اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلم تست ولذت بدون وصف ساخت وجواب گرفتن از امپلی فایرماسف2c5200-2a1943

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلم تست ولذت بدون وصف ساخت وجواب گرفتن از امپلی فایرماسف2c5200-2a1943

باسلام....
    قرار نیست که همیشه اینجامشکلات ومطرح کنیم....
    اومدم تابا بچه های انجمن و تو شادی ساخت و جواب گرفتن
    امپلی با ماسفت های5200-1943 ومدارتن کنترل باس تریبیل وmid شریک شیم
    فیلم تست امپلی 8مگابایته
    فقط صداش باکیفیتی ک پخش میشه ظبت نشده مخصوصا صدای باس ک تو فیلم اصلا شنیده نمیشه

جدیدترین ویرایش توسط miladtandis; ۱۷:۵۱ ۱۳۹۷/۱۰/۳۰.

پاسخ : فیلم تست ولذت بدون وصف ساخت وجواب گرفتن از امپلی فایرماسف2c5200-2a1943

داش پست مربوطه رو لینک کن

امیرحسین ضیا

دیدگاه

پاسخ : فیلم تست ولذت بدون وصف ساخت وجواب گرفتن از امپلی فایرماسف2c5200-2a1943

اگه میخوایین امپلی بسازین این پست مطالعه کنین 100% امپلی رو میسازین
      این نقشه رو دوست خوبم اقایpyman_gh_asl درلینک
      سلام دوستان میدونم که مدار زیادی تو سایت هست و این هم از سایت خوب Construyasuvideorockola.com برداشتم دلیل که این مدار رو براتون میذارم بخاطر اینه که خودم ساختم خیلی عالی جواب داده :various_063: کیفیت خیلی خوب عالی داره با بیس خوب و حتی بدون پری فایر هیچ نویز نداره هیچی صفر صفر (به شرط استفاده از ترانس خوب ) خوب این فایل پی

قراردادن ک چون گفت خودم ساختم و تست کردم منم باخیال راحت ساختم و وانصافا عالی هم هست خب منم وظیفه خودم میدونم تا قدم به قدم درساخت این امپلی قوی و باکیفیت دوستان رو راهنمایی کنم
      اول اینکه ایمان داشته باشین ک این امپلی کا رمیکنه وشکی در درست
      بودن نقشه نکنین
      همه ما همیشه هنگام ساخت یک مداراین دغدغه رو داریم که ایا قطعات
      ما سالمن مخصوصا ک دربعضی جاها که از قطعات دست دوم ک از مدارات دیگه خارج میکنیم. من اول کمکتون میکنم تا قطعات اصلی و تست کنین
      این فایل و دانلود کنین و عکسی هست توش ک شماتیک ترانزیستور هاروروی کاغذ کشیدم اون س و باز کنین

