ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 4 از 6 نخست 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 56
    2018/01/21
    249
    37

پاسخ : سوال درمورد درایورl.e.dها

نقل قول نوشته اصلی توسط azjaguar

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام به نظرم بجای آرمیچر از سروو موتور یا استپ موتور استفاده کن( سروو موتور بهترین جواب رو خواهد داد! ) و اینکه از این به عنوان ترسوندن افراد استفاده نکن! چون خیلی چیز خوبی شده مخصوصا نور پردازیش! فقط یکم ترسناک نمیشه اگه همینجوری مثل گهواره تکون بخوره؟!
    سلام دادا
    سرو و موتور خیلی عالیه به کارم حرکتاش نرمو ارومه اما توان خریدشوندارم،چشاتون خوب میبینه:-) عکسی که پست قبلی گذاشتم نور قرمزش بچشم نمیومد لامپ ابی توپایه گهواره جاسازی کردم نورش اندازس راضیم ازش یکساعت پیش به لامپ سبزا مقاومت بستم یکونیم ولت بیشترکردم بدک نشده اخرجمله ام عکسهاشو میزارم.اره میخام مردم بترسن بگن روح گهواره رو تکون میده هنوز کارخیلی داره بتونه کردم هنوز شاپان کاری بعد لعاب بعد فککنم نیم پلی استر برای ضداب شدن.چندتا طرح مذهبی دارم طراحی میکنم که بدم برام چاپ کنن پلاستیکی.مثلا عکس علی اصغر رو میخام زیرسقف که نیمدایره داره بچسبونم کناره سقف. طراحی کردم عین پرچمهای بلندوباریک هستن بغل دیوارها میزنن میخام زیرسقف بزنم نوشته هاشو تغییردادم،قسمت هلالی ها طراحی کاشی فیروزه ی میخام طرح کنم خوده گهواره که متحرکه هیچ برچسبی نمیزنم میخام رنگش کنم عین رنگ چوب گردو باقوس سقف که رنگ چوب گردو کنم.تومغزم که چیزخوبیه خداکنه درعمل هم خوبوزیبا دراد

2017/11/05
    Amol
    844
    387

اون ولومی که میفرمایید منظورتون پتانسیومتر هست؟ به هیچ وجه مستقیم وصل نکنین به چیزی که جریان زیاد میکشه! اون مقاومت هم باید مقدار و توانش محاسبه بشه! خیلی مراقب باشین اینجوری احتمال آتشسوزی میره بالا
    2018/01/21
    249
    37

اون ولومی که میفرمایید منظورتون پتانسیومتر هست؟ به هیچ وجه مستقیم وصل نکنین به چیزی که جریان زیاد میکشه! اون مقاومت هم باید مقدار و توانش محاسبه بشه! خیلی مراقب باشین اینجوری احتمال آتشسوزی میره بالا
    اره همونه.اینو نمیدونستم:-)
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,739
    2,449

نقل قول نوشته اصلی توسط pika3

سلام داداش بامرامم.
    اره گیربکسیه.راستی یچیزی به ذهنم اومد.مطمئنم در سی دی پلیر هارو بازکردی همونجای که لنز لیزهست اطلاعات روی سیدی رو میخونه دقیقا بغل لنز یچیزی شبیه ولوم هست اماخیلی کوچکه با پیچگوشتی کوچک میگردونن که شدت لیزر رو کموزیاد میکنه.اگه ازاینا داشته باشم کنارهررنگ لامپ لحیم کنم کارمیکنه؟چندسالپیش یه ولوم برا کمو زیادکردن صدا بودبرداشتم یادم نیس چندولت بهش دادم حدس میزنم 12ولت بود همزن برقی درست کردم بااین ولوم میخاستم سرعتشو کموزیادکنم بلدنبودم شانسی ولوم رو به ارمیچره سری کردم،روشن کردم چندسی ثانیه اول کارهم میکرد یهو دیدم سرعت چرخش ارمیچر بدونیکه به ولوم دست بزنم هی داره کمتروکمترمیشه بعدش دیدم ولومه دودکرد وکلاارمیچر متوقف شد نمیدونم اشتباه بسته بودمش یا که ولتاژش زیاد بوده،حالااون ولوم کوچولوها بغل لیزر کارگشاهست که نسوزه مرتب کارکنه؟
    باسلام:
    شما دو راه دارید، استفاده ازموتور سرو 12ولت یا موتور 3 ولت. برای استفاده از موتور 3 ولت شما باید ازیک پتانسیومتر سیمی با توان مناسب استفاده کنید. علت سوختن پتانسیومتر قبلی با موتور این بود که، پتانسیومتر کربنی توان لازم را نداشت و دود شد و سوخت.ان پتانسیومتر کنار لنز فقط برای کنترل تک ال ای دی کار برد دارد و احتمال سسوختن آن در سایر موارد بسیار است.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2018/01/21
    249
    37

