اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای منبع تغذیه با ورودی 220AC یا 50ولت DC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای منبع تغذیه با ورودی 220AC یا 50ولت DC

با سلام خدمت دوستان.من یک منبع تغذیه طراحی کردم که هم با برق شهر(220متناوب)و هم با باطری (50ولت مستقیم)بتونه خروجی 5 ولت بده اما مشکل کار اینجاس که توان مقاومت ورودی 24 وات میشه. میخاستم ببینم راهی هست که توانو بشه کاهش داد؟؟چون به نظر همچین مقاومتی موجود نباشه تو بازار
    اینم شکل مدارش اگه کلا روش دیگه ای میشه انجامش داد لطف بفرمایید بگید
    اینم شکل مدار :

پاسخ : کمک برای منبع تغذیه با ورودی 220AC یا 50ولت DC

نوشته اصلی توسط meh_run نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان.من یک منبع تغذیه طراحی کردم که هم با برق شهر(220متناوب)و هم با باطری (50ولت مستقیم)بتونه خروجی 5 ولت بده اما مشکل کار اینجاس که توان مقاومت ورودی 24 وات میشه. میخاستم ببینم راهی هست که توانو بشه کاهش داد؟؟چون به نظر همچین مقاومتی موجود نباشه تو بازار
    اینم شکل مدارش اگه کلا روش دیگه ای میشه انجامش داد لطف بفرمایید بگید
    اینم شکل مدار :
    https://drive.google.com/file/d/1Ul_...ew?usp=sharing
    با سلام:
    این مدار ایزوله نمی باشد و برای گرفتن برق 5 ولت و احتمالا شارژ باتری موبایل بسیار خطر ناک است. ثانیا برای تبدیل ولتاژ d.c 50 ولت به 5 ولت از 10 برابر ولتاژ ورودی استفاده نمی شود، حد اکثر دو برابرولتاژ ورودی. جریان خروجی در حالت 220ولت اگر بدرستی کار کند 50 میلی آمپر هم نمیدهد. پس هدف شما از طراحی این مدار چیست؟
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

میخام یه منبع تغذیه بسازم که ای سی های TTL وCMOS رو بشه باهاش تغذیه کرد ینی ولتاژ خروجی 5و3.3 ولت dc اما توی ورودی با 220 شهر یا باطری 50 ولت dcکار کنه
      شما پیشنهادتون چیه؟؟ کلا این مدارو بزارم کنار ینی؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        با سلام:
        این مدار ایزوله نمی باشد و برای گرفتن برق 5 ولت و احتمالا شارژ باتری موبایل بسیار خطر ناک است. ثانیا برای تبدیل ولتاژ d.c 50 ولت به 5 ولت از 10 برابر ولتاژ ورودی استفاده نمی شود، حد اکثر دو برابرولتاژ ورودی. جریان خروجی در حالت 220ولت اگر بدرستی کار کند 50 میلی آمپر هم نمیدهد. پس هدف شما از طراحی این مدار چیست؟
        میخام یه منبع تغذیه بسازم که ای سی های TTL وCMOS رو بشه باهاش تغذیه کرد ینی ولتاژ خروجی 5و3.3 ولت dc اما توی ورودی با 220 شهر یا باطری 50 ولت dcکار کنه

دیدگاه

با سلام:
          ولتاژ تغذیه آیسی های تی تی ال 5 ,ولت و سی موس 15 ولت است. اما آی سیهای سی موسرا هم می شود با تغذیه 5 ولت راه اندازی کنید. از یک شارژر موبال که ولتاژ خروجی 5 ولت تا جریان یک آمپر دارد استفاده کنید. چرا می خواهید کار خطر ناک کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
            با سلام:
            ولتاژ تغذیه آیسی های تی تی ال 5 ,ولت و سی موس 15 ولت است. اما آی سیهای سی موسرا هم می شود با تغذیه 5 ولت راه اندازی کنید. از یک شارژر موبال که ولتاژ خروجی 5 ولت تا جریان یک آمپر دارد استفاده کنید. چرا می خواهید کار خطر ناک کنید.
            این مدارو حتما باید ساخته بشه واسه پروژه میخام مدرکم در گرو همین مداره سادس

