اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

محافظت ledها درمقابل جریان زیادی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

محافظت ledها درمقابل جریان زیادی

سلام دوستان خوبم،امیدوارمکه خوبباشید،
    ماکت رو داخلشو بسختی سیمکشی کردم وledهارو نصب کردم.میخام محکم کاری کنم،الان منبع تغذیه ام 6ولته،محکم کاری کنم منظورم اینه اگه یموقع کسی بجای منبع 6ولت وصل کنه اشتباهی منبع12ولت وصل کنه که اونموقعه تمامled:ها ومقاومتها میسوزن.میخام ازتون بپرسم چه قطعه ی استفاده کنم که از مدار محافظت کنه که اگه یموقعه منبع 12اشتباهی زدن اون قطعه نزاره بیشتر از جریانی که ledها میرسه مسدودکنه اندازه ی که مصرفشه به ledها برسونه تا نسوزن:.چندتا قطعه شنیدم مال حفاظت ازمداره مثله 1دیود زنر،2رگولاتور،3و حتی شنیدم خازن (بصورت سری)هم جلوی برق اضافی رو میگیره،شاید قطعه های باشن که برا حفاظت ازمدار هستن که من خبرندارم اخه خیلی کم ازالکترونیک بلدم،قبلاکه هیچ ازموقعی اینجااومدم وتمرین کردم یچیزای کمی یادگرفتم...ledهارو بصورت موازی وصلکردم.حالا دوستان بگید کدوم قطعه ی قبل مدار لحیم کنم که محافظت کنه که اگه یموقع منبع ترانس 12ولت زدن ledها و مقاومت ها نسوزن اندازه ی که نیرو احتیاج داره مصرف بکنه وجلوی ولتاژ اضافی روبگیره. بیزحمت برام بگید چه قطعه و باچه شماره ی به مدار لحیم کنم.خیلی خوشحال میشم که منو یاری کنین
    جدیدترین ویرایش توسط pika3; ۰۱:۱۵ ۱۳۹۷/۱۱/۱۳. دلیل: اشتباه املایی
    همیشه در قلبم زنده ی استاد تحیری

پاسخ : محافظت ledها درمقابل جریان زیادی

دوستان کجایید..؟!!!!!!

دیدگاه

اگر جای شما بودم آداپتور را باز و برد آنرا داخل ماکت قرار داده و یک سیم دو شاخه دار را از آن بیرون می دادم تا بدون هیچ دردسر اضافی مشکل حل شود!
      ضمنا چون درایور برای کنترل جریان(آمپراژ) استفاده نکردید آیا مطمئنید الیدی ها در اثر جریان کشی از آداپتور بعد از مدتی نخواهند سوخت؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس ربانی نمایش پست ها
        اگر جای شما بودم آداپتور را باز و برد آنرا داخل ماکت قرار داده و یک سیم دو شاخه دار را از آن بیرون می دادم تا بدون هیچ دردسر اضافی مشکل حل شود!
        ضمنا چون درایور برای کنترل جریان(آمپراژ) استفاده نکردید آیا مطمئنید الیدی ها در اثر جریان کشی از آداپتور بعد از مدتی نخواهند سوخت؟
        اداپتور بزرگه جاش نمیشه.یکی ساختم چندسال پیش با اینکه الیدی ها لای چوب بودن ساعتها روشنن تاحالا نسوختن.ده تا الیدی موازی بستم.البته ناگفته نمونه اداپتور 4ولته جریانشم خیلی کمه .فککنم چون الیدی ها باتمام ظرفیت کارنمیکنن(به دلیل ولتاژکم)تاحالا نسوختن.دراین ماکت هم نمیخام روشنای الیدی ها زیادباشه.همیشه حساب میکنم روتعداد الیدی ها هرچه عدد بدست اومد یک ولت تا یک ونیم ولت کم میکنم که بشدت روشن نباشه که عمرشون کم بشه.حالا روش درستیه یانه همیشه اینجور روشی پیش میگیرم.حالا اینجا میترسم یموقعه کسی بجا اداپتور 6 اداپتور12 بزنن.راستی درگاه usbمیخام کاربزارم که بشه به لپتاپ یاهرسیستمی که usbداره بتونن روشن کنن.حالا چیزی میخام قطعه ی قبله usbنصب کنم که یموقعه نسوزن الیدی ها.میخام عین چراغ قوه ها که usbدارن به هرسیستمی وصل میکنن نمیسوزه .میخام اونجور بشه

