اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش چشمگیر فعالیت های انجمن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش چشمگیر فعالیت های انجمن

با سلام
    من چندین سال هستش که اینجا عضو انجمن شدم .همون اوایل واقعا هر جا گیر می افتادم اینجا میپرسیدم خداییش دوستان یا کمکم کردند یا به منبع جایی ارجاع میداد.
    اما جدیدا این موضوع دیگر حداقل به نظر من به چشم نمیاد
    من خودم چندین جا درمورد کرک XC8 کامپایلر MPLAB و.... پرسیدم اما کسی جوابگو نیستش
    شاید چند دلیل میتونه باشه
    سوالات متفرقه بیش از حد شده و نظم انجمن بهم ریخته است
    دوستانی که میخوان پست بذارند قبل از اینکه سرچ کنند سریع پست جدید میذارن
    افراد باتجربه و کسانیکه واقعا از لحاظ الکترونیک سابقه تجربی و تئوری دارند دیگر از انجمن بیرون امدند
    یا دلایل دیگر میباشد.......

پاسخ : کاهش چشمگیر فعالیت های انجمن

فکر میکنم مورد سه باشه
    افراد باتجربه و کسانیکه واقعا از لحاظ الکترونیک سابقه تجربی و تئوری دارند دیگر از انجمن بیرون امدند.
    رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafa6369 نمایش پست ها
      با سلام
      من چندین سال هستش که اینجا عضو انجمن شدم .همون اوایل واقعا هر جا گیر می افتادم اینجا میپرسیدم خداییش دوستان یا کمکم کردند یا به منبع جایی ارجاع میداد.
      اما جدیدا این موضوع دیگر حداقل به نظر من به چشم نمیاد
      من خودم چندین جا درمورد کرک XC8 کامپایلر MPLAB و.... پرسیدم اما کسی جوابگو نیستش
      شاید چند دلیل میتونه باشه
      سوالات متفرقه بیش از حد شده و نظم انجمن بهم ریخته است
      دوستانی که میخوان پست بذارند قبل از اینکه سرچ کنند سریع پست جدید میذارن
      افراد باتجربه و کسانیکه واقعا از لحاظ الکترونیک سابقه تجربی و تئوری دارند دیگر از انجمن بیرون امدند
      یا دلایل دیگر میباشد.......
      سلام حرف شما درست هست موارد زیادی دیده شده که بدون
      جست و جو پست جدیدی درست شده است
      قصه زندگی همیشه با مدادی که ما دوست داریم نوشته نمی شه .....

دیدگاه

افراد باتجربه و کسانیکه واقعا از لحاظ الکترونیک سابقه تجربی و تئوری دارند دیگر از انجمن بیرون امدند.
        چرا ؟ چون انجمن جایی واسه اونا نداره . یه بخش مخصوص تعمیرات به صورت دسته بندی شده نیست که ادم مثلا خاست کارت گرافیک تعمیر کنه سوال داشت بره اونجا نه اینکه هر جایی خاستی مطرح کنی تو دییجیتال یا انالوگ یا ... ! مثلا بخش تعمیرات مادرقبرد پاور و ... شما راه بندازین متخصصش پیدا میشه راه میافته اینجوری دارین از دست میرین :دی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دوما ملت اگه یه انجمن باشه کنارشم یه فروشگاه باشه که همه چی داشته باشه نه فقط ابزار اموزشی ( مثلا قطعت تعمیرات تخصصی تر مثل مادر برد قطعات کمیاب یا ... هم باشه از خداشونه بیان توش :دی

