اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تغذیه هویه ولر 140 وات 120 ولت با دیمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تغذیه هویه ولر 140 وات 120 ولت با دیمر

با سلام به اساتید محترم اخیرا یک هویه تفنگی ولر 120 ولت و 140 وات خریدم و میخواستم سوال کنم که میتوانم برای تبیدیل برق به
    110 ولت بجای ترانس از دیمر 2000 واتی که دارم استفاده کنم ؟ و اشکالی پیش نمیاد ؟ ممنون از راهنمایی شما

پاسخ : تغذیه هویه ولر 140 وات 120 ولت با دیمر

نوشته اصلی توسط کاوه کام نمایش پست ها
    با سلام به اساتید محترم اخیرا یک هویه تفنگی ولر 120 ولت و 140 وات خریدم و میخواستم سوال کنم که میتوانم برای تبیدیل برق به
    110 ولت بجای ترانس از دیمر 2000 واتی که دارم استفاده کنم ؟ و اشکالی پیش نمیاد ؟ ممنون از راهنمایی شما
    با سلام:
    خیر بدون مشکل کار می کند.اما طریقه نصب. ابتدا ولوم دیمر را در حد اقل ولتاژ قرار دهید و سپس دیمر را به برق وصل کنید. یک ولت متر A.C با دو سر سیم های برق هویه 115 ولت وصل کنید و ولوم را آهسته آهسته زیاد کنید تا ولتاژ خوانده شده به 115 ولت برسد. روی این نقطه از دیمر علامت گذاری کنید و ولوم را با کمی چسب هویه تفنگی به بنه دیمر بچسبانید تا در حین کار و برخورد با ولوم ولتاژ زیاد نشود تا هویه بسوزد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

ممنون جناب تحیری و یک سوال دیگر هم دارم ،،،اگر روزی دیمر خراب بشه ایا ترایاک قطع میشه یا بصورت اتصال خراب میشه و ممکنه 220 ولت را
      به هویه منتقل کنه و هویه را بسوزونه؟ ممنون میشم که پاسخ شما رو داشته باشم

دیدگاه

ممنون جناب تحیری و یک سوال دیگر هم دارم ،،،اگر روزی دیمر خراب بشه ایا ترایاک قطع میشه یا بصورت اتصال خراب میشه و ممکنه 220 ولت را
        یه ترانس 220به 110 بخرید کارتون رو راه میندازه . 200واتش الان حدود 150تومن هست. اگر به اوراقی ها هم برید با قیمت پایین تر هم گیرتون میاد دیگه ترسی از این که یه روز ترایاک بخواد بسوزه و 220ولت بیاد داخل مدار هم ندارید

دیدگاه

با سلام:
          اگر خیلی نگران هستید، یک لامپ رشته ای 220 ولت 150 وات بخرید و با هویه سری کنید و به برق 220 ولت وصل کنید. حدود 110ولت روی هویه و 110ولت روی لامپ قرار می گیرد این ارزان ترین، راه است.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X