دیدگاه

درود ، دقیقا یک گزینه اینه که نوع پورت رو به گونه ای انتخاب کنید که فقط فیش خاصی بهش بخوره ،مثل میکرو usb که همه شارژر های موبایل موجود رو میتونید استفاده کنید . اینطوری ولتاژ ورودی شما ۵ ولت خواهد بود ، چطور با ۶ ولت چراغ ها رو موازی وصل کردید ؟ مقاومت گذاشتید ؟
          راهکار دیگه اینه مدار کاهنده استفاده کنید ابعادش حدود۵ در ۳ سانت هست دامنه ولتاژ ورودی زیاده و خروجی قابل تنظیم و ثابت هست .

راهکار آخر که به ذهنم میرسه با توجه به مصرف کم شما ، شارژر های طرح آیفون در فروشگاه هست ، ابعاد مدارش حدود ۲ در ۲ سانته، میتونید از اون تهیه کنید داخل ماکت کار بذارید مشکل ابعاد هم ندارید، قیمتش هم زیر ۱۰ تومن بود . این شارژر ها ۵ ولت میده ولی خروجی ریپل داره برای همین ارزونه، ولی در مصرف شما اهمیتی نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Masood Ashoori نمایش پست ها
            درود ، دقیقا یک گزینه اینه که نوع پورت رو به گونه ای انتخاب کنید که فقط فیش خاصی بهش بخوره ،مثل میکرو usb که همه شارژر های موبایل موجود رو میتونید استفاده کنید . اینطوری ولتاژ ورودی شما ۵ ولت خواهد بود ، چطور با ۶ ولت چراغ ها رو موازی وصل کردید ؟ مقاومت گذاشتید ؟
            راهکار دیگه اینه مدار کاهنده استفاده کنید ابعادش حدود۵ در ۳ سانت هست دامنه ولتاژ ورودی زیاده و خروجی قابل تنظیم و ثابت هست .

راهکار آخر که به ذهنم میرسه با توجه به مصرف کم شما ، شارژر های طرح آیفون در فروشگاه هست ، ابعاد مدارش حدود ۲ در ۲ سانته، میتونید از اون تهیه کنید داخل ماکت کار بذارید مشکل ابعاد هم ندارید، قیمتش هم زیر ۱۰ تومن بود . این شارژر ها ۵ ولت میده ولی خروجی ریپل داره برای همین ارزونه، ولی در مصرف شما اهمیتی نداره
            سلام دوست عزیز،
            وقتی موازی میبندم مقاومت قبل فیش بطور سری میبندم یه یا یکونیم ولتشو کم میکنم ازاین لامپها ازصدرصدشو هفتاد درصد ازشون نور میکشم.تا لامپها هیچ موقعه نسوزن اگه 24ساعت کارکنن.آباژوری که درست کردم سه تا ledکه صدرصد کارکنن بس بود.اومدم ده تا ledگذاشتم تا منبع 4ولت (یادم نیس 4یا5ولت بود)تعداد ledهارو 10تا گذاشتم جریان انقد کم شده که هرلامپ 50درصد نور میده،اینجوری خیالم راحته که نمیسوزن.حالاکه ledها گرون شدن باید یه راه دیگه پیش بگیرم.اگه علم شما دوستان و یکم بودجه داشتم باسه تا ledآباژور بخوبی کارمیکرد درایو هم واسش میخریدم که جریان اضافی باعث سوختن نشه.حیف که نه علمشو دارم نه بودجشو.

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان عزیز،
            میخاستم چندتاledبخرم ازفروشگاه نه فروشگاه دانه ی میفرشه نه جاهای دیگه.دوستانیکه ledدارن 6تاسبز 6تاledقرمز
            بهم بفروشید همون موقعه کارت بکارت میکنم هرکی داره 6تا لامپ قرمز و 6تا لامپ سبز مایله کارمو راه بندازه به این شماره09309099817 که تل و واتساپ بهش وصله تماس بگیره ادرس و شماره کارتشوبهم بده تاواریز کنم،
            ممنون میشم که کارمو راه بندازید
            جدیدترین ویرایش توسط pika3; ۱۸:۲۷ ۱۳۹۷/۱۱/۱۶.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X