اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار نکردن آرمیچر با آداپتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کار نکردن آرمیچر با آداپتور

درود بر دوستان
    یه مسواک برقی هست که باطری اش خراب شده بود و قصد داشتم یک سره اش کنم . برای همین به برق 5 ولت پاور وصل کردم و سرعت چرخش ارمیچیر ان بسیار بالا بود . به اداپتور دیواری 5 ولت 1 امپر وصل کردم ولی اصلا تکون نخورد . سوال من اینه این ارمیچر کوچک را چطور راه اندازی کنم (یعنی از 1 امپر مصرفش بیشتره؟) . باطری اش هم AA هست ولی عدد روش درج نشده ، به نظر 1.5 ولت هست ، شاید هم 3.7 باشه .

پاسخ : کار نکردن آرمیچر با آداپتور

سلام.
    1.بهتر توی این جور مسائل حتما عکس هم با سوال اپلود کنید.
    2. بنده که یک دفعه مسواک برقی سالم را باز کردم . به نظر باتری اون نیکل کادمیم بودکه 1.2 ولت ، ولتاژ داره شما هم تست کنید ببینید خروجی شارژر چند ولت هست
    امکان داره اگر موتور ظریف بوده باشه با 5 ولت سوخته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kamran1991 نمایش پست ها
      درود بر دوستان
      یه مسواک برقی هست که باطری اش خراب شده بود و قصد داشتم یک سره اش کنم . برای همین به برق 5 ولت پاور وصل کردم و سرعت چرخش ارمیچیر ان بسیار بالا بود . به اداپتور دیواری 5 ولت 1 امپر وصل کردم ولی اصلا تکون نخورد . سوال من اینه این ارمیچر کوچک را چطور راه اندازی کنم (یعنی از 1 امپر مصرفش بیشتره؟) . باطری اش هم AA هست ولی عدد روش درج نشده ، به نظر 1.5 ولت هست ، شاید هم 3.7 باشه .
      با سلام:
      بهترین راه اندازه گیری ولتاژ دو سر باتری است. چون باتری های قابل شارژ 3.7 ولتی هم وجود دارند که درستبه اندازه سایز AA یا ابعاد قلمی می باشند.
      علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
      نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

درود بر همگی
        میدونم که این مطلب قدیمی هست، اما چون به نتیجه نرسیده و من هم به مشکل مشابه خوردم، گفتم همینجا مطرح کنم

من یه ماشین اصلاح صورت داشتم که با باطری کار میکرد، بعد از یه مدتی باطریش خراب شد و خواستم که یکسره*اش کنم تا با برق آداپتورش کار کنه
        باطری خودش یه باطری قلمی قابل شارژ بود. الان وقتی دو سر آرمیچر رو به یک باطری قلمی معمولی وصل میکنم، موتور به درستی میچرخه و هیچ مشکلی نیست
        اما وقتی به خود آداپتور وصل میکنم، موتور یه حالت لرزشی پیدا میکنه! و نمیچرخه. فقط میلرزه!

مشخصات روی آرمیچر:
        FF-141PA-4124
        D/V1.2 1411193
        Made In Rong Xing

مشخصات روی آداپتور:
        AC DC ADAPTOR
        MODEL: HX-G410450100
        INPUT: 220/240V-50/60Hz
        OUTPUT: 4.5V~100mA

من برنامه نویس کامپیوتر هستم و سر علاقه شخصی، به کارهای برقی و الکترونیکی هم علاقه دارم، اما ممنون میشم اگر میخواستید توضیح بدید، در حد صفر توضیح بدید، که اگه نیاز شد برم قطعاتی بخرم و تغییراتی اعمال کنم، بتونم!
        پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط reza_am نمایش پست ها
          درود بر همگی
          میدونم که این مطلب قدیمی هست، اما چون به نتیجه نرسیده و من هم به مشکل مشابه خوردم، گفتم همینجا مطرح کنم

من یه ماشین اصلاح صورت داشتم که با باطری کار میکرد، بعد از یه مدتی باطریش خراب شد و خواستم که یکسره*اش کنم تا با برق آداپتورش کار کنه
          باطری خودش یه باطری قلمی قابل شارژ بود. الان وقتی دو سر آرمیچر رو به یک باطری قلمی معمولی وصل میکنم، موتور به درستی میچرخه و هیچ مشکلی نیست
          اما وقتی به خود آداپتور وصل میکنم، موتور یه حالت لرزشی پیدا میکنه! و نمیچرخه. فقط میلرزه!

