ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2018/08/26
    41
    4

کمک در مدارتقویت جریان باترانزیستور

سلام دوستان.کمک میخام که باکمک ترانزیستور2n3055ویا mj2955بتونم امپرخروجی روبالاببرم.رواین نقشه شماتیکی که قرارمیدم بگیدبایدچطورترانزیستورروس وارکنم.ممنونم ازتون.
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,421

پاسخ : کمک در مدارتقویت جریان باترانزیستور

نقل قول نوشته اصلی توسط aghamahdi-s

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان.کمک میخام که باکمک ترانزیستور2n3055ویا mj2955بتونم امپرخروجی روبالاببرم.رواین نقشه شماتیکی که قرارمیدم بگیدبایدچطورترانزیستورروس وارکنم.ممنونم ازتون.
    درود:
    مگر شما چقدر تقویت جریان می خواهید. همین ترانزیستور 2SD1047 می تواند با هیت سینک مناسب می تواند، تا 12 آمپر را تحمل کند. ( در صورتی که دمای هیت سینک روی25 درجه سانتی گراد قرار گیرد). حداکثر جریان خروجی شما می خواهید چند آمپرشود.؟
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)
    2018/08/26
    41
    4

Re: کمک در مدارتقویت جریان باترانزیستور

سلام جناب تحیری عزیز.اول این سوال روبپرسم که این ترانزیستور1047 مگه به جهت[محدودوکردن یابعبارتی کنترل امپر]نیست؟؟؟میخوام بگم که خودایسی317های بازارکه موجودهستن بزور1امپربدن خب؟بعدطی شماتیک ترانزیستورهایbc139و d1047 برای کنترل ومحدودکردن همون امپراژ خروجی 317بکاررفته خب؟پس افزایش امپری رخ نمیده درسته؟یعنی همون 1امپری که317 میده رودرخروجی نهایتا داریم.
    من میخام که درخروجی مدارحداقل حداقل 5امپرداشته باشم
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,421

پاسخ : Re: کمک در مدارتقویت جریان باترانزیستور

سلام جناب تحیری عزیز.اول این سوال روبپرسم که این ترانزیستور1047 مگه به جهت[محدودوکردن یابعبارتی کنترل امپر]نیست؟؟؟میخوام بگم که خودایسی317های بازارکه موجودهستن بزور1امپربدن خب؟بعدطی شماتیک ترانزیستورهایbc139و d1047 برای کنترل ومحدودکردن همون امپراژ خروجی 317بکاررفته خب؟پس افزایش امپری رخ نمیده درسته؟یعنی همون 1امپری که317 میده رودرخروجی نهایتا داریم.
    من میخام که درخروجی مدارحداقل حداقل 5امپرداشته باشم
    با سلام:
    در این شماتیک، ولتاژ رگولاتور LM317 و مقاومت 220 اهم و پتانسیو متر 5 کیلو اهم کار یک منبع تغذیه 1.2 ولت الی 34 ولت( در زیرشماتیک اشاره به کنترل ولتاژ می کند