اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال امنیتی مهم در مورد فیوز بیت ها یا همون قفل های AVR!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال امنیتی مهم در مورد فیوز بیت ها یا همون قفل های AVR!

سلام
    من یه برنامه ی نرم افزاری دارم که حفظ امنیتش خیلی خیلی مهمه
    میخوام بدونم آیا اگر این برنامه رو روی AVR قرار بدم و با فیوز بیت های مربوطه فلش و eeprom رو محافظت کنم , دیگه به هیچ طریقی امکان دسترسی به کد های روی این حافظه ها وجود نخواهد داشت ؟؟
    آیا مورد یا روشی هست که بشه از اون طریق این فقل رو دور زد ؟
    در کل آیا این فیوزبیت ها به اندازه ی کافی قابل اطمینان هستند یا خیر؟
    اگر بتونید در مورد سازو کار و نحوه ی عملکردشون هم توضیحی بفرمایید که خیلی عالی میشه
    پیشاپیش متشکرم
    :smile:

پاسخ : سوال امنیتی مهم در مورد فیوز بیت ها یا همون قفل های AVR!

سلام
    جیتگ را هم باید غیر فعال کنید (با فیوز بیت مخصوصش)
    اگر به برنامه مطمئن هستید میتونید RSTDISBL را هم فعال کنید.
    موفق باشید.
    If everything seems under control, you're just not going fast enough
    Mario Andretti

دیدگاه

شما کافیه دو فیوز بیت مربوط به قفل امنیتی رو صفر کنی دیگه با هیچ ÷روگرمری قابل خوندن و نوشتن نخواهد بود اما در صورتی که تنها بیت سریال ÷روگرمینگ رو غیر فعال کنی با ÷روگرمرهای ÷ارالل قابل برنامه ریذی خواهد بود.

Qt - A cross-platform application and UI framework

با کامپایلرهای قدرتمند GCC در Linux و MinGw در Windows

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sallysat
        شما کافیه دو فیوز بیت مربوط به قفل امنیتی رو صفر کنی دیگه با هیچ ÷روگرمری قابل خوندن و نوشتن نخواهد بود اما در صورتی که تنها بیت سریال ÷روگرمینگ رو غیر فعال کنی با ÷روگرمرهای ÷ارالل قابل برنامه ریذی خواهد بود.
        من تو تاپیک فیوز بیتهای avr (که جزء تاپیک های مهم هست) هم پست زدم ولی هنوز کسی جواب نداده

اونجا هم گفتم با پروگرمر stk200 و پروگرمر usb نواوران میکرو رو پر کردم ولی میکرو رو نتونستم به طور کامل قفل کنم همه حالت های قفل رو هم امتحان کردم با stk200 تو بیسکام میکرو رو پر میکنم که فقط اگه کد$prog ... تو برنامه بیسیک باشه فقط نمیشه از میکرو خوند

شما خودتون میکرو رو تا حالا قفل کردید با چه پروگرمری و تو چه محیطی میکرو رو پر میکنید
        چه دعایی کنمت بهترازاین ،که کنار پسر فاطمه هنگام اذان ، سحر جمعه ای پشت دیوار بقیع قامتت قد بکشد در دو رکعت به نمازی که نثار حرم و گنبد برپا شده ی حضرت زهرا بکنی ... انشاالله

دیدگاه

سلام
          من با stk200 وبا بسکام میکرو قفل کردم باید سه فیوز بیت رو با صفر پر کنی
          در این صورت پروگرامر میکرو میخونه ولی اگه به کدهای که گرفته نگاه کنی بعد می فهمی که قفل شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AFSHARAN
            سلام
            من با stk200 وبا بسکام میکرو قفل کردم باید سه فیوز بیت رو با صفر پر کنی
            در این صورت پروگرامر میکرو میخونه ولی اگه به کدهای که گرفته نگاه کنی بعد می فهمی که قفل شده
            بله
            درسته من هم با بسکام این کارو کردم
            خوب کار میکنه
            برنامه رو میتونه از روی ای سی بخونه ولی کدها همگی اشتباهند و تکراری بنا براین برنامه کار نمیکنه
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام .................