مشخصات روی آرمیچر:
          FF-141PA-4124
          D/V1.2 1411193
          Made In Rong Xing

مشخصات روی آداپتور:
          AC DC ADAPTOR
          MODEL: HX-G410450100
          INPUT: 220/240V-50/60Hz
          OUTPUT: 4.5V~100mA

من برنامه نویس کامپیوتر هستم و سر علاقه شخصی، به کارهای برقی و الکترونیکی هم علاقه دارم، اما ممنون میشم اگر میخواستید توضیح بدید، در حد صفر توضیح بدید، که اگه نیاز شد برم قطعاتی بخرم و تغییراتی اعمال کنم، بتونم!
          پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون
          سلام و درود،
          ورود به دنیای الکترونیک رو تبریک میگم.
          این مشکل به دلیل ضعیف بودن آداپتور ایجاد
          میشه.
          دو تا راه حل وجود داره:
          1: یه خازن 1000 میکرو فاراد 16 ولت رو
          با خروجی آداپتور موازی کنین ، اینجوری
          ریپل و نوسانات خروجی کاهش پیدا میکنه
          و جریان لحظه ای هم افزایش پیدا میکنه.

راه ۲:
          یه آداپتور 3 الی 5 ولت حداقل 800 میلی آمپر
          به علاوه 5 تا دیود 1N4007 تهیه کنین،
          و یه دیود رو با موتور سری کنین. اگه
          حس کردین سرعت موتور زیاده، بازم یه
          دیود 1N4007 اضافه کنین و این روند رو
          تکرار کنین تا نتیجه مطلوب حاصل بشه.
          راستی به جای آداپتور از شارژر موبایل با
          مشخصات بالا هم میشه استفاده کرد.

اگه خواستین با نقشه هم براتون توضیح بدم.
          موفق و پیروز باشید.
          مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
          https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

درود بر همگی

با سلام و احترام
            دلیل لرزش دستگاه شما این است که با توجه به مشخصات آرمیچر مشخص است که دستگاه تنها یک باتری قابل شارژ 1.2 ولتی داشته که در اینصورت ولتاژ مورد نیاز برای اتصال به آرمیچر 1.2 ولت خواهد بود و اگر ولتاژ بیشتری اعمال نمایید باعث بالا رفتن سرعت چرخش آرمیچر و گرم شدن و لرزش شدید آن خواهد شد که در نهایت مطمئنا منجر به خرابی آرمیچر میشود. با توجه به اینکه معمولا پیدا کردن آداپتور 1.2 ولتی کار آسونی نیست لازمه سر راه آداپتورتون مداری بگذارید که ولتاژ رو به 1.2 ولت برسونه.
            موفق باشید.

دیدگاه

درود
              مشکل شما اینستکه آداپتور نمیتواند جریان لازم برای راه اندازی موتور را تامین نماید برای امتحان یک باتری کاملا شارژ شده را توسط یک آمپرمتر بصورت سری با موتور به آن متصل کنید وجریان موتور را اندازه بگیرید .حال شما باید آداپتوری را تهیه نمایید که در ولتاژ مثلا 1.5 ولت همان جریان را تامین نماید تا بتوانید موتور را با آن راه اندازی کنید. اگر خروجی آداپتور بجای 1.2 ولت باتری شارژی 1.5 ولت هم باشد مشکلی ایجاد نمیکند فقط باید بتواند جریان لازم را در آن ولتاژ تامین نماید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                سلام و درود،
                ورود به دنیای الکترونیک رو تبریک میگم.
                این مشکل به دلیل ضعیف بودن آداپتور ایجاد
                میشه.
                دو تا راه حل وجود داره:
                1: یه خازن 1000 میکرو فاراد 16 ولت رو
                با خروجی آداپتور موازی کنین ، اینجوری
                ریپل و نوسانات خروجی کاهش پیدا میکنه
                و جریان لحظه ای هم افزایش پیدا میکنه.