اول قطعات یعنی ترانزیستورهارویکی یکی تست میکنیم
      توفایلی ک قراردادم. یک عکس هست ک شماتیک ترانزیستورها و نام پایه
      ها روکاغذکشیدم براتست کردن ترانزیستورها بدین صورت عمل میکنیم
      1-تست ترانزیستور pnp(ترانزیستورازنوع مثبت) 2a1943
      ترانزیستور. و جلومون میگیریم اینجور که شمار ترانزیستور رو بتونیم بخونیم
      پایه سمت چپ پایه ی بیس هستش. ولتمتر رو ی تست دیود قرار میدیم(تو فایلی که قرار دادم یک عکس هست ک نشان میده ولت متر روی چه گزینه باید باشه)
      سیم سیاه یا سیم منفی ولتمتر رو به پایه ی بیس وصل میکنیم و سیم مثبت رو به پایه ی وسط میزنیم ولت متر باید عددی نشان بده بعدش سیم مثبت رو به پایه ی سمت راستی میزنیم باز هم ولت متر باید عددی نشان بده
      تا اینجا ترانزیستور سالمه به جزاین حالات ک ذکر شد دوسیم ولتمتر را به هرکدام از پایه ها بزنیم نباید عدد نشون بده مثلا سیم هارو بین پایه های کلکتور(با حرف c تو عکس مشخص کردم) وپایه ی امیتر(پایه رو با حرف Eروی عکس مشخص کردم) میزنیم از هیچ طرف نباید عدد نشون بده..خب این تراتزیستور سالمه میریم سراغ ت انزیستور بعدی
      2-ترانزیستور 2c5200 ترانزیستور npn (ترازیستور از نوع منفی)
      ولتمتر رو دراحلت تست دیود قرار میدی سیم قرمز یامثبت ولتمتر را به پایه ی بیس(پایه ی سمت چپی ت انزیستور) میزنیم بعد سیم سیذه ولتمتر رو به هرکدام از پایه های دیگر تراتزیستور بزنی باید عددی نشان بده بعدش تست میکنیم ک به غیر این رو پایه ای دیگه نباید عدد نشون بده مثلا سیم هارو بین پایه های کلکتور(با حرف c تو عکس مشخص کردم) وپایه ی امیتر(پایه رو با حرف Eروی عکس مشخص کردم) میزنیم از هیچ طرف نباید عدد نشون بده.در این صورت ترازیستور سالمه
      ترانزیستور های دیگه هم به همین شکل تست میکنیم بدین صورت ک (طبق عکسی ک رو کاغذ نام پایه های ت انزیستور ها رو نوشتم روکاغذ)
      اگر ترانزیستور از نوعpnp یا همون ترانزیستور مثبت بود( در حالتی ولتمتر روی تست دیود قرار داره) سیم سیاه یا سیم منفی رو به پایه ی بیس(پایه b) میزنین و سیم مثبت رو وقتی به هر یک ازپایه های دیگه بزنیم باید عدی نشون بده و به غیر این رو پایه ای دیگه نباید عدد نشون بده مثلا سیم هارو بین پایه های کلکتور(با حرف c تو عکس مشخص
      کردم) وپایه ی امیتر(پایه رو با حرف Eروی عکس مشخص کردم) میزنیم از هیچ طرف نباید عدد نشون بده... در این صورت اون ترانزیستور سالمه
      وترانزیستورهای npnفرقشون اینه ک برای تست باید سیم قرمزیا همون سیم مثبت ولتمتر. و به پایه بیس بزنیم وسیم منفی رو به دو پایه دیگه بزنیم و عددی روی ولت متر نمایش داده بشه
      خب این برا این بود ک مطمن شیم ترتزیستور هاون سالمن
      درکل برای تست ترازیستور اول باید بااستفاده از ذیتاشیت بدونیم ترازیستور مثبته(مثبت یعنیpnp) یامنفی(منفی یعنیnpn) بعدش پایه های ترازیستور رو هم بدونم کدوم بیس کدوم امیتر و کدوم کلکتور هستش ک من درفایل ضمیمه این پست تو عکس نشون دادم. بعدش
      نحوه ی اتصال سیم قرمز و سیاه به سه پایه ترانزیستور شش تنها شش حالت داره
      1-سیم قرمز بیس---سیم سیاه کلکتور
      2-سیم قرمز بیس---سیم سیاه امیتر
      3-سیم قرمز امیتر---سیم سیاه کلکتور
      4-سیم قرمز کلکتور---سیم سیاه امیتر
      5-سیم قرمز کلکتور--سیم سیاه بیس
      6-سیم قرمز امیتر---سیم سیاه بیس
      که در ترانزیستورpnp(+) وقتی ک ولت متر درحالت تست دیود قرارداره فقد در حالت5و6ولتمترباید عدد نشون بده و اگر نشون نداد ترازیستورخرابه وهمچنین درباقی حالات اگه عدد نشون داد ترازیستور خرابه
      در ترازیستوذnpn(-) ولتمتر در حالتی ک درتست دیود قرار داره فقط در حالت1و2باید عدد نشون بده و اگه نشون نداد ترانزیستور خرابه و همچنین در همچنین حالات دیگه اگه عدد نشون داد ترانزیستور خرابه

خب تراتزیستورهار اگه چک کردین سالم بودن باخیال راحت شروع ب ساخت مدار کنین مشکلی بود مطرح کنین من درخدمتم فقط قبل ازشروع
      ب این نکات توجهذکنین
      قیمت قطعات مدار حدودا110هزار میشه هر دونه ترانزیستور اصلی مدار دونه ایی حدودا بین 14هزار تا30هزار (والله هرفروشگاهی یه قیمت میده براخودش) توی پی دی اف ترانزیستور های اصلی d1047(معادل 2c5200)و...ترانزیستو رb817e(معادل 2a1943)هستن ک قیمت ارزونتری نسبت به 1943و5200دارن ولی خب 1943-5200قوی ترین.....
      توی پی دی اف اومده از هشت ترانزیستور استفاده کرده و دو به دو موازی شون کرده یعنی از دوت5200و دوتا1943 استفاده کرده ولی من دوتا شون تو مدارم حذف کردم یعنی از یک 5200و یک 1943استفاده کردم چون اینقد قدرت کافبگه توماشین. مقاومت های1/2وات رو همون نقاومت های معمولی 1/4وات بزارین.... دیود هم من4007استفاده کردم مشکلی نداره .. من مدارو روی فیبر سوراخ دار بصورت فشرده و استریو (یعنی دوتا امپلی بستم) بستم ولی نقشه pcbتوی پی دی اف موجوده ک شمااونو استفاده کنیین... از امپلی ک نتیجه گرفتین خواستین مدار تن کنترول هم بزارین واسش همون عکسی ک قرار دادم م اونو بستم قشنگم جواب میده

نکته دیگه تجربه کاری من بعداز بستن دها مدار الکترونیکی میگه مدار و ک بستین اماده شد تست نکنین برین رفع خستگی کنین چای بخورین باطرف برین بیرون دوری بخورین کلا ازفکرامپلی بیایین بیرون. بعد از چند ساعت بیایین بدقت مدار و برسی کنین قطعات و ترانزیستور هارو جا به جا نبستین... یا خود ترانزیستور ها رو برعکس نصب نکردین.... دیودها روکلا چک کنین سرو ته جاننداختین... مدارو چک کنین من خودم دوسه اشتباه پیدا کردم تو مدار خودم ک درست کردم
      بعدش اسپیکر رو وصل کنین و تست کنین
      مشکلی بود مطرح کنین من درخدمتم
      فک کنم امشب خواب سیم سیاه منفی و ترانزیستور ببینم
      جدیدترین ویرایش توسط miladtandis; ۰۴:۲۷ ۱۳۹۷/۱۱/۰۱.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X