اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل برق 50 هرتز به 60 هرتز برای هویه 120 ولت 60 هرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل برق 50 هرتز به 60 هرتز برای هویه 120 ولت 60 هرتز

با سلام دوستان
    من یک هویه تفنگی ولر را با دیمر به 110 تبدیل کردم ولی بدلیل 60 هرتز بودنش دمای کافی تولید نمیکند و قابل کار نیست حالا چطور میتوان برق شهر
    را به 60 هرتز تبدیل کنم که هویه درست کار کند با سپاس

پاسخ : تبدیل برق 50 هرتز به 60 هرتز برای هویه 120 ولت 60 هرتز

نوشته اصلی توسط کاوه کام نمایش پست ها
    با سلام دوستان
    من یک هویه تفنگی ولر را با دیمر به 110 تبدیل کردم ولی بدلیل 60 هرتز بودنش دمای کافی تولید نمیکند و قابل کار نیست حالا چطور میتوان برق شهر
    به سختی
    نباید تاثیری داشته باشه هویه یه المنته و کمیت فرکانس روش تاثیر چندانی ندارهمشکل باید چیز دیگع ای باشه

دیدگاه

با سلام
      هویه من تفنگیه ولر هست و ترانس داخلش داره با توجه به مقالاتی که در سایتهای خارجی خواندم کمبود برق 110 ولت را هرتز بالا یعنی همان 60 هرتز جبران میکنه و بخاطر همین ترانسهایی که در کشور امریکا تولید میشه ابعادشان نسبت به ترانسهای ما بزرگه پس هرتز گرمای طبیعی را برای این دستگاه تولید میکنه حالا با توجه به این اگر دوستان میتونن رانمایی کنن که چطور 6چ هرتزو بدست بیارم با سپاس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید اشتباه نوشتم حجم ترانسهای 110 امریکا خیلی کوچکتره بخاطر هرتز بالایی که تولید میکنن

دیدگاه

با سلام دوستان
        سلام
        باید بگم که به قول دوستمون این فرکانس به خودی خود تاثیری نداره
        اگر بخواهید این فرکانس رو تغییر بدید باید اول برق شهر رو dc کنید بعد با یک عالمه دردسر بیایید سینوسی 60 هرتز بسازید که اصلا ساده نیست فکر کنم باید کلی هزینه کنید تا هویه تون به قول شما خوب کار کنه
        شما مشخصات و تصویر بذار شاید مشکل چیز دیگه ای باشه
        در ضمن از کجا فهمیدید که دمای کافی تولید نمی کنه یعنی اصلا لحیم رو آب نمی کنه چند واته ؟؟؟
        اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
        پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
        در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

با سلام
          هویه من تفنگیه ولر هست و ترانس داخلش داره با توجه به مقالاتی که در سایتهای خارجی خواندم کمبود برق 110 ولت را هرتز بالا یعنی همان 60 هرتز جبران میکنه و بخاطر همین ترانسهایی که در کشور امریکا تولید میشه ابعادشان نسبت به ترانسهای ما بزرگه پس هرتز گرمای طبیعی را برای این دستگاه تولید میکنه حالا با توجه به این اگر دوستان میتونن رانمایی کنن که چطور 6چ هرتزو بدست بیارم با سپاس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ببخشید اشتباه نوشتم حجم ترانسهای 110 امریکا خیلی کوچکتره بخاطر هرتز بالایی که تولید میکنن
          پس هیچی ، فکر نکنم اینجوری بدردت بخوره سیم پیچی شو مگر عوض کنی ، مداری که بتونه 60 هرتز تولید کنه برات از برق شهر اصلا به صرفه نیست و ساختشم کلی هزینه و آزمون و خطا داره

دیدگاه

با سلام
            همانگونه که دوستان ذکر کردند دمای هویه ربطی به فرکانس برق ورودی ندارد ولی شما چون از دیمر استفاده کرده اید بدلیل برش فازی که ترایاک انجام میدهد عملاً 50 درصد از دامنه موج سینوسی به مدار هویه اعمال میگردد و لذا دمای تولیدی توسط بوبین رومکورف هویه کاهش می یابد . برای اطلاع از ساختمان داخلی هویه های غیر المنتی ساختمان بوبین رومکورف را در نت جسنجو کنید . لینک زیر:
            https://www.google.com/url?sa=t&rct=...Wnd67Gyb5GV5l8

دیدگاه

با سلام دوستان
              با سلام:
              دوستعزیز، اگر شما به تمام دستگاه هایی که بارق 110 و 220 ولت کار می کنند، کلمه 50 الی 60 هرتز روی برچسب آن مشاهده می شود.فکر می کنم شما در میزان کردن ولتاژ دچار اشتباه شدید که هویه شما خوب داغ نمی کند. شما باید زمانی که هویه 110 ولت با دیمر دقیقا در زمانی که هویه در حین کار است و چراغ آن روشن است ولتاژ را بوسیله مولتی میتر روی 110 میزان کنید. نه بدون بار و فقط با کم و زیاد کردن ولوم دیمر در زمانی که دیمر کار نمی کند. چون ولتاژبدون بار دیمر در زمانی که روی 110 ولت میزان شده حدود 30 الی40 ولت در حالت با بار کم می شود. آزمایش کنید و نتیجه کار را سپس گزارش کنید.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                فکرنمی کنم 50 یا 60 هرتز بودن برق شهر بیش از20درصد در راندمان ترانس تاثیر کند مسئله برش فازی است که دیمر ایجاد می کند ازدیمر فقط وفقط میتوان در هیتر و لامپ تنگستن که سیم پیچ ترانس ندارند میتوان استفاده کرد شما میتوانید یک ترانس تبدیل 220 به 110 وصل کرده از هاویه خود استفاده کنید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X