ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28
    2013/04/06
    yazd
    1,020
    94

كاهش چشمگير فعاليت هاي انجمن

با سلام
    من چندين سال هستش كه اينجا عضو انجمن شدم .همون اوايل واقعا هر جا گير مي افتادم اينجا ميپرسيدم خداييش دوستان يا كمكم كردند يا به منبع جايي ارجاع ميداد.
    اما جديدا اين موضوع ديگر حداقل به نظر من به چشم نمياد
    من خودم چندين جا درمورد كرك XC8 كامپايلر MPLAB و.... پرسيدم اما كسي جوابگو نيستش
    شايد چند دليل ميتونه باشه
    سوالات متفرقه بيش از حد شده و نظم انجمن بهم ريخته است
    دوستاني كه ميخوان پست بذارند قبل از اينكه سرچ كنند سريع پست جديد ميذارن
    افراد باتجربه و كسانيكه واقعا از لحاظ الكترونيك سابقه تجربي و تئوري دارند ديگر از انجمن بيرون امدند
    يا دلايل ديگر ميباشد.......
    2012/12/23
    تهران
    734
    410

پاسخ : كاهش چشمگير فعاليت هاي انجمن

فکر میکنم مورد سه باشه
    افراد باتجربه و كسانيكه واقعا از لحاظ الكترونيك سابقه تجربي و تئوري دارند ديگر از انجمن بيرون امدند.
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوستانی که نیاز به قطعات خاص و نایاب دارن، پیام بدن در خدمتیم
    2017/03/26
    719
    308

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa6369

با سلام
    من چندين سال هستش كه اينجا عضو انجمن شدم .همون اوايل واقعا هر جا گير مي افتادم اينجا ميپرسيدم خداييش دوستان يا كمكم كردند يا به منبع جايي ارجاع ميداد.
    اما جديدا اين موضوع ديگر حداقل به نظر من به چشم نمياد
    من خودم چندين جا درمورد كرك XC8 كامپايلر MPLAB و.... پرسيدم اما كسي جوابگو نيستش
    شايد چند دليل ميتونه باشه
    سوالات متفرقه بيش از حد شده و نظم انجمن بهم ريخته است
    دوستاني كه ميخوان پست بذارند قبل از اينكه سرچ كنند سريع پست جديد ميذارن
    افراد باتجربه و كسانيكه واقعا از لحاظ الكترونيك سابقه تجربي و تئوري دارند ديگر از انجمن بيرون امدند
    يا دلايل ديگر ميباشد.......
    سلام حرف شما درست هست موارد زیادی دیده شده که بدون
    جست و جو پست جدیدی درست شده است
    2016/05/07
    346
    134

افراد باتجربه و كسانيكه واقعا از لحاظ الكترونيك سابقه تجربي و تئوري دارند ديگر از انجمن بيرون امدند.
    چرا ؟ چون انجمن جایی واسه اونا نداره . یه بخش مخصوص تعمیرات به صورت دسته بندی شده نیست که ادم مثلا خاست کارت گرافیک تعمیر کنه سوال داشت بره اونجا نه اینکه هر جایی خاستی مطرح کنی تو دییجیتال یا انالوگ یا ... ! مثلا بخش تعمیرات مادرقبرد پاور و ... شما راه بندازین متخصصش پیدا میشه راه میافته اینجوری دارین از دست میرین :دی

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دوما ملت اگه یه انجمن باشه کنارشم یه فروشگاه باشه که همه چی داشته باشه نه فقط ابزار اموزشی ( مثلا قطعت تعمیرات تخصصی تر مثل مادر برد قطعات کمیاب یا ... هم باشه از خداشونه بیان توش :دی
    2012/05/13
    Planet Earth
    861
    365