دیدگاه

ببینید ما قبلا افرادی مثل مهندس کی نژاد، مهندس احمدی و... رو داشتیم یه کاربر هم بود به نام عباس بی ریایی یا مشابه این نام دقیقا خاطرم نیست که اینورتر کار بودند یا امیر ره افروز یا شاهرخ مستقیمی و... اینا دیگه توی انجمن نمیاند و شور و شوقی هم برای انجمن ندارند و در واقع حلقه دانش بین نسل قبل با نسل جدید گم شده. اینا همشون توی پول بی ارزش ایران گم شدند پولی که ارزش کود ازش بیشتره الان یا شغول زندگی همیشه در بحران ایرانی شدند. یعنی این عزیزان به دلیل افزایش مشغله دیگه وقت نمی کنند بیاند انجمن و توضیح بدند و یا دانشی رو منتقل کنند کسانی هم که جدید عضو انجمن شدند بار علمی سوالاتشون زیاد نیس و اغلب سوال های ساده و پیش پا افتاده میپرسند و یعنی بار علمی مثل قدیم ندارند. این موضوع کاملا بدیهی و قابل پیش بینی بود چون نسل دهه ی 60 که اغلب مهندسان خبره بودند یا از ایران برای همیشه رفتند و یا به پول بی ارزشش مشغول شدند. دولت ایران هم با بالا بردن حقوق رشته های پزشکی از جذب افراد باهوش در رشته های مهندسی جلوگیری کرده و با این اوصاف تا 10 سال دیگه ایران مهندس خوب نداره و همیشه مصرف کننده خواهند ماند(خوش به حال انگلیس و فرانسه که اکنون میتونند کالاهای خودشونو رو به گزاف ترین قیمت ممکن در جهان به ایرانیان بندازند). این موضوع رو من اخیرا در جذب نیروی مهندس الکترونیک جدید در شرکت مشاهده کردم که افراد فهیم و حرفه ای و کسانی که کار بلدند و ادعایی هم ندارند و حقوق هم مسله ی اصلیشون نیست بسیار بسیار کم و در عوض نیروهایی با ادعای زیاد و اعصابی همیشه خورد و پر تشنج با انتظارات کهکشانی و سوادی بسیار اندک بسیار زیاد هستند. یعنی کارفرمای ایرانی خواب نیروهای دهه ی 60 ی رو خواهد دید. به افتخار ایران همیشه مصرف کننده! کسانی که حاضرند بردهایی با ارزش ده هزار دلار و حتی صدهزار دلار رو از خارجی بخرند و به نمونه های ایرانی 10 میلیون تومن پول بدند که مهندسین طراح ایرانی همیشه نا امید، خاک بر سر و همیشه به چه کنم چه کنم باشند. این دومی رو هم به افتخار انگلیسی های می نوشیم که تونستند مردم ایران رو برای 100 سال دیگه برده استعمار خودشون کنندایرانی ها مثل بره شده اند 1 سال بزرگشون می کنند و مواظبشونند اخر سال سرشونو میبرند و گوشتشون رو به بهای گزافی می فروشند.
          من شخصا ماهیانه بیش از 100 هزار تومن برای یادگیری خودم هزینه می کنم کتاب می خرم برد اموزشی، یا از کار میزنم و به اموزش خودم بها میدم تا به کارمند تبدیل نشم. اگر واقعا ECA بتونه افراد خبره ای رو به خدمت بگیره و فیلم های اموزشی پر بار درمورد نحوه ی طراحی و ساخت بردهای صنعتی، الکترونیک حرفه ای، برنامه نویسی حرفه ای با مثال های بیشمار و... تهیه کنه که واقعا شامل فن طراحی باشند من حتی حاضرم بیش از 1 میلیون تومن برای هر دوره از فیلم های اموزشی بدم البته استاد مربوطه باید چند ماه در انجمن پاسخگوی سوالات ما هم باشند تا انجمن دوباره پر بار بشه. برای یادگیری فن باید دوبرابر درامد خودتون هزینه کنید تا یادتون بدند یا 100 برابر دوره مربوطه زمان بذارید تا خود اموز یاد بگیرید. این تحربه شخصی منه
          جدیدترین ویرایش توسط amin20107; ۲۲:۰۸ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰. دلیل: تکمیل و اصلاح
          گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
          همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