راه ۲:
                یه آداپتور 3 الی 5 ولت حداقل 800 میلی آمپر
                به علاوه 5 تا دیود 1N4007 تهیه کنین،
                و یه دیود رو با موتور سری کنین. اگه
                حس کردین سرعت موتور زیاده، بازم یه
                دیود 1N4007 اضافه کنین و این روند رو
                تکرار کنین تا نتیجه مطلوب حاصل بشه.
                راستی به جای آداپتور از شارژر موبایل با
                مشخصات بالا هم میشه استفاده کرد.

اگه خواستین با نقشه هم براتون توضیح بدم.
                موفق و پیروز باشید.
                درود، تا امروز منتظر بودم که دیجیکالا خازن 100 میکروفاراد رو بیاره! که امروز به دستم رسید و تست کردم
                روش 1 جواب نداد!
                مطمئن نیستم که همه چیز درست بوده باشه
                سیم های آداپتور رو به پایه های خازن و همون پایه ها رو به آرمیچر وصل کردم (توی اینترنت جستجو کرده بودم، این روش میشد حالت موازی که شما گفتید)
                که جواب نداد

برای روش دومی که گفتید، من قبلا آداپتور موبایل چک کردم و حسابی سرعت موتور زیاد هست
                مخصوصا که آداپتور من فست شارژ هست و احتمالا خروجی 9 ولت رو ارائه میده به آرمیچر!
                خلاصه فردا میرم سراغ روش دیود یا مقاومت! ببینم میشه برق آداپتور رو محدود کرد
                اما کلا نفهمیدم چرا اون آداپتور خودش، فقط لرزش ایجاد میکنه و به چرخش نمیرسه!
                مخصوصا که خروجی آداپتور، روش نوشته شده DC و عجیبه که با باطری 1.5 ولت داره کار میکنه آرمیچر، اما با این آداپتور کار نمیکنه!

حالا میرم سراغ شارژر موبایل ببینم چطور میشه!
                اطلاع میدم دوباره
                اگر شما هم روشی داشتید ممنون میشم بفرمائید

دیدگاه

درود، تا امروز منتظر بودم که دیجیکالا خازن 100 میکروفاراد رو بیاره! که امروز به دستم رسید و تست کردمروش 1 جواب نداد!مطمئن نیستم که همه چیز درست بوده باشهسیم های آداپتور رو به پایه های خازن و همون پایه ها رو به آرمیچر وصل کردم (توی اینترنت جستجو کرده بودم، این روش میشد حالت موازی که شما گفتید)که جواب ندادبرای روش دومی که گفتید، من قبلا آداپتور موبایل چک کردم و حسابی سرعت موتور زیاد هستمخصوصا که آداپتور من فست شارژ هست و احتمالا خروجی 9 ولت رو ارائه میده به آرمیچر!خلاصه فردا میرم سراغ روش دیود یا مقاومت! ببینم میشه برق آداپتور رو محدود کرداما کلا نفهمیدم چرا اون آداپتور خودش، فقط لرزش ایجاد میکنه و به چرخش نمیرسه!مخصوصا که خروجی آداپتور، روش نوشته شده DC و عجیبه که با باطری 1.5 ولت داره کار میکنه آرمیچر، اما با این آداپتور کار نمیکنه!حالا میرم سراغ شارژر موبایل ببینم چطور میشه!اطلاع میدم دوبارهاگر شما هم روشی داشتید ممنون میشم بفرمائید
                  با سلام، اگر ولتمتر dc دارید هنگامیکه هر شارژری به دستگاه وصل میکنید ولتاژ دو سر آرمیچر را در حالت کار اندازه گیری نمایید، اگر ولتاژ کمتر از حدود ۱.۲ ولت بود یعنی آداپتور شما توانایی تامین جریان لازم بزای آرمیچر را ندارد ولی اگر ولتاژ بیشتر از ۱.۲ ولت بود یعنی توانایی تامین جریان را دارد ولی ولتاژ آن بالاست که باید به روشی ولتاژ را به ۱.۲ ولت کاهش دهید. موفق باشید.