دیدگاه

باید با ترانس در ورودی ایزوله بشه که مدار مستقیما تو شبکه نباشه
              اگر ما جرعت میکردیم مداری با این شرایط بسازیم نمره ایمنی رو اصلا بهمون نمیدادند
              حالا نمیدونم واسه شماهم همچین چیزی در نظر گرفتند؟
              پیشنهاد میکنم برای ورودی 230 ولتتون از ترانس و در ورودی dc. از ماژول های کاهنده و همون رگولاتور استفاده کنید
              جاده ی موفقیت سر راست نیست
              پیچی وجود دارد به نام شکست
              دور برگردانی به نام سردر گمی
              سرعت گیر هایی بنام دوستان
              چراغ قرمز هایی بنام دشمنان
              چراغ احتیاط هایی بنام خانواده
              تایر های پنچری خواهید داشت به نام شغل
              اما اگر یدکی بنام عزم داشته باشید
              موتوری به نام استقامت
              و راننده ای بنام خدا
              به جایی خواهید رسید که موفقیت نام دارد . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi.dehghani نمایش پست ها
                باید با ترانس در ورودی ایزوله بشه که مدار مستقیما تو شبکه نباشه
                اگر ما جرعت میکردیم مداری با این شرایط بسازیم نمره ایمنی رو اصلا بهمون نمیدادند
                حالا نمیدونم واسه شماهم همچین چیزی در نظر گرفتند؟
                پیشنهاد میکنم برای ورودی 230 ولتتون از ترانس و در ورودی dc. از ماژول های کاهنده و همون رگولاتور استفاده کنید
                اخه مشکل اینجاس که نمیشه ورودی های مدار جدا از هم باشه ینی یک دوشاخه واحد باید داشته باشیم که بشه هم به 220 زد هم به 50 ولت
                حالا من یک ترانس توی ورودی مدار گزاشتم که به این شکل در اومد فکر میکنم همه چی اوکی باشه جریان ها توان ها و... بازم ممنون میشم نظر دوستانو بدونم
                شکل مدار:

دیدگاه

اخه مشکل اینجاس که نمیشه ورودی های مدار جدا از هم باشه ینی یک دوشاخه واحد باید داشته باشیم که بشه هم به 220 زد هم به 50 ولت
                  حالا من یک ترانس توی ورودی مدار گزاشتم که به این شکل در اومد فکر میکنم همه چی اوکی باشه جریان ها توان ها و... بازم ممنون میشم نظر دوستانو بدونم
                  شکل مدار:
                  https://drive.google.com/file/d/1SNw...ew?usp=sharing
                  سلام این مداری که کشیدین 50 ولت dc رو دادین به ترانس؟ این
                  طوری که کار نمیکنه
                  قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
                    سلام این مداری که کشیدین 50 ولت dc رو دادین به ترانس؟ این
                    طوری که کار نمیکنه
                    همینم واس من عجیبه چطور تو شبیه سازی با نرم افزار خروجی میده پس؟ترانس که فقط باید با ac کار کنه این چجوری با dc هم کار میکنه؟؟؟؟؟

دیدگاه

همینم واس من عجیبه چطور تو شبیه سازی با نرم افزار خروجی میده پس؟ترانس که فقط باید با ac کار کنه این چجوری با dc هم کار میکنه؟؟؟؟؟
                      از چه نرم افزاری استفاده می کنید توی عکس به رگلاتور اسیلوسکپ
                      وصل کردید بعد شکل موج سینوسی نشون میده؟

دیدگاه

با استفاده از نرم افزار pi expert یک منبع تغذیه سوئیچینگ بسازید که تو بازه ی ولتاژ 50 ولت تا 310 ولت براتون کار کنه یا هر بازه ای که دوست دارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط خلبان نمایش پست ها
                          از چه نرم افزاری استفاده می کنید توی عکس به رگلاتور اسیلوسکپ
                          وصل کردید بعد شکل موج سینوسی نشون میده؟
                          از نرم افزار مولتیسیم استفاده کردم .شکل موج خروجی هم 5 ولت dc هستش

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط AmirHossein98 نمایش پست ها
                          با استفاده از نرم افزار pi expert یک منبع تغذیه سوئیچینگ بسازید که تو بازه ی ولتاژ 50 ولت تا 310 ولت براتون کار کنه یا هر بازه ای که دوست دارید
                          پس ینی این طور که فرمودید این مبع تغذیه سوییچینگ هم با 50 ولت dc و هم با 220 ولت ac میتونه کار کنه؟؟؟ینی تشخیص میده که کی به 220 ولت وصله کی به 50 ولت؟؟میخام به صورت خودکار این کارو بکنه و خروجی 5 ولت dc بده

دیدگاه

از نرم افزار مولتیسیم استفاده کردم .شکل موج خروجی هم 5 ولت dc هستش

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

پس ینی این طور که فرمودید این مبع تغذیه سوییچینگ هم با 50 ولت dc و هم با 220 ولت ac میتونه کار کنه؟؟؟ینی تشخیص میده که کی به 220 ولت وصله کی به 50 ولت؟؟میخام به صورت خودکار این کارو بکنه و خروجی 5 ولت dc بده
                            از پروتیوس برای این کار استفاده کنید مداری به شکل آماده با
                            شرایطی که شما می خواهید بعید می دونم باشه

دیدگاه

با سلام:
                              کاربر گرامی، اکثر مدارات آنالوگ در شبیه سازی درست کار نمی کنند و جای تعجبی نیست اما مدارات دیجیتال معمولا جواب می دهند. من سال ها پیش یک مدار انالوگ طراحی کردم که بخوبی در برد بورد کار می کند، اما همین مدار در شبیه سازی نرم افزار خیر. !!! . سعی کنید مدارات را بصورت عملی آزمایش کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X