اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار برای افزایش باتری چراغ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار برای افزایش باتری چراغ

سلام
    چراغقوه ای دارم با یک باتری 4000mAh با خروجی 4 ولت که برای افزایش زمان روشن بودن یک باتری سری کردم.به محض روشن شدن آی سی شارژ مدارسوخت.ممنون میشم راهنمایی کنید که چه کاری باید انجام دهم برای افزایش باتری برای چراغ

پاسخ : مدار برای افزایش باتری چراغ

برای افزایش ظرفیت باطری باید موازی میبستینش، حالا ای سیش چی بود ؟

دیدگاه

اینه.جایی پیدا نکردمش
      FS8205 SOT23-6 SMD Lithium Battery Protection (8205) IC
      بعد موازی کنم جریان ها با هم جمع میشه.جریان دو برابر میشه.چون دو باتری داره.میخوام دو باتری دیگه اضافه کنم.برای کاهش جریان چه کاری باید انجام دهم ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Fire God نمایش پست ها
        اینه.جایی پیدا نکردمش
        FS8205 SOT23-6 SMD Lithium Battery Protection (8205) IC
        بعد موازی کنم جریان ها با هم جمع میشه.جریان دو برابر میشه.چون دو باتری داره.میخوام دو باتری دیگه اضافه کنم.برای کاهش جریان چه کاری باید انجام دهم ؟
        دوست عزیز بحث ولتاژ و جریان اینطوری: بذارید با یک مثال براتون قضیه رو روشن کنم. به فرض شما گرسنه هستید پس باید غذا برخورید(ولتاژ) ولی اینکه چقدر بخورید به ظرفیت شکم مبارک بستگی داره(جریان) به عبارت دیگه یک مدار برای روشن شدن نیاز به یک مقدار ولتاژ مشخصی داره ولی اینکه به چه مقدار جریان نیاز داره بستگی به مصرف المان های داخل مدار داره. به عبارت دیگه ولتاژ همیشه توسط منبع تغذیه به مدار دیکته میشه و مدار قدرتی در تغییر اون ندار ولی اینکه چه مقدار جریان مصرف کنه بستگی به خود مدار داره. شما با سیم برق لامپ تو اتاقتون توجه کنید این سیم معمولا یک سیم 1.5 است و توانایی عبور 10 امپر رو داره ولی یک لامپ 100 کمتر از نیم امپر جریان میکشه. منظور اینکه یک مدار میتونه با یک منبع جریان 1000 امپری به کار خودش ادامه بده چون هرچقدر جریان نیاز داره رو از منبع میکشه و اضافه بودن جریان اسیبی به مدار نمیزنه. در ضمن حواستون باشه باتری های نو و کهنه رو با هم توی یک مدار قرار ندید چون باتری های کهنه به دلیل کاهش ولتاژشون در حکم یک مصرف کننده در مدار قرار می گیرند و باتری های نو رو تا زمانی که ولتاژشون رو به اندازه ولتاژ خودشون پایین نیارند (شما بخونید باتری های نو رو ضعیف نکنند) به عنوان مصرف کننده باقی میمونند.
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

ممنون.شیرفهم شدم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X