نقل قول نوشته اصلی توسط علي تحيری

باسلام:
    شما دو راه دارید، استفاده ازموتور سرو 12ولت یا موتور 3 ولت. برای استفاده از موتور 3 ولت شما باید ازیک پتانسیومتر سیمی با توان مناسب استفاده کنید. علت سوختن پتانسیومتر قبلی با موتور این بود که، پتانسیومتر کربنی توان لازم را نداشت و دود شد و سوخت.ان پتانسیومتر کنار لنز فقط برای کنترل تک ال ای دی کار برد دارد و احتمال سسوختن آن در سایر موارد بسیار است.
    سلام داداش گلم.
    اگه بودجه شو داشتم سرووموتوربهتربود،پتانسیوم تر سیمی اگه عکس یالینکشو داری بزار ببینم چشکلیه بیزحمت.خب اگه اون پتانسیومتر کنارلنز برا تک ال ای دی مناسبه و دود نمیکنه. چندتا سی دی پلیر خراب دارم بازشون میکنم برا هر لامپ لحیم میکنم.راستی بصورت سری ببندم یا روش دیگه ی داره؟؟
    2017/11/05
    Amol
    844
    387

سلام ! بجای رعوستا(یا مقاومت سیمی) میتونین از یک ماسفت و حالت خطی اون استفاده کنین/ دو پایه اول و آخر یک پتانسیومتر رو به 12 ولت و 0 ولت(گراند) وصل کنین.
    پایه وسط به گیت و سورس به 0 ولت(گراند)/ یک قطب موتور به درین ماسفت و یک قطب به مثبت منبع تغذیه(گراند منبع تغذیه نیز به ماسفت)
    با همین مدار ساده که شماتیکش تو نت هم هست میتونین توان رو کنترل کنین(بیشترین توان قابل کنترل برابر توان اتلافی ماسفت خواهد بود و هیت سینک برای ماسفت فراموش نشود)
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,739
    2,449

سلام داداش گلم.
    اگه بودجه شو داشتم سرووموتوربهتربود،پتانسیوم تر سیمی اگه عکس یالینکشو داری بزار ببینم چشکلیه بیزحمت.خب اگه اون پتانسیومتر کنارلنز برا تک ال ای دی مناسبه و دود نمیکنه. چندتا سی دی پلیر خراب دارم بازشون میکنم برا هر لامپ لحیم میکنم.راستی بصورت سری ببندم یا روش دیگه ی داره؟؟
    با سلام:
    از پتانسیومتر سی دی پلایر چشم پوشی کنید. اگر فکر هزینه را می کنید، همان موتور3 ولت گیربکس دار را با یک سیم المنت سری کنید و به ولتاژ 12 ولت وصل کنید. برای سریکردن بطور آزمایشی ازسیم المنت بخاری یا سشوار سوخته استفاده کنید . چون پتانسیو متر های سیمی بسیار گران می باشند. ازسیم المنتیبصورت سریاستفاده کنید که وقتی با یک موتور 3ولت کار می کند، 3 ولت روی موتور و 9 ولت روی سیم المنت قرار گیرد. این کار را باید بصورت تجربی انجام دهید.چون اگر این کار را نکنید مجبورید با منبع تغذیه /ازمایشگاهی زمانی که 3ولت به موتور دادید، در همان لحظه شدت جریان مصرفی را محاسبه کنید، تامقدار مقاومت و توان آن محاسبه شود. روشقبلی برایتان آسان تراست.
    2018/01/21
    249
    37

