسونه؟

با سلام:
                        دیود ها و فیوز ها آمپر را پائین نمی آورند. دیود 3 آمپر ، حداکثر می تواند 3 امپر را از خود عبور دهند. ( با توجه به جرین 3.6 امپری منبع 5.2 ولت). هر دیود فقطحدود 0.5 ولت و دو دیود حدود یک ولت، ولتاژ خروجی را کم می کند.
                        سلام با تشکر از راهنمایی
                        اگر دیود 3 آمپر باشه و جریان بیشتر از 3 باشه دیود از مدار خارج میشه یا برعکس نمیگذاره جریانی عبور کنه؟
                        دو تا دیود 3 آمپر و بعد از آن یک فیوز بصورت سری . ممنون از راهنمایی تون
                        رگولاتو خاصی مدنظرتون نیست که از لحاظ ثبات ولتاژ بهتر باشه بجای دیود؟
                        جدیدترین ویرایش توسط braveheart7; ۱۹:۵۴ ۱۳۹۷/۱۰/۲۴.

دیدگاه

بنظرم این منبع رو بیخیال بشو . یه شارژر گوشی پدر مادر دار پیدا کن عکس از مدارش برامون بزار بهت میگن کجاشو چه مقاومتی بزاری که دقیق 4.2 بهت بده ، البته بعضیاشون شاید دقیق نتونی تنظیمش کنی باید مدارشو ببینم. یا میتونیم همین منبعتو باز کنی ولتاژشو ببری روی 6 ولت بعد با همین منابع باک معمولی تو بازار میشه بیاریش روی 4.2 ولت.

منابع تغدیه باک هم هست که با اختلاف ولتاژ کمتری بتونن بهت 4.2 بدن ولی فکر نکنم ایران پیدا بشه ای سی هاش.

دیدگاه

سلام
                            لطفا یک عکس از پشت و روی برد منبع تغذیه بزار ببینیم چی داریم .
                            متشکرم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
                              بنظرم این منبع رو بیخیال بشو . یه شارژر گوشی پدر مادر دار پیدا کن عکس از مدارش برامون بزار بهت میگن کجاشو چه مقاومتی بزاری که دقیق 4.2 بهت بده ، البته بعضیاشون شاید دقیق نتونی تنظیمش کنی باید مدارشو ببینم. یا میتونیم همین منبعتو باز کنی ولتاژشو ببری روی 6 ولت بعد با همین منابع باک معمولی تو بازار میشه بیاریش روی 4.2 ولت.

منابع تغدیه باک هم هست که با اختلاف ولتاژ کمتری بتونن بهت 4.2 بدن ولی فکر نکنم ایران پیدا بشه ای سی هاش.
                              .
                              چه کاریه بازش کنه! یه بوست بذاره اول بعد پشتش یه باک بذاره )
                              .

امیرحسین ضیا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X