اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پورتکل usb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پورتکل usb

با سلام خدمت دوستان
    میخواستم ببینم پروتکل usb چی هستش؟ کدوم یکی از پروتکل های زیر میتونه با usb ارتباط برقرار کنه.. ممنون
    • ARP Packet
    • IP Packet
    • IPv6 Packet
    • TCP Packet
    • UDP Packet
    • DHCP
    • DHCP v6
    • ICMP
    • ICMP v6
    • DNS
    • LLMNR
    • NbtNs
    • NbtSs

پاسخ : پورتکل usb

پروتکل usb یه راه ارتباطی بین دو تا چیز هستش ( دستگاه + میزبان ) - مزیتش سرعت بالا و اطمینان از ارسال داده اش هستش.اکثر دستگاه ها با این پروتکل کار میکنند.
    اطلاعات آنچنانی ندارم ولی این مواردی که گفتی یه سریال برا بحث شبکه هستش ,... دیتاشیت usb2 رو هم که من خوندم صحبتی درباره این موارد فوق نکرده ( تا جایی که دیدم و سرچ کردم ) -
    حالا شما میخواید دقیقا چیکار کنید؟
    اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
    1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
    2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
      راستش برای ارتباط از طریق درگاه usb تو ی نرم افزار لیستی از پروتکلها که بالا اشاره کردم میاره... باید انتخاب کنم که کدوم پروتکل رو میخوام اما واسه usb نمیدونم کدوم رو باید انتخاب کنم .. ممنون

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

ممنون از پاسختون
      راستش برای ارتباط از طریق درگاه usb تو ی نرم افزار لیستی از پروتکلها که بالا اشاره کردم میاره... باید انتخاب کنم که کدوم پروتکل رو میخوام اما واسه usb نمیدونم کدوم رو باید انتخاب کنم .. ممنون

نوشته اصلی توسط md3848 نمایش پست ها
      پروتکل usb یه راه ارتباطی بین دو تا چیز هستش ( دستگاه + میزبان ) - مزیتش سرعت بالا و اطمینان از ارسال داده اش هستش.اکثر دستگاه ها با این پروتکل کار میکنند.
      اطلاعات آنچنانی ندارم ولی این مواردی که گفتی یه سریال برا بحث شبکه هستش ,... دیتاشیت usb2 رو هم که من خوندم صحبتی درباره این موارد فوق نکرده ( تا جایی که دیدم و سرچ کردم ) -
      حالا شما میخواید دقیقا چیکار کنید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط plc-s7 نمایش پست ها
        با سلام خدمت دوستان
        میخواستم ببینم پروتکل usb چی هستش؟ کدوم یکی از پروتکل های زیر میتونه با usb ارتباط برقرار کنه.. ممنون
        • ARP Packet
        • IP Packet
        • IPv6 Packet
        • TCP Packet
        • UDP Packet
        • DHCP
        • DHCP v6
        • ICMP
        • ICMP v6
        • DNS
        • LLMNR
        • NbtNs
        • NbtSs
        سلام،
        هیچ کدوم از اینها ربطی به USB نداره!
        و USB پروتکل خودش رو داره با همین نام! پروتکل USB ، که با نسل و ورژنش هم تغییر میکنه! (1.1 یا 2.0 و 3.0 و ...)
        ...
        البته مثل همه دستگاههایی که از طریق USB به کامپیوتر وصل میشن و انواع کاربردهای مختلف مالتی مدیا و شبکه و WiFi و غیره رو ایجاد میکنند، از USB به عنوان یه بستر سخت افزاری استفاده میشه و توی یه لایه نرم افزاری دیگه، انواع پروتکلهای مختلف پیاده سازی میشه!
        مثلا وقتی یه دانگل Wifi وصل میکنی! کامپیوتر دیگه کاری به USB بودنش نداره و اون رو توی بخش شبکه دسته بندی و مدیریت میکنه! یا مثلا یه کارت صدای اکسترنال!
        ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

