اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با چراغ سیگنال آمپرمتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با چراغ سیگنال آمپرمتر

سلام
    اول این که راستش نمی دونم تاپیک رو جای درستی زدم یا نه، یه نگاهی به دسته بندی ها انداختم و گفتم شاید جاش اینجا باشه
    دوم هم این که راستش من از الکترونیک خیلی زیاد سر در نمیارم، همینجوری تجربی و اینا یه چیزایی می دونم که نصفه نصفه س و اطلاعات آکادمیک هم ندارم، کلاسی چیزی نرفتم و این حرفا، ولی چون علاقه دارم، یه چیزایی می دونم ولی خب کمه، بگذریم

قصه از این قراره که یه مدتی بود که برق ها رو سهمیه بندی کرده بودن! روزانه مرتب برق می رفت و میومد، خلاصه این وسط پاور جفت کامپیوترهای خونه سوخت! وقتی دو تا 130 تومن بابت ارزون ترین پاور بازار دادم، تصمیم گرفتم راه تکرار بر خطر بندم (یا حداقل اینجوری فرض کنم!) و یه محافظ بخرم، یکم تحقیق کردم و فهمیدم یه مدلی هست که می شه سر راه کنتور وصل کرد! خلاصه خریدمش ولی از اونجایی که کنتور توی حیاط بود، با خودم گفتم اگه محافظ رو توی حیاط نصب کنم، بارون میاد خیس می شه، برف میاد گلوله می شه ...، تصمیم گرفتم توی جعبه فیوز داخل خونه نصبش کنم، و چون بزرگ بود، بردش رو ازش خارج کردم و مدارش رو یه جورایی توی جعبه فیوز جا دادم! یه سون سگمنت هم داشت که ولتاژ رو نشون می داد، واسه اونم جا درست کردم و خلاصه وسوسه شدم حالا که ولتاژ رو نشون می ده، کاش آمپرمتر هم داشت! باز یه سرچ زدم و به چراغ سیگنال های آمپرمتر بر خوردم و رفتم دنبالش ، با CT و... آشنا شدم، خلاصه خریدم و اومدم نصبش کنم، بعد چند دقیقه سوخت! رفتم برام عوض کرد، دوباره سوخت! (بعد چند دقیقه!)، بعدشم دیگه روم نشد چیزی بگم و بی خیالش شدم!

و اما اصل ماجرا!!!

الان واسه یه شارژر باتری ماشین (که خودم درستش کردم)، به شدت نیاز دارم که آمپر خروجی رو ببینم (قضیه ش مفصله، باز تعریف کنم خیلی طولانی می شه خخخ)، دوباره به فکر اون آمپرمترهای CT افتادم، و می خوام یکم اطلاعاتم در موردش بیشتر بشه

سوال اول این که CT خروجی ش رو چطوری اعلام می کنه! ینی مثلا CT رو کار گذاشتیم، روی سیم های خروجی ش مثلا به ازای 10 آمپر، یه ولتاژ خاص ظاهر می شه؟ مقاومتش تغییر می کنه؟ چی می شه؟ شما فرض کن من می خوام ببینم CT سالمه یا نه، یه فاز از توی CT رد کردم و یه مولتی متر دستمه، مثلا اگه بزارمش روی اندازه گیری ولتاژ، مقداری رو می تونم بخونم؟ یا نه پالس می ده مثلا، چه می دونم، هر چی، چیکار کنم؟

سوال دوم: فرضا اگه CT خراب بوده باشه، می تونه عامل سوختن مدار چراغ سیگنال باشه؟
    سوال سوم: این CT ها فقط می تونن جریان متناوب رو اندازه گیری کنن درسته؟ یعنی جریان مستقیم باشه، CT روش جواب نمی ده؟
    سوال چهارم: اگه کسی از این مدل آمپرمترها استفاده کرده، یه کمکی می کنه بهم؟

با توجه به اینکه ماشین های مختلف با باتری های متفاوت میاد مغازه، و همچنین مدت زمان متفاوتی هم برای شارژ باتری ها در اختیارم هست، مجبورم با آمپرهای متفاوتی باتری رو شارژ کنم، بعضی باتری ها مقاومت داخلی شون متفاوته و خلاصه ممکنه متفاوت آمپر بکشن از ترانس و برای اینکه نه به مدار ترانس فشار بیاد نه باتری، چند تا سناریو تعریف کردم، و همچنین وقتی هم که باتری شارژش کامل می شه دیگه آمپر نمی کشه و... کلی دلیل دیگه، لازمه که آمپرمتر رو داشته باشم (اینم گفتم که بدونید لازمه خب خخخ)
لطفا صبر کنید...
X