سلام ! بجای رعوستا(یا مقاومت سیمی) میتونین از یک ماسفت و حالت خطی اون استفاده کنین/ دو پایه اول و آخر یک پتانسیومتر رو به 12 ولت و 0 ولت(گراند) وصل کنین.
    پایه وسط به گیت و سورس به 0 ولت(گراند)/ یک قطب موتور به درین ماسفت و یک قطب به مثبت منبع تغذیه(گراند منبع تغذیه نیز به ماسفت)
    با همین مدار ساده که شماتیکش تو نت هم هست میتونین توان رو کنترل کنین(بیشترین توان قابل کنترل برابر توان اتلافی ماسفت خواهد بود و هیت سینک برای ماسفت فراموش نشود)
    سلام
    علم الکترونیک*م خیلی کمه فرق ماسفت با رگولاتور(ازنظرشکلی)رونمیدو نم.اگه لابلای وسایلم پیدا کردم.برا کنترل شدت نور ال ای دی هم میشه استفاده کرد یا فقط باهاش میشه توان موتور استفاده کرد؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط علي تحيری

با سلام:
    از پتانسیومتر سی دی پلایر چشم پوشی کنید. اگر فکر هزینه را می کنید، همان موتور3 ولت گیربکس دار را با یک سیم المنت سری کنید و به ولتاژ 12 ولت وصل کنید. برای سریکردن بطور آزمایشی ازسیم المنت بخاری یا سشوار سوخته استفاده کنید . چون پتانسیو متر های سیمی بسیار گران می باشند. ازسیم المنتیبصورت سریاستفاده کنید که وقتی با یک موتور 3ولت کار می کند، 3 ولت روی موتور و 9 ولت روی سیم المنت قرار گیرد. این کار را باید بصورت تجربی انجام دهید.چون اگر این کار را نکنید مجبورید با منبع تغذیه /ازمایشگاهی زمانی که 3ولت به موتور دادید، در همان لحظه شدت جریان مصرفی را محاسبه کنید، تامقدار مقاومت و توان آن محاسبه شود. روشقبلی برایتان آسان تراست.
    سلام دادا
    عه چه فکر خوبی چرا تاحالابفکرم نرسیده بود یکی دوتا سشوار خراب داشتیم بگردم پیداکنم، فککنم ممنون داداش گلم
    ویرایش توسط pika3 : 2019/02/17 در ساعت 20:43
    2017/11/05
    Amol
    844
    387

بله میشه اگه ولتاژ ثابت میخواین از روش آقای تحیری استفاده کنین اگه متغییر میخواین از ماسفت
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,739
    2,449

سلام
    علم الکترونیک*م خیلی کمه فرق ماسفت با رگولاتور(ازنظرشکلی)رونمیدو نم.اگه لابلای وسایلم پیدا کردم.برا کنترل شدت نور ال ای دی هم میشه استفاده کرد یا فقط باهاش میشه توان موتور استفاده کرد؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دادا
    عه چه فکر خوبی چرا تاحالابفکرم نرسیده بود یکی دوتا سشوار خراب داشتیم بگردم پیداکنم، فککنم ممنون داداش گلم
    با سلام:
    این، کم هزینه ترین راه پیشنهادی برای رسیدن به هدف است. چون خیلی از وسایل اضافه را میشود، استفاده بهینه ازآن کنیم.
صفحه 4 از 6 نخست 123456 آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 56