مرسی از پاسختون
          پس عملا با این توضیحات این نرم افزار قابلیت اتصال از طریق پورت usb رو نداره...
          نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
          سلام،
          هیچ کدوم از اینها ربطی به USB نداره!
          و USB پروتکل خودش رو داره با همین نام! پروتکل USB ، که با نسل و ورژنش هم تغییر میکنه! (1.1 یا 2.0 و 3.0 و ...)
          ...
          البته مثل همه دستگاههایی که از طریق USB به کامپیوتر وصل میشن و انواع کاربردهای مختلف مالتی مدیا و شبکه و WiFi و غیره رو ایجاد میکنند، از USB به عنوان یه بستر سخت افزاری استفاده میشه و توی یه لایه نرم افزاری دیگه، انواع پروتکلهای مختلف پیاده سازی میشه!
          مثلا وقتی یه دانگل Wifi وصل میکنی! کامپیوتر دیگه کاری به USB بودنش نداره و اون رو توی بخش شبکه دسته بندی و مدیریت میکنه! یا مثلا یه کارت صدای اکسترنال!

دیدگاه

مرسی از پاسختون
            احتمال زیاد، یه رابطی، آداپتوری (اکسترنال) چیزی داشته که بین باس و پورت USB کامپیوتر وصل میشده و از طرفی درایور همون سخت افزار رابط، روی کامپیوتر یکی از این پروتکل ها رو پیاده سازی میکرده!! بعد نرم افزار اون پروتکل رو صدا میزده و به کار میگرفته!
            حتی ممکنه کارت مخصوص همین کار رو PLC تون داشته باشه!!!
            باید دنبال همچین گزینه ای بگردید!!
            به هر حال خود USB قابلیت اتصال مستقیم به هیچ پروتکل متفرقه ای رو نداره!!
            ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

مرسی از پاسختون
              با سلام
              اصولا دیوایسهایی که به پورت USB وصل میشن درایورهایی دارن که باید تو سیستم نصب بشه تا سیستم دیوایس رو بشناسه. حالا یه سری ابزارهای عمومی مثل فلش و کی برد و موس، درایورشون تو ویندوز هست و پس از اتصال خودبخود شناخته میشه، اونایی هم که نیست معمولا تجهیزات عمومی نیستن و خاص منظوره هستن که باید درایورشون نصب بشه تا شناسایی و برای نرم افزارها قابل استفاده بشن.
              مثلا کابل PPI با درایورش به عنوان پورت COM شناخته میشه و کابل MPI هم با درایورش بنام خودش و تو برنامه ها ازشون استفاده میشه.
              در کل ممکنه نرم افزارتون از سخت افزار یا مبدل خاصی استفاده میکنه که الان به سیستم وصل نیست و توسط نرم افزار دیده نمیشه و چه بسا اگه باشه، نرم افزارتون باهاش کار کنه.
              کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

سلام.. ممنون از راهنماییتون
                نوشته اصلی توسط نو رسیده نمایش پست ها
                با سلام
                اصولا دیوایسهایی که به پورت USB وصل میشن درایورهایی دارن که باید تو سیستم نصب بشه تا سیستم دیوایس رو بشناسه. حالا یه سری ابزارهای عمومی مثل فلش و کی برد و موس، درایورشون تو ویندوز هست و پس از اتصال خودبخود شناخته میشه، اونایی هم که نیست معمولا تجهیزات عمومی نیستن و خاص منظوره هستن که باید درایورشون نصب بشه تا شناسایی و برای نرم افزارها قابل استفاده بشن.
                مثلا کابل PPI با درایورش به عنوان پورت COM شناخته میشه و کابل MPI هم با درایورش بنام خودش و تو برنامه ها ازشون استفاده میشه.
                در کل ممکنه نرم افزارتون از سخت افزار یا مبدل خاصی استفاده میکنه که الان به سیستم وصل نیست و توسط نرم افزار دیده نمیشه و چه بسا اگه باشه، نرم افزارتون باهاش کار کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X