منم با STK200 این کار رو کردم (پروگرمرم از این پورت پرینتر ها بود ..) توی محیط CodeVision .. خوب جواب داده بود ..اگه خواستید بگم چطور؟ منتها هرگز نتونستم بازش کنم .. موفق باشید ..
              دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام.
                من یه چیزی دیدم که خیلی برام جالب بود.
                پروگرمر من هم به صورت ISP پروگرم میکنه اما با پورت سریال به کامپ وصل میشه و با برنامه خودش فقط کار میکنه.
                یه دستگاهی دستم اومد(ساخت ایران) که کنترلرش یه مگا 32 بود
                میدونستم قفله ولی گفتم بذار تست کنم شایدم از شانس ما قفل نبود.
                میکرو رو که گذاشتم تو پروگرامر , پروگرمر قاطی کرد و چراغ پاورش هم خاموش شد :eek: چه برسه به اینکه بخواد بخونه ازش.
                چون دستگاه امانت بود ترسیدم بیشتر باهاش ور برم.
                اما به نظرتون چیکار کرده بودند که اینجوری شد؟
                الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

سلام
                  مشخصات دستگاه چیه چیکاری انجام میده

دیدگاه

پاسخ : قفل های AVR! در بیسکام

تو bascom1.9 قفل ها بصورت زیر است:

در قسمت Manual program به قسمت فیوز بیت ها رفته و بعد گذاشتن لاک بیت در حالت لاک 00 از سمت راست یک بار بر روی write Lb کلیک کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
                      سلام .................

منم با STK200 این کار رو کردم (پروگرمرم از این پورت پرینتر ها بود ..) توی محیط CodeVision .. خوب جواب داده بود ..اگه خواستید بگم چطور؟ منتها هرگز نتونستم بازش کنم .. موفق باشید ..
                      پروگرمر منم از همین پورت پرینتر هاست که باهاش تو بیسکام فقط تونستم خوندن از میکرو رو قفل کنم میخوام همین قفل شدن رو تو کدویژن انجام بدم اگه راهنمایی کنید چطوری تو کدویژن انجام دادید ممنون میشم
                      چه دعایی کنمت بهترازاین ،که کنار پسر فاطمه هنگام اذان ، سحر جمعه ای پشت دیوار بقیع قامتت قد بکشد در دو رکعت به نمازی که نثار حرم و گنبد برپا شده ی حضرت زهرا بکنی ... انشاالله

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                        با برنامه pony prog اگه درست نوشته باشم میشه با تغییر فیوز بیتها avr را قفل کرد که بعد هم نمیشه آن را باز کرد مگه اینکه برنامه در avr پاک بشه
                        یعنی در صورت دست کاری مجدد فیوز بیتهای مربوط استفاده شده برای قفل برنامه داخل avr پاک شده.
                        اگه خواستید یک پیام خصوصی ارسال کنید تا توضیح بدم
                        موفق با شید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد مینائیان
                          سلام دوست عزیز
                          با برنامه pony prog اگه درست نوشته باشم میشه با تغییر فیوز بیتها avr را قفل کرد که بعد هم نمیشه آن را باز کرد مگه اینکه برنامه در avr پاک بشه
                          یعنی در صورت دست کاری مجدد فیوز بیتهای مربوط استفاده شده برای قفل برنامه داخل avr پاک شده.
                          اگه خواستید یک پیام خصوصی ارسال کنید تا توضیح بدم
                          موفق با شید
                          سلام
                          دوست عزیز اگه براتون ممکنه راجع به این نرم افزار تو این تایپیک توضیح بدید تا همه استفاده کنند
                          ممنون
                          صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
                            سلام .................

salam
                            man ye programmer noavaran kharidam vali kar nemikone toy code vision error mide kasi inja mitone komakam kone?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hoseini_za

salam
                              man ye programmer noavaran kharidam vali kar nemikone toy code vision error mide kasi inja mitone komakam kone?
                              سلام ................

پروگرمر من برای شرکت نوآورانه شمارش هم NUS112 هست .. خوب هم جواب میده .. مشکلی هم ندارم باهاش (البته USB میشه دیگه ..) .. شماره ی پروگرمر شما چیه؟
                              دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X