ببینید ما قبلا افرادی مثل مهندس کی نژاد، مهندس احمدی و... رو داشتیم یه کاربر هم بود به نام عباس بی ریایی یا مشابه این نام دقیقا خاطرم نیست که اینورتر کار بودند یا امیر ره افروز یا شاهرخ مستقیمی و... اینا دیگه توی انجمن نمیاند و شور و شوقی هم برای انجمن ندارند و در واقع حلقه دانش بین نسل قبل با نسل جدید گم شده. اینا همشون توی پول بی ارزش ایران گم شدند پولی که ارزش کود ازش بیشتره الان یا شغول زندگی همیشه در بحران ایرانی شدند. یعنی این عزیزان به دلیل افزایش مشغله دیگه وقت نمی کنند بیاند انجمن و توضیح بدند و یا دانشی رو منتقل کنند کسانی هم که جدید عضو انجمن شدند بار علمی سوالاتشون زیاد نیس و اغلب سوال های ساده و پیش پا افتاده میپرسند و یعنی بار علمی مثل قدیم ندارند. این موضوع کاملا بدیهی و قابل پیش بینی بود چون نسل دهه ی 60 که اغلب مهندسان خبره بودند یا از ایران برای همیشه رفتند و یا به پول بی ارزشش مشغول شدند. دولت ایران هم با بالا بردن حقوق رشته های پزشکی از جذب افراد باهوش در رشته های مهندسی جلوگیری کرده و با این اوصاف تا 10 سال دیگه ایران مهندس خوب نداره و همیشه مصرف کننده خواهند ماند(خوش به حال انگلیس و فرانسه که اکنون میتونند کالاهای خودشونو رو به گزاف ترین قیمت ممکن در جهان به ایرانیان بندازند). این موضوع رو من اخیرا در جذب نیروی مهندس الکترونیک جدید در شرکت مشاهده کردم که افراد فهیم و حرفه ای و کسانی که کار بلدند و ادعایی هم ندارند و حقوق هم مسله ی اصلیشون نیست بسیار بسیار کم و در عوض نیروهایی با ادعای زیاد و اعصابی همیشه خورد و پر تشنج با انتظارات کهکشانی و سوادی بسیار اندک بسیار زیاد هستند. یعنی کارفرمای ایرانی خواب نیروهای دهه ی 60 ی رو خواهد دید. به افتخار ایران همیشه مصرف کننده! کسانی که حاضرند بردهایی با ارزش ده هزار دلار و حتی صدهزار دلار رو از خارجی بخرند و به نمونه های ایرانی 10 میلیون تومن پول بدند که مهندسین طراح ایرانی همیشه نا امید، خاک بر سر و همیشه به چه کنم چه کنم باشند. این دومی رو هم به افتخار انگلیسی های می نوشیم که تونستند مردم ایران رو برای 100 سال دیگه برده استعمار خودشون کنندایرانی ها مثل بره شده اند 1 سال بزرگشون می کنند و مواظبشونند اخر سال سرشونو میبرند و گوشتشون رو به بهای گزافی می فروشند.
    من شخصا ماهیانه بیش از 100 هزار تومن برای یادگیری خودم هزینه می کنم کتاب می خرم برد اموزشی، یا از کار میزنم و به اموزش خودم بها میدم تا به کارمند تبدیل نشم. اگر واقعا ECA بتونه افراد خبره ای رو به خدمت بگیره و فیلم های اموزشی پر بار درمورد نحوه ی طراحی و ساخت بردهای صنعتی، الکترونیک حرفه ای، برنامه نویسی حرفه ای با مثال های بیشمار و... تهیه کنه که واقعا شامل فن طراحی باشند من حتی حاضرم بیش از 1 میلیون تومن برای هر دوره از فیلم های اموزشی بدم البته استاد مربوطه باید چند ماه در انجمن پاسخگوی سوالات ما هم باشند تا انجمن دوباره پر بار بشه. برای یادگیری فن باید دوبرابر درامد خودتون هزینه کنید تا یادتون بدند یا 100 برابر دوره مربوطه زمان بذارید تا خود اموز یاد بگیرید. این تحربه شخصی منه
    ویرایش توسط amin20107 : 2019/01/20 در ساعت 21:08 دلیل: تکمیل و اصلاح
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)
    2012/12/23
    تهران
    734
    410

ببینید ما قبلا افرادی مثل مهندس کی نژاد، مهندس احمدی و...
    سلام امین جان ،
    شاید دیگه این انجمن کسی مثل رضا سپاس یار رو به خودش نبینه، هنوز که هنوزه یه موقعی جواب سوالاتم رو از پست های چند سال پیش ایشون میگیرم! اما اما اما اما.......
    پس من و شما و اینجا چکاره ایم؟
    شاید خیلی از ماها به پای خیلی از اساتید نرسیم اما میتونیم به جای اینکه چشم به دست دیگران بدوزیم خودمون یه گام مثبت برداریم و تولید محتوی بکنیم، هرچند کم، هرچند خیلی حرفه ای نباشه اما میشه یه چیزایی رو زنده نگه داشت...
    خوشبختانه مدیران ECA همشون از قشر فهمیده و با شعور هستن و بسیار انعطاف پذیر که میتونن خیلی از کاستی ها و اشکالات کاربران و انجمن رو بپذیرن و این فرصت خیلی مناسبی هست برای تولید محتوی و رشد فردی هم خود فرد هم دیگران.
    أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ ﴿۳۹حج﴾
    به كسانى كه جنگ بر آنان تحميل شده رخصت [جهاد] داده شده است چرا كه مورد ظلم قرار گرفته ‏اند و البته خدا بر پيروزى آنان سخت تواناست

