اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرم افزار، پلتفرم، sdk و موارد مرتبط با esp8266

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نرم افزار، پلتفرم، sdk و موارد مرتبط با esp8266

سلام
    می دونیم که خیلی از دوستانی که avr کار می کنند با زبان بیسیک برنامه می نویسند. این دوستان برای کار با ماژول های ESP8266 بمشکل برمیخورند. هرچند که با دستورات at-command میتونند کارشون رو راه بندازند اما هم مثالهای محدودی وجود داره هم من توصیه نمیکنم ( مثل این میمونه که یک بنز رو چون بلد نیستی با یک فلوکس دنبال خودت بکشی )
    مسلما راه بهتر این هست که مستقیما خود ماژول رو برنامه ریزی کنیم.
    برای این که دوستان بیسک کارمون هم بتوانند این کار رو انجام بدهند سه تا راه اینجا معرفی می کنم خدمتتون.
    ( فقط این رو هم بگم که من خودم با اردوینو برنامه می نویسم برای این ماژول و این لینکها رو صرفا برای کمک و اطلاع به عزیزان اینجا قرار می دهم شاید بدرد عزیزی بخور.)
    راه اول:
    zbasic
    این سایت یه IDE هم برای دانلود گذاشته تا با زبان بیسیک بتونید برای esp8266 برنامه بنویسید. علاوه بر این شما می توانید برای بردهای آردوینو هم برنامه بنویسید.
    باید بگم که کتابخانه های خوبی داره و بخصوص داکیومنت های عالی ای داره ( همچنین این مورد)
    جدیدترین ویرایش توسط digi-rx; ۱۹:۵۸ ۱۳۹۷/۱۰/۲۴.
    تاپیک ویدیوهای آموزشی حواشی آردوینو و ESP

پاسخ : نرم افزار، پلتفرم، sdk و موارد مرتبط با esp8266

راه دوم:
    esp8266basic
    روش flash کردن esp8266
    برنامه نویسی و اجرا
    ,ویدیوهای آموزش flash و کار کردن با برنامه
    داکیومنت
    و ...
    در این پلتفرم بجز دفعه اول دیگه نیاز نیست که هربار برای برنامه نویسی ماژول رو به کامپیوتر وصل کنید. آپلود برنامه از طریق وایفای بر روی esp8266 انجام میشه (بدون اتصال به کامپیوتر)
    دیباگ هم داره.

البته این رو باید بگم که هیچ کدوم این قابلیتها مزیت بحساب نمیاد. چون همشون رو در مدلهای مختلف آردوینو هم داره. تو انتخاب زبان و پلتفرم نرم افزاری باید روی تعداد و تنوع کتابخانه های موجود مختلف در آن پلتفرم و تعداد انجمنها و تاپیکهای پرسش و پاسخ برای آن و اپن سورس بودنش توجه کرد.
    اگر کتابخانه زیادی نداشته باشه خودتون باید زحمت نوشتنش رو در برنامتون بکشید !

دیدگاه

سومین راه برای برنامه نویسی با زبان بیسیک برای esp8266 بکمک Annex WI-FI RDS هست:
      در صفحه اصلی روش کامپایل و آپلود کد روی esp رو بکمک عکس توضیح داده این هم فایل pdf
      همراه با مثالها ، درسها ، ویدیوهای دمو
      پروژه های مختلف مثل:

همچنین یک راهنمای آنلاین خیلی خوب هم داره.
      و از همه مهمتر اینکه رایگان هست.
      جدیدترین ویرایش توسط digi-rx; ۱۷:۳۶ ۱۳۹۸/۰۴/۰۸.

دیدگاه

سلام
        مازول ESP8266-12S رو چظور می تونم با Arduino IDE پروگرم کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید
        من می خوام از این ماژول برای دو رله خروجی بگیرم و نمی خوام از برد های راه انداز استفاده کنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X