ببینید ما قبلا افرادی مثل مهندس کی نژاد، مهندس احمدی و...
            سلام امین جان ،
            شاید دیگه این انجمن کسی مثل رضا سپاس یار رو به خودش نبینه، هنوز که هنوزه یه موقعی جواب سوالاتم رو از پست های چند سال پیش ایشون میگیرم! اما اما اما اما.......
            پس من و شما و اینجا چکاره ایم؟
            شاید خیلی از ماها به پای خیلی از اساتید نرسیم اما میتونیم به جای اینکه چشم به دست دیگران بدوزیم خودمون یه گام مثبت برداریم و تولید محتوی بکنیم، هرچند کم، هرچند خیلی حرفه ای نباشه اما میشه یه چیزایی رو زنده نگه داشت...
            خوشبختانه مدیران ECA همشون از قشر فهمیده و با شعور هستن و بسیار انعطاف پذیر که میتونن خیلی از کاستی ها و اشکالات کاربران و انجمن رو بپذیرن و این فرصت خیلی مناسبی هست برای تولید محتوی و رشد فردی هم خود فرد هم دیگران.
            رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin20107 نمایش پست ها
              ...دولت ایران هم با بالا بردن حقوق رشته های پزشکی از جذب افراد باهوش در رشته های مهندسی جلوگیری کرده و با این اوصاف تا 10 سال دیگه ایران مهندس خوب نداره و همیشه مصرف کننده خواهند ماند(خوش به حال انگلیس و فرانسه که اکنون میتونند کالاهای خودشونو رو به گزاف ترین قیمت ممکن در جهان به ایرانیان بندازند). این موضوع رو من اخیرا در جذب نیروی مهندس الکترونیک جدید در شرکت مشاهده کردم که افراد فهیم و حرفه ای و کسانی که کار بلدند و ادعایی هم ندارند و حقوق هم مسله ی اصلیشون نیست بسیار بسیار کم و در عوض نیروهایی با ادعای زیاد و اعصابی همیشه خورد و پر تشنج با انتظارات کهکشانی و سوادی بسیار اندک بسیار زیاد هستند. یعنی کارفرمای ایرانی خواب نیروهای دهه ی 60 ی رو خواهد دید. به افتخار ایران همیشه مصرف کننده! ...
              جدا اوضاع مهندسی داره خیلی خراب میشه. واقعا این حد از تحقیر کردن جامعه مهندسی عادی نیست. با این اوضاع بد بودجه کشور که برای همه استانها و سازمان ها و شرکتها نصف شده میشه حدس زد که اوضاع در یکی دو سال آینده دوبرابر بدتر خواهد شد(از همه لحاظ). واقعا بدتر از این هم میشه! نمی تونم تصورش رو بکنم. پزشکان که خون مردم و بیت المال رو توی شیشه کردن و از اون ور مردمی که روز به روز اوضاعشون بدتر میشه.

دیدگاه

وقتی اوضاع اقتصادی یک کشور رو به قهقرا می رود، دولت می رود سراغ پول پرقدرت و کشور هم (به دلیل وجود قوانین بد کسب و کار) بلادرنگ به سمت تورم ، رکود یا هر دو (رکود تورمی) حرکت می کند. در یک بازه ی زمانی کوتاه، اکثر نقدینگی جدید ایجاد شده توسط دولت به جیب دو دهک درآمدی بالای جامعه سرازیر می شود و نتیجتا بخش بزرگی از طبقه ی متوسط، به مرور پس انداز خود را از دست داده و به تدریج بدهکارتر شده و سرانجام به خیل طبقه ی فقیر مهاجرت می کنند. به عبارت بهتر، آنها ناچارا بسیاری از نیازهای ثانویه ی خود را فراموش کرده و دغدغه ی اصلی آنها می شود فقط تامین خوراک، درمان، اجاره مسکن و آموزش فرزندان.
                از طرف دیگر؛ 80 درصد تقاضای بازار در ایران، مربوط به بخش دولتی و خصولتی است. حالا در زمانهایی که شریان اصلی درآمد ارزی یک دولت رانتیر (نفت و گاز) دچار فراخی باشد، مدیر دولتی مستقیم می رود سراغ واردات از برندهای شناخته شده ی بین المللی (که البته اغلب برای شخص خودش نان چربی هم در پی دارد)؛ اما وقتی این شریان دچار تنگی شود، مدیر دولتی برای رفع نیازهای تکنولوژیک و تامین قطعات پیشرفته در مجموعه ی خود، به ناچار و از روی اکراه و با احساس خاک بر سر بودن بسیار، به سمت شرکت ها و جوانان نخبه ی داخلی روی می آورد، اما این بار با این تفاوت که... دیگر مثل قبل، بودجه و پول چندانی برای خرید از وی ندارد.
                مسئله ی بعدی در ایران، نقش اغلب نادیده گرفته شده ی «اتوماسیون» است. اگر چند تا فیلم از صنایع پیشرفته ی تولیدی اروپا، آمریکا، ژاپن و ... ببینید، متوجه می شوید که تعداد نیروی انسانی در سالنهای تولیدی نسبتا کمیاب است و اغلب دستگاهها، به صورت تمام خودکار مشغول تولید تیراژ بالا و کیفیت بالا هستند. این، یعنی به کار نگرفتن نیروی کارگر عادی و در عوض، به کار گرفتن نیروی مهندس بسیار ماهر و خلاق برای طراحی و سرویس به سیستمهای مکانیزاسیون، رباتیک صنعتی و اتوماسیون.