دوستانی که نیاز به قطعات خاص و نایاب دارن، پیام بدن در خدمتیم
    2012/12/30
    بوشهر
    3,208
    1,112

نقل قول نوشته اصلی توسط amin20107

...دولت ایران هم با بالا بردن حقوق رشته های پزشکی از جذب افراد باهوش در رشته های مهندسی جلوگیری کرده و با این اوصاف تا 10 سال دیگه ایران مهندس خوب نداره و همیشه مصرف کننده خواهند ماند(خوش به حال انگلیس و فرانسه که اکنون میتونند کالاهای خودشونو رو به گزاف ترین قیمت ممکن در جهان به ایرانیان بندازند). این موضوع رو من اخیرا در جذب نیروی مهندس الکترونیک جدید در شرکت مشاهده کردم که افراد فهیم و حرفه ای و کسانی که کار بلدند و ادعایی هم ندارند و حقوق هم مسله ی اصلیشون نیست بسیار بسیار کم و در عوض نیروهایی با ادعای زیاد و اعصابی همیشه خورد و پر تشنج با انتظارات کهکشانی و سوادی بسیار اندک بسیار زیاد هستند. یعنی کارفرمای ایرانی خواب نیروهای دهه ی 60 ی رو خواهد دید. به افتخار ایران همیشه مصرف کننده! ...
    جدا اوضاع مهندسی داره خیلی خراب میشه. واقعا این حد از تحقیر کردن جامعه مهندسی عادی نیست. با این اوضاع بد بودجه کشور که برای همه استانها و سازمان ها و شرکتها نصف شده میشه حدس زد که اوضاع در یکی دو سال آینده دوبرابر بدتر خواهد شد(از همه لحاظ). واقعا بدتر از این هم میشه! نمی تونم تصورش رو بکنم. پزشکان که خون مردم و بیت المال رو توی شیشه کردن و از اون ور مردمی که روز به روز اوضاعشون بدتر میشه.
    2013/07/08
    اصفهان
    696
    537

وقتی اوضاع اقتصادی یک کشور رو به قهقرا می رود، دولت می رود سراغ پول پرقدرت و کشور هم (به دلیل وجود قوانین بد کسب و کار) بلادرنگ به سمت تورم ، رکود یا هر دو (رکود تورمی) حرکت می کند. در یک بازه ی زمانی کوتاه، اکثر نقدینگی جدید ایجاد شده توسط دولت به جیب دو دهک درآمدی بالای جامعه سرازیر می شود و نتیجتا بخش بزرگی از طبقه ی متوسط، به مرور پس انداز خود را از دست داده و به تدریج بدهکارتر شده و سرانجام به خیل طبقه ی فقیر مهاجرت می کنند. به عبارت بهتر، آنها ناچارا بسیاری از نیازهای ثانویه ی خود را فراموش کرده و دغدغه ی اصلی آنها می شود فقط تامین خوراک، درمان، اجاره مسکن و آموزش فرزندان.
    از طرف دیگر؛ 80 درصد تقاضای بازار در ایران، مربوط به بخش دولتی و خصولتی است. حالا در زمانهایی که شریان اصلی درآمد ارزی یک دولت رانتیر (نفت و گاز) دچار فراخی باشد، مدیر دولتی مستقیم می رود سراغ واردات از برندهای شناخته شده ی بین المللی (که البته اغلب برای شخص خودش نان چربی هم در پی دارد)؛ اما وقتی این شریان دچار تنگی شود، مدیر دولتی برای رفع نیازهای تکنولوژیک و تامین قطعات پیشرفته در مجموعه ی خود، به ناچار و از روی اکراه و با احساس خاک بر سر بودن بسیار، به سمت شرکت ها و جوانان نخبه ی داخلی روی می آورد، اما این بار با این تفاوت که... دیگر مثل قبل، بودجه و پول چندانی برای خرید از وی ندارد.
    مسئله ی بعدی در ایران، نقش اغلب نادیده گرفته شده ی «اتوماسیون» است. اگر چند تا فیلم از صنایع پیشرفته ی تولیدی اروپا، آمریکا، ژاپن و ... ببینید، متوجه می شوید که تعداد نیروی انسانی در سالنهای تولیدی نسبتا کمیاب است و اغلب دستگاهها، به صورت تمام خودکار مشغول تولید تیراژ بالا و کیفیت بالا هستند. این، یعنی به کار نگرفتن نیروی کارگر عادی و در عوض، به کار گرفتن نیروی مهندس بسیار ماهر و خلاق برای طراحی و سرویس به سیستمهای مکانیزاسیون، رباتیک صنعتی و اتوماسیون.
    2012/07/31
    شیراز
    271
    93