دیدگاه

درود، تا امروز منتظر بودم که دیجیکالا خازن 100 میکروفاراد رو بیاره! که امروز به دستم رسید و تست کردم
                    روش 1 جواب نداد!
                    مطمئن نیستم که همه چیز درست بوده باشه
                    سیم های آداپتور رو به پایه های خازن و همون پایه ها رو به آرمیچر وصل کردم (توی اینترنت جستجو کرده بودم، این روش میشد حالت موازی که شما گفتید)
                    که جواب نداد

برای روش دومی که گفتید، من قبلا آداپتور موبایل چک کردم و حسابی سرعت موتور زیاد هست
                    مخصوصا که آداپتور من فست شارژ هست و احتمالا خروجی 9 ولت رو ارائه میده به آرمیچر!
                    خلاصه فردا میرم سراغ روش دیود یا مقاومت! ببینم میشه برق آداپتور رو محدود کرد
                    اما کلا نفهمیدم چرا اون آداپتور خودش، فقط لرزش ایجاد میکنه و به چرخش نمیرسه!
                    مخصوصا که خروجی آداپتور، روش نوشته شده DC و عجیبه که با باطری 1.5 ولت داره کار میکنه آرمیچر، اما با این آداپتور کار نمیکنه!

حالا میرم سراغ شارژر موبایل ببینم چطور میشه!
                    اطلاع میدم دوباره
                    اگر شما هم روشی داشتید ممنون میشم بفرمائید
                    سلام مجدد،
                    در مورد روش یک: بله روش اتصال شما درست
                    هست ،البته گفته بودم خازن 1000 میکرو
                    فاراد که شما 100 میکرو فاراد گذاشتین.
                    ولی به هر حال
                    پس روش 1 به درد این مشکل شما نمیخوره.
                    پس همون روش 2 که قطعا جواب میده رو امتحان
                    کنین.
                    موفق و پیروز باشید.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

درودی دوباره
                      خب متاسفانه موفق نشدم که آرمیچر رو با برق مستقیم آدامپتور روشن کنم!
                      اگر احیانا حوصله*اش رو داشتید، پیشنهاد میکنم آموزش قدم به قدمش رو ایجاد کنید، چون فکر کنم خیلی خیلی طرفدار خواهد داشت. مخصوصا اگر بتونید به نحوی این مسئله رو ایجاد کنید که هم با برق کار کنه هم با باطری که دیگه بهتر از این نمیشه!
                      چون من به شخصه از ماشین اصلاحم کاملا راضی بودم، فقط مشکلم این بود که باطریش خراب شده بود و خیلی زود خالی میشد (و بعدا توی کامنتهای دیجیکالا فهمیدم که خیلیا با این مسئله مشکل دارن) و اینه که تصمیم گرفتم کلا باطریش رو حذف کنم و چون بخاطر بیسوادیم در این زمینه موفق نشدم، رفتم دوتا باطری نیکل کادیوم 4000 میلی آمپر خریدم و بصورت سری وصلش کردم و بجای باطری قدیمی خود دستگاه جاساز کردم و فعلا که بنظر همه چیز درسته و داره کار میکنه!
                      اما بازم اگه بتونم یکسره اش کنم، راضی*تر خواهم بود!

