اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد باتری برای اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد باتری برای اینورتر

سلام دوستان
    می خواستم یه اینورتر 12 ولت DC به 220 ولت AC بخرم، 1. فرضا اگه اینورتر من 500 وات باشه، حداکثر شدت جریانی که می تونم در طرف خروجی بگیرم چقدره?
    2. اگه مثلا من در طرف خروجی 2 آمپر جریان مصرف کنم، از طرف باتری چند آمپر جریان خارج میشه?

پاسخ : سوال در مورد باتری برای اینورتر

نوشته اصلی توسط alone123 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم یه اینورتر 12 ولت DC به 220 ولت AC بخرم، 1. فرضا اگه اینورتر من 500 وات باشه، حداکثر شدت جریانی که می تونم در طرف خروجی بگیرم چقدره?
    2. اگه مثلا من در طرف خروجی 2 آمپر جریان مصرف کنم، از طرف باتری چند آمپر جریان خارج میشه?
    با سلام:
    اگر واقعا اینورتر شما 500 وات باشد، جریان ورودی و خروجی به شره زیر است.
    جریان ورودی مصرفی از باتری 41.66 = 12 ÷ 500 ( جریلن مصرفی ورودی 41.66 آمپر)
    جریان خروجی 220 ولت اینورتر 2.27 = 220 ÷ 500 ( جریان خروجی مصرفی 2.77 آمپر )
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام دوستان
      500/12=41.6A بدون تلفات با 15% تلفات 47.84A

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط arvinfx نمایش پست ها
      500/12=41.6A بدون تلفات با 15% تلفات 47.84A
      خروجی هم 2.7A میتونین جریان داشته باشین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
        با سلام:
        اگر واقعا اینورتر شما 500 وات باشد، جریان ورودی و خروجی به شره زیر است.
        جریان ورودی مصرفی از باتری 41.66 = 12 ÷ 500 ( جریلن مصرفی ورودی 41.66 آمپر)
        جریان خروجی 220 ولت اینورتر 2.27 = 220 ÷ 500 ( جریان خروجی مصرفی 2.77 آمپر )
        یه سوال دیگه : حالت عکس این عمل هم وجود داره? یعنی برق 220 ولت رو به 5 ولت و جریان 100 آمپر تبدیل کرد?
        کتابی در مورد اینورتر ها هست که بیشتر مطالعه کنم?

دیدگاه

یه سوال دیگه : حالت عکس این عمل هم وجود داره? یعنی برق 220 ولت رو به 5 ولت و جریان 100 آمپر تبدیل کرد?
          ولت ها در محاسبه فقط میتونن ضریب رو به شما نشون بدن عملا جریان بستگی به توان ورودی و خروجی داره.

مثلا همین اینورتور های جوشکاری ولتاژ کاریشون 40 تا 70 ولته ولی جریانشون تا 200-300 آمپره که همشونم با برق 220 ولت کار میکنن.

دیدگاه

بله، بهش رکتی فایر میگن و زیاد هم دورو برمون هست مثل شارژر های گوشی ، اداپتور ها، پاور کامپیوتر ...
            کتاب های الکترونیک صنعتی رو میتونی بگیری و مطالعه کنی. کتاب الکترونیک صنعتی هارت، موهان، رشید.
            در مورد خروجی اینوتر با فرض سینوسی بودن شکل موج ( بدون هارمونیک) و ضریب توان ( کوسینوس فی ) برابر 1 جریان میشه: 500/220 که دوستان گفتن، اما اینورتر ها هارمونیک دارند و شکل موجشون سه دسته هست:1.مربعی 2.شبه سینوسی 3. سینوسی و ضریب توان هم 1 نیست و معمولا توی محاسبات 0.8 در نظر میگیریم که باعث میشه جریان خروجی کم بشه، که این موضوع حتما در نظر گرفته بشه.
            در مورد جریان ورودی یا همون جریان باتری که دوستان گفتن این موضوع هم بستگی داره که اینورتر چقدر توی مدار باشه و چه مدت زمانی بار رو تغذیه کنه، عددی که دوستان فرمودند برای 1 ساعت کار اینورتر بود.
            ولی معمولا این اینورتر ها برای بار های بزرگ و مدت زمان زیاد استفاده نمیشن بلکه برای یه مدت کوتاهی بار رو تغذیه میکنن، برای بار های بزرگ که مدت زمان طولانی ای قراره تغذیه بشن از دیزل ژنراتور ها استفاده میشه.
            توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
            همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
            https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها

در مورد جریان ورودی یا همون جریان باتری که دوستان گفتن این موضوع هم بستگی داره که اینورتر چقدر توی مدار باشه و چه مدت زمانی بار رو تغذیه کنه، عددی که دوستان فرمودند برای 1 ساعت کار اینورتر بود.
              ولی معمولا این اینورتر ها برای بار های بزرگ و مدت زمان زیاد استفاده نمیشن بلکه برای یه مدت کوتاهی بار رو تغذیه میکنن، برای بار های بزرگ که مدت زمان طولانی ای قراره تغذیه بشن از دیزل ژنراتور ها استفاده میشه.
              راستش اون جریانی که من گفتم برای یک ثانیه بود ، فکر کنم شما واحد AH رو میگین که واحد بار الکتریکی است که برای ظرفیت باطری ها کاربرد داره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X