ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13
    2013/09/21
    تهران
    1,119
    726

پاسخ : اینورتر 5 کیلو وات

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

ویرایش توسط emitor : 2019/02/13 در ساعت 21:26

2019/01/13
    7
    0

سلام با تشکر از نظر همه اساتید.ولی هیچ کاری نشد نداره فقط توکل و پشتکار لازمه.با کمک اساتید ان شاالله بشه
    2012/05/13
    Planet Earth
    871
    369

سوالاتتون تموم شد؟ ساختن این اینورتر مشکل هست و کسی می خواد که جرات سر باز زدن از حرف های استاد راهنما و... رو داشته باشه و حال مقاله خوندن از شب تا صب رو داشته باشه. اگر واقعا چنین انگیزه ای در خود احساس می کنید به این پروژه ورود کنید. 1 سال هم کار ازمایشگاهی میبره 4 الی 5 روز در هفته هز روز 8 ساعت. شب ها هم حداقل تا 2 شب مقاله خوندن داره.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_javad

سلام آقا امین وقتتون بخیر خوشحال شدم از آشنایی شما هموطن.شما تونستید ولتاژ 12 ولت صفحه خورشیدی رو به 84 برای استفاده در 5 نیلووات تبدیل کنین به نحوی که کار کرد مدار مختل نشه؟
    اره متاسفانه رفتم مطرح کردم با استاد راهنما گفت بسازی کسی نمیاد سرمایه گذاری کنه
    ولی خب چاره چیه.باید از جایی شروع کرد.
    مدار3کیلووات رو دارم ولی 5کیلو وات رو ندارم.
    اگر امکانش باشه مدارو بفرستین.زحمتتون هرچقدر باشه جبران که نمیشه کرد ولی تا یه حدی جبران می کنم.
    ببینید این پروژه همه اش چلنج هست و واقعا پوستتون رو می کنه. همه چیزی داره و شما برای ساختن هر قسمت حداقل یکبار با استاد و 10 بار هم با خودتون دعواتون میشه خخخ. من ولتاژ خروجی سلول خورشیدی رو به 310 ولت تبدیل می کردم و بعد وارد اینورتر می کردم. بعد اینورتر 220 اش می کرد می داد توی شبکه (دیگه لری تر از این نمیشه گفت). مدار افزاینده تون باید حتما ترانس در ساختار خودش داشته باشه چون در صورتی که نداشته باشه با بی احتیاطی شما و لمس اتصال در سمت سلول خورشیدی به لقاالله می پیوندید... این حرف یعنی مبدل بوست نذارید مبدل بوست ایزوله بذارید. یا پوش پول استفاده کنید. بعد برای 5 کیلو وات شما باید از IGBT یا حالا یک سری از ماسفت های موازی استفاده کنید که دومی رو من توصیه می کنم. می تونید هم از یک سری از مبدل های بوست ایزوله موازی استفاده کنید حالا ببینید استاد نظرش چیه ولی من که از یک مبدل پوش پول استفاده کردم (زمان تقریبی ساخت 4 ماه) چون توان بالاست باید ZVS, ZCS هم رعایت بشه 2 الی 3 تا مقاله هم ازش در میاد. برای قسمت اینورتر هم شما 6 الی 9 ماه زمان نیاز دارید. اون هم 2 تا مقاله ازش بیرون میاد. بعد از دفاع هم به خودتون فحش میدید که چرا من اینقدر دهن خودمو سرویس کردم و تو این مملکت کسی جواب سلامم رو هم نمیده این پروژه رو باید تو المان یا امریکا ساخت نه تو ایران که اشغال دونی دنیاست.
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 13 از 13