راستی 1: اون خازنی که بالا نوشتم، اشتباهی 100 خورده! همون 1000 میکروفاراد رو خریده بودم
                      راستی 2: ماشین اصلاح من از یه باطری 1.2 ولت استفاده میکرد (مشخصات دیگه*اش رو نمیدونم)، الان من دوتا باطری 1.2 ولت رو سری کردم، احساس میکنم سرعت موتور خیلی افزایش یافته. طول عمر باطری هم بنظر یک ساعت کارکرد مداوم رو جواب میده!
                      حالا سوال اینجاست که، بنظرتون باطریها رو موازی کنم؟ که سرعت دستگاه کمتر بشه؟
                      بعد اینکه، آیا اگه باطری*ها رو موازی کنم، زمان شارژدهی باطری*ها بیشتر خواهد شد؟ یا با حالت سری فرقی نخواهد داشت؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

درودی دوباره
                      اگر احیانا حوصله*اش رو داشتید، پیشنهاد میکنم آموزش قدم به قدمش رو ایجاد کنید، چون فکر کنم خیلی خیلی طرفدار خواهد داشت. مخصوصا اگر بتونید به نحوی این مسئله رو ایجاد کنید که هم با برق کار کنه هم با باطری که دیگه بهتر از این نمیشه!
                      چون من به شخصه از ماشین اصلاحم کاملا راضی بودم، فقط مشکلم این بود که باطریش خراب شده بود و خیلی زود خالی میشد (و بعدا توی کامنتهای دیجیکالا فهمیدم که خیلیا با این مسئله مشکل دارن) و اینه که تصمیم گرفتم کلا باطریش رو حذف کنم و چون بخاطر بیسوادیم در این زمینه موفق نشدم، رفتم دوتا باطری نیکل کادیوم 4000 میلی آمپر خریدم و بصورت سری وصلش کردم و بجای باطری قدیمی خود دستگاه جاساز کردم و فعلا که بنظر همه چیز درسته و داره کار میکنه!

راستی 1: اون خازنی که بالا نوشتم، اشتباهی 100 خورده! همون 1000 میکروفاراد رو خریده بودم
                      راستی 2: ماشین اصلاح من از یه باطری 1.2 ولت استفاده میکرد (مشخصات دیگه*اش رو نمیدونم)، الان من دوتا باطری 1.2 ولت رو سری کردم، احساس میکنم سرعت موتور خیلی افزایش یافته. طول عمر باطری هم بنظر یک ساعت کارکرد مداوم رو جواب میده!
                      بعد اینکه، آیا اگه باطری*ها رو موازی کنم، زمان شارژدهی باطری*ها بیشتر خواهد شد؟ یا با حالت سری فرقی نخواهد داشت؟

دیدگاه

درودی دوباره

با سلام مجدد
                        استفاده از دو باتری 1.2 ولتی سری همانگونه که قبلا هم ذکر شد ، در دراز مدت میتواند باعث آسیب به موتور دستگاه شود.

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                          من برای یک دستگاه از آرمیچر دریل شارژی استفاده کردم
                          که مشخصاتی که روی اون هست فقط مارک رونیکس و ولتاژ روش 12 نوشته شده
                          از یک آداپتور دوربین که ولتاژ 12 و آمپر 2 داره استفاده کردم که متاسفانه به صورت آزاد کار میکنه و وقتی به گیربکس وصل میشه قطع و وصل به صورت منظم میشه آداپتور تعویض کردم آداپتور 12 ولت با آمپر 5 خریدم اینبار به صورت آزاد هم دل دل کرد و درست کار نکرد
                          هم تصویر آداپتور گذاشتم هم تصویر آرمیچر لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezakhorram1 نمایش پست ها
                            سلام به همه دوستان
                            از یک آداپتور دوربین که ولتاژ 12 و آمپر 2 داره استفاده کردم که متاسفانه به صورت آزاد کار میکنه و وقتی به گیربکس وصل میشه قطع و وصل به صورت منظم میشه آداپتور تعویض کردم آداپتور 12 ولت با آمپر 5 خریدم اینبار به صورت آزاد هم دل دل کرد و درست کار نکرد

درود
                            بهتر است که از آداپتورهای ترانسی استفاده بکنید...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rezakhorram1 نمایش پست ها
                              سلام به همه دوستان
                              با سلام و احترام
                              هر وقت آداپتور سوییچینگ سالم پس از اتصال به بار بصورت منظم قطع و وصل میشه نشونه اینه که قادر نیست جریان مورد نیاز بار را تامین کند.
                              موفق باشید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X