دیدگاه

من تجربه خودمومیگم
                  کلا چیزی به عنوان امید تو زندگیم نیست از سال 82 تا دو سه سال پیش تو الکترونیک بودم هنرستان رفتم با شوق و ذوق کاردانی کارشناسی ارشد همه جور فعالیت کردم توش به گفته اطرافیان چیزی بارم بود . اما به این نتیجه رسیدم توی ایران فقط باید دلال باشی، تولید کردن خودکشیه. هر دری که جلوم بود و زدم متاسفانه هیچیزی توش نبود جز ضرر الان هم توی انجمن فقط صفحه رفریش میکنم نگاه کننده هستم تقریبا این پست روبعد یک سال میزارم رمزمم یادم نبود .
                  چون هیچ امیدی ندارم دستم به پست گذاشتن نمیره در نتیجه جواب عزیزان رو نمیدم چون میدونم راه اشتباهی رو در پیش گرفتید مهندسی و رها کنید، یا از مملکت برید یا در حوزه سلامت کارکنید یا در زمینه مواد غذای .
                  سه سال پیش 10 تا کهره وبره خریدم و عملا چوپان شدم درآمدم خوبه. شدن 50 تا الان، دقدقه ای هم ندارم جز بر خوردنشون و زایمانو توکوه گم شدنشون . فقط استعدادم ، عمرم ،آرزوهام ، رویاهام به فنا رفت اونم فدای سر آقایون، آقا زاده(نکبت زاده) هاشون جای مارو اونور آب پر میکنن.
                  ایران دیگه جای زندگی نیست ،فقط جای زنده موندنه
                  حداقل برای من اینطوره
                  جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
                  که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elfian نمایش پست ها
                    من تجربه خودمومیگم
                    کلا چیزی به عنوان امید تو زندگیم نیست از سال 82 تا دو سه سال پیش تو الکترونیک بودم هنرستان رفتم با شوق و ذوق کاردانی کارشناسی ارشد همه جور فعالیت کردم توش به گفته اطرافیان چیزی بارم بود . اما به این نتیجه رسیدم توی ایران فقط باید دلال باشی، تولید کردن خودکشیه. هر دری که جلوم بود و زدم متاسفانه هیچیزی توش نبود جز ضرر الان هم توی انجمن فقط صفحه رفریش میکنم نگاه کننده هستم تقریبا این پست روبعد یک سال میزارم رمزمم یادم نبود .
                    چون هیچ امیدی ندارم دستم به پست گذاشتن نمیره در نتیجه جواب عزیزان رو نمیدم چون میدونم راه اشتباهی رو در پیش گرفتید مهندسی و رها کنید، یا از مملکت برید یا در حوزه سلامت کارکنید یا در زمینه مواد غذای .
                    سه سال پیش 10 تا کهره وبره خریدم و عملا چوپان شدم درآمدم خوبه. شدن 50 تا الان، دقدقه ای هم ندارم جز بر خوردنشون و زایمانو توکوه گم شدنشون . فقط استعدادم ، عمرم ،آرزوهام ، رویاهام به فنا رفت اونم فدای سر آقایون، آقا زاده(نکبت زاده) هاشون جای مارو اونور آب پر میکنن.
                    حداقل برای من اینطوره
                    چقدر ناراحت شدم. جدا این پستتون ناراحتم کرد.

دیدگاه

نمیدونم مشکل این سایت چی هست ولی گروه هایی که توی تلگرام و واتس اپ دارم وضعشون هیچ تغییری نکرده و هر روز بهتر میشه!!!

دیدگاه

من خودم در گذشته خیلی فعالیت داشتم توی انجمن و میتونم بگم که تقریبا 70 درصد بچه های انجمن رو دانشجویان مشتاق به الکترونیک تشکیل میدادن. متاسفانه سال به سال دانشجویان نا مید تر و بی انگیزه تر و بی هدف تر میشن.در نتیجیه اون چیزی رو که باید بلد بشن یا یاد بگیرن رو نمیگرن.
                        الان بیش از 6 ساله وارد بازار الکترونیک طراحی و برنامه نویسی شدم.و از اون وقت کمتر وقت کردم به انجمن بیام.
                        در مورد دوستان نامید باید بگم که من از الکترونیک و طراحی در امد خوبی داشتم و از کارم راضی بودم
                        شاید یه نفر میومد دلالی میکرد و سودی هم که میکرد بی تخصص از من بیشتر بود. اما برام مهم نبودن. من کارمو دوست داشتم و در امد راضی کننده هم داشتم (طمع میلیاردر شدن هیچ وقت نداشتم هر چند که پیشرفت برام خیلی مهمه)
                        تعداد زیادی تقدیر نامه و پروژه انجام شده و رزومه دارم و هر وقت خواستم میتونم از ایران برم یا نرم . با دوست بسیار صمیمی داشتم و شریک کاری که با ویزا جاب سیکر به المان رفت و به راحتی کار پیدا کرد

حتی دوستانی داشتم که رزومه دادن و جاهای مختلف مشغول به کار شدن. افرادی هم هستند من جمله خودم که الان روی بومی سازی محصولات فوکوس دارند و در امد خوبی هم داره.
                        کار دنبال کسی نمیاد و شما هستید که باید دنبال کار و ایجاد بازار برید . البته استارت اولیه که شناخته بشید یه مقدار سخته
                        تابستان در شرکت یه کار اموزی داشتم که 4 سال الکترونیک خونده بود. بنده خدا یه مدار ساده ترانزیستوری نمیتونست طراحی کنه یا اصلا نمیدونست ترانزیستور چیه و چه جایی باید ازش استفاده کرد. پس فردا هم مهندس الکترونیک میشه بیکار میمونه میگه این چه وضع مملکته !!! کارر نیستتت!!!

پی نوشت:
                        شما تخصص داشته باشی و کار کن باشی همه جای دنیا جاتونه تو ایران هم میتونید در امد خوبی داشتی باشید . نمیگم میلیاردر میشید اما یه زندگی رو به بالا

دیدگاه

سلام.
                          elfian عزیز واقعا از صمیم قلبم ناراحت شدم.
                          جامعه داره به سمت برده داری سوق پیدا میکنه یه نیروی کار تقریبا رایگان برای کشورهایی که کلی ازمون حساب میبردن .
                          کار هممون شده تلاش برای زنده موندن .
                          جدیدترین ویرایش توسط my ss; ۱۷:۲۲ ۱۳۹۷/۱۱/۰۵.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط elfian نمایش پست ها
                            من تجربه خودمومیگم
                            حداقل برای من اینطوره
                            چرا یه راه دیگه هم هست اینکه شما انگلیسی یاالمانی بخونید وبرای همیشه این کشور همیشه بحران رو ترک کنید و حداقل بچه هامون رو مثل خودمون بدبخت نکنیم.
                            ایران دیگه فایده نداره البته 600 ساله همینه مردمش همیشه بدبخت و به چه کنم چه کنم بودند. ما سرویس نهار خوری مملکتمون از طلاست ولی ناهار ندارم بخوریم.
                            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

من جزو کسایی هستم که هم سوال زیاد میپرسم هم جواب زیاد میدم، یه گزینه ای داشت "موضوعات بروز شده" توی هر پستی جیزی نوشته بودم چه نقل قول میزدن بهم چه نمیزدن برام لیست می شد! خیلی عالی بود الان تا نقل قول نشی یا مورد علاقه نکنی برات لیست نمیشه و رشته بحث از دستت خارج میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X