من تجربه خودمومیگم
    کلا چیزی به عنوان امید تو زندگیم نیست از سال 82 تا دو سه سال پیش تو الکترونیک بودم هنرستان رفتم با شوق و ذوق کاردانی کارشناسی ارشد همه جور فعالیت کردم توش به گفته اطرافیان چیزی بارم بود . اما به این نتیجه رسیدم توی ایران فقط باید دلال باشی، تولید کردن خودکشیه. هر دری که جلوم بود و زدم متاسفانه هیچیزی توش نبود جز ضرر الان هم توی انجمن فقط صفحه رفریش میکنم نگاه کننده هستم تقریبا این پست روبعد یک سال میزارم رمزمم یادم نبود .
    چون هیچ امیدی ندارم دستم به پست گذاشتن نمیره در نتیجه جواب عزیزان رو نمیدم چون میدونم راه اشتباهی رو در پیش گرفتید مهندسی و رها کنید، یا از مملکت برید یا در حوزه سلامت کارکنید یا در زمینه مواد غذای .
    سه سال پیش 10 تا کهره وبره خریدم و عملا چوپان شدم درآمدم خوبه. شدن 50 تا الان، دقدقه ای هم ندارم جز بر خوردنشون و زایمانو توکوه گم شدنشون . فقط استعدادم ، عمرم ،آرزوهام ، رویاهام به فنا رفت اونم فدای سر آقایون، آقا زاده(نکبت زاده) هاشون جای مارو اونور آب پر میکنن.
    ایران دیگه جای زندگی نیست ،فقط جای زنده موندنه
    حداقل برای من اینطوره
    جهان پیر است و بی بنیاد ازاین فرهاد کش فریاد
    که کرد افسون و نیرنگش ملول از جان شیرینم
    2012/12/30
    بوشهر
    3,208
    1,112

نقل قول نوشته اصلی توسط elfian

من تجربه خودمومیگم
    کلا چیزی به عنوان امید تو زندگیم نیست از سال 82 تا دو سه سال پیش تو الکترونیک بودم هنرستان رفتم با شوق و ذوق کاردانی کارشناسی ارشد همه جور فعالیت کردم توش به گفته اطرافیان چیزی بارم بود . اما به این نتیجه رسیدم توی ایران فقط باید دلال باشی، تولید کردن خودکشیه. هر دری که جلوم بود و زدم متاسفانه هیچیزی توش نبود جز ضرر الان هم توی انجمن فقط صفحه رفریش میکنم نگاه کننده هستم تقریبا این پست روبعد یک سال میزارم رمزمم یادم نبود .
    چون هیچ امیدی ندارم دستم به پست گذاشتن نمیره در نتیجه جواب عزیزان رو نمیدم چون میدونم راه اشتباهی رو در پیش گرفتید مهندسی و رها کنید، یا از مملکت برید یا در حوزه سلامت کارکنید یا در زمینه مواد غذای .
    سه سال پیش 10 تا کهره وبره خریدم و عملا چوپان شدم درآمدم خوبه. شدن 50 تا الان، دقدقه ای هم ندارم جز بر خوردنشون و زایمانو توکوه گم شدنشون . فقط استعدادم ، عمرم ،آرزوهام ، رویاهام به فنا رفت اونم فدای سر آقایون، آقا زاده(نکبت زاده) هاشون جای مارو اونور آب پر میکنن.
    ایران دیگه جای زندگی نیست ،فقط جای زنده موندنه
    حداقل برای من اینطوره
    چقدر ناراحت شدم. جدا این پستتون ناراحتم کرد.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28