اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر 5 کیلو وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینورتر 5 کیلو وات

سلام خدمت دوستان عزیز.من سلول خورشیدی دارم در منزل
    می خواستم یه اینورتری درست کنم که توان 5 کیلو وات رو تبدیل کنه و بتونم به برق شهر انتقال بدم.مدارش بیرون هست ولی تا 3 کیلو وات هست.کسی میتونه کمکم کنه؟
    ممنون از لطف دوستان

پاسخ : اینورتر 5 کیلو وات

نوشته اصلی توسط mr_javad نمایش پست ها
    می خواستم یه اینورتری درست کنم که توان 5 کیلو وات رو تبدیل کنه و بتونم به برق شهر انتقال بدم.مدارش بیرون هست ولی تا 3 کیلو وات هست.کسی میتونه کمکم کنه؟
    ممنون از لطف دوستان
    1. شما چند وات سلول خورشیدی دارین؟
    2. دانش شما ا زمدارات آنالوگ مخصوصا منابع تغذیه سویچینگ چقدر هست؟
    3. دستگاه اندازه گیری چی در اختیار دارین؟
    4. چع مقدار هزینه میتونین بکنین؟

دیدگاه

5.5 کیلو وات سلول خورشیدی.
      دانش در حد کم ولی زود یاد میگیرم
      دستگاه معمولی
      هرچقدر لازم انجامش باشه تا حد توان.

دیدگاه

5.5 کیلو وات سلول خورشیدی.
        دانش در حد کم ولی زود یاد میگیرم
        دستگاه معمولی
        هرچقدر لازم انجامش باشه تا حد توان.
        خوب شما اول باید درخصوص on-grid solar system یه تحقیق بکنید، من خودم جرعت ندارم یکی بسازم چون واقعا هزینه بر هست، بخاطر آزمون و خطا بودن پروژه ، ولتاژ بالا و سوختن سویچ های قدرت زیر تست که خیلی هزینه بر هستن....

دیدگاه

من این پروژه رو ساختم سوالی داشتید همین جا مطرح کنید پست من رو نقل قول کنید میام جواب میدم. یه چیزی بگم هیچ کسی ازت نمیخره چون ایرانیا چیز ارزون و بی کیفیت می خرند (به یاد استاد طراحی صنعتی تحصیل کرده المان که می گفت: 30 سال پیش المانا به ایران می گفتند زباله دونی دنیا)
          جدیدترین ویرایش توسط amin20107; ۲۲:۰۰ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰.
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
            من این پروژه رو ساختم سوالی داشتید همین جا مطرح کنید پست من رو نقل قول کنید میام جواب میدم. یه چیزی بگم هیچ کسی ازت نمیخره چون ایرانیا چیز ارزون و بی کیفیت می خرند (به یاد استاد طراحی صنعتی تحصیل کرده المان که می گفت: 30 سال پیش المانا به ایران می گفتند زباله دونی دنیا)
            سلام آقا امین وقتتون بخیر خوشحال شدم از آشنایی شما هموطن.شما تونستید ولتاژ 12 ولت صفحه خورشیدی رو به 84 برای استفاده در 5 نیلووات تبدیل کنین به نحوی که کار کرد مدار مختل نشه؟
            اره متاسفانه رفتم مطرح کردم با استاد راهنما گفت بسازی کسی نمیاد سرمایه گذاری کنه
            ولی خب چاره چیه.باید از جایی شروع کرد.
            مدار3کیلووات رو دارم ولی 5کیلو وات رو ندارم.
            اگر امکانش باشه مدارو بفرستین.زحمتتون هرچقدر باشه جبران که نمیشه کرد ولی تا یه حدی جبران می کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
              این پروژه بزرگیه! شما دقیقا چی ساختید؟

دیدگاه

مدار سه کیلو وات توسط ینفر طراحی شده آدرسش رو میفرستم خدمتتون.500 وات ها براحتی بیرون هستن.سه کیلوواتش سخت پیدا شد.https://www.instructables.com/id/250...ower-Inverter/
                مدار داخل آدرس هست برادر گلم.لطفا یه مطالعه بفرمائین.

دیدگاه

ممنون از لطف دوستان
                  با سلام:
                  ساخت چنین اینورتری با قدرت 5 کیلو وات با خروجی تک فاز220 ولت مستلزم دانش فنی بالا، و ابزارهای پیچیده ای است که در اختیار همگان نیست. من آدرس لینک این سایت را برایتان آپلود می کنم. انواع اینورتر از توان 5 کیلو وات تا بالاتر تک و 3ه فاز.http://manasazan.ir/product/%D8%A7%D...A7%D8%B2-kaco/
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

مدار سه کیلو وات توسط ینفر طراحی شده آدرسش رو میفرستم خدمتتون.500 وات ها براحتی بیرون هستن.سه کیلوواتش سخت پیدا شد.https://www.instructables.com/id/250...ower-Inverter/
                    مدار داخل آدرس هست برادر گلم.لطفا یه مطالعه بفرمائین.
                    دوست عزیز این مدار که شما اینجا لینک دادید یه چیز خیلی ابتدایی و قدیمیه و شکل موج نامناسب برای تزریق به برق شه ر
                    مقایسه چیزی که اینجا هست با چیزی که مناسب کار شما باشه مثل مقایسه ماشین حساب و کامپیوتره

ببخشید نمیخواستم نا امیدت کنم ولی واقعیت رو باید بهت میگفتم

همونطور که استاد تحیری فرمایش کردند بری بخری بهتره
                    جدیدترین ویرایش توسط elec 97; ۰۱:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۲۴.

دیدگاه

پروژه کامل اینورتر دو کیلووات سینوسی
                      جدیدترین ویرایش توسط emitor; ۲۱:۲۶ ۱۳۹۷/۱۱/۲۴.
                      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

سلام با تشکر از نظر همه اساتید.ولی هیچ کاری نشد نداره فقط توکل و پشتکار لازمه.با کمک اساتید ان شاالله بشه

دیدگاه

سوالاتتون تموم شد؟ ساختن این اینورتر مشکل هست و کسی می خواد که جرات سر باز زدن از حرف های استاد راهنما و... رو داشته باشه و حال مقاله خوندن از شب تا صب رو داشته باشه. اگر واقعا چنین انگیزه ای در خود احساس می کنید به این پروژه ورود کنید. 1 سال هم کار ازمایشگاهی میبره 4 الی 5 روز در هفته هز روز 8 ساعت. شب ها هم حداقل تا 2 شب مقاله خوندن داره.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام آقا امین وقتتون بخیر خوشحال شدم از آشنایی شما هموطن.شما تونستید ولتاژ 12 ولت صفحه خورشیدی رو به 84 برای استفاده در 5 نیلووات تبدیل کنین به نحوی که کار کرد مدار مختل نشه؟
                          اره متاسفانه رفتم مطرح کردم با استاد راهنما گفت بسازی کسی نمیاد سرمایه گذاری کنه
                          ولی خب چاره چیه.باید از جایی شروع کرد.
                          مدار3کیلووات رو دارم ولی 5کیلو وات رو ندارم.
                          اگر امکانش باشه مدارو بفرستین.زحمتتون هرچقدر باشه جبران که نمیشه کرد ولی تا یه حدی جبران می کنم.
                          ببینید این پروژه همه اش چلنج هست و واقعا پوستتون رو می کنه. همه چیزی داره و شما برای ساختن هر قسمت حداقل یکبار با استاد و 10 بار هم با خودتون دعواتون میشه خخخ. من ولتاژ خروجی سلول خورشیدی رو به 310 ولت تبدیل می کردم و بعد وارد اینورتر می کردم. بعد اینورتر 220 اش می کرد می داد توی شبکه (دیگه لری تر از این نمیشه گفت). مدار افزاینده تون باید حتما ترانس در ساختار خودش داشته باشه چون در صورتی که نداشته باشه با بی احتیاطی شما و لمس اتصال در سمت سلول خورشیدی به لقاالله می پیوندید... این حرف یعنی مبدل بوست نذارید مبدل بوست ایزوله بذارید. یا پوش پول استفاده کنید. بعد برای 5 کیلو وات شما باید از IGBT یا حالا یک سری از ماسفت های موازی استفاده کنید که دومی رو من توصیه می کنم. می تونید هم از یک سری از مبدل های بوست ایزوله موازی استفاده کنید حالا ببینید استاد نظرش چیه ولی من که از یک مبدل پوش پول استفاده کردم (زمان تقریبی ساخت 4 ماه) چون توان بالاست باید ZVS, ZCS هم رعایت بشه 2 الی 3 تا مقاله هم ازش در میاد. برای قسمت اینورتر هم شما 6 الی 9 ماه زمان نیاز دارید. اون هم 2 تا مقاله ازش بیرون میاد. بعد از دفاع هم به خودتون فحش میدید که چرا من اینقدر دهن خودمو سرویس کردم و تو این مملکت کسی جواب سلامم رو هم نمیده این پروژه رو باید تو المان یا امریکا ساخت نه تو ایران که اشغال دونی دنیاست.
                          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X