اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تطبیق دیپلم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تطبیق دیپلم

با سلام
    کسی میدونه واسه تطبیق از رشته الکتروتکنیک به الکترونیک (گرفتن دیپلم مجدد) باید چه درسهایی رو خوند.
    متشکرم.
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

پاسخ : تطبیق دیپلم

سلام دوست عزیز
    نمیدونم جوابم الان بدردت بخوره یا نه؟ من خودم دیپلم ریاضی دارم ولی با تطبیق دیپلم الکترونیکم رو گرفتم.برای تطبیق اول باید تو یه آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای یک سری دوره (بسته به رشته ای که بهش علاقه داری) رو بگذرونی تا بعد از دادن آزمونش تو سازمان فنی وحرفه ای و قبول شدنش و اومدن مدرکش :angry: به عنوان واحد عملی به اون مدرسه ای که تو اونجا میخوای ثبت نام کنی ارائه بدی.حالا شما که میخوای بری رشته الکترونیک باید چیکار کنی؟ خوب،اول میری یه آموزشگاه الکترونیک برای رشته الکترونیک ثبت نام میکنی.اون موقع که من میرفتم برای الکترونیک،الکترونیک عمومی، تلویزیون سیاه و سفید و رنگی و نهایتا الکترونیک صنعتی رو داشتن که اختیاری یکی شو انتخاب میکردی.البته بعدش اون دو تای اول با هم یکی شدن.منم چون دیدم صنعتی هم مدت دوره کمتری داره و هم بیشتر بدرد میخوره اونو انتخاب کردم.یه چیزی بهت میگم یادت بمونه که خیلی مهمه:
    نکته:اگه بری سازمان فنی وحرفه ای و سوال کنی ،اونجا یه کتاب دارن(اسمشو یادم نیست) که اسم تمام رشته ها و دوره های مربوط به اون رشته و تعداد ساعت عملی و خلاصه همه ی چیزهایی رو که برای تطبیق لازمه رو توش نوشته.البته بعضی از آموزشگاه ها هم اون کتاب رو دارن.پس اول برو از سازمانش درست و حسابی سوال کن بعد برو آموزشگاه ثبت نام کن چون ممکنه تو آموزشگاه بهت چیزی نگن و مجبور بشی پول اضافی بدی تا دوره ای رو که اصلا لازم نیست بگذرونی.
    در ضمن بهتره همین ترم بهمن بری یه مدرسه ی شبونه ثبت نام کنی چون باید سه یا چهار تا درس رو هم اونجا امتحان بدی:قانون کار و ایمنی و بهداشت و مبانی رایانه.چهارمی رو یادم نیست.بعد از گرفتن مدرک سازمان فنی و حرفه ای هم باید بری مدرسه و تو شروع ترم جدید به عنوان واحد برش داری.مهلت تحویل مدرک رو هم اونجا بهت میگن ولی اگه میدونی که نمیتونی مدرکت رو برای اون ترم ببری بدی مدرسه بهتره تو انتخاب واحد برش نداری.
    نکته آخر اینکه اگه میخوای برای کنکور فنی و حرفه ای سال دیگه شرکت کنی بهتره تو انتخابات جاهایی رو بزنی که ورودی بهمن هم داشته باشه تا اگه مدرکت از طرف سازمان فنی و حرفه ای آماده نشده بود بتونی خودتو منتقل کنی ورودی بهمن چون تا مدرکتو نبری مدرسه بهت دیپلم نمیدن.(متوسط مدرک دادن سازمان فنی وحرفه ای دو ماهه ولی من خودم با کارت موقت دانشجویی یه هفته ای گرفتمش ) و
    این راهی که گفتم برای بچه های ریاضی و تجربی وانسانیه.برای شما که فکر کنم مدرک الکتروتکنیکتم گرفتی هم احتمالا باید همینجور باشه.باز برو از سازمان فنی وحرفه ای بپرس.
    Never regard study as a duty,but as a enviable opportunity to learn to know the liberating influence of beauty in the realm of the spirit for your own personal joy and to the profit of the community to which your later work belongs
    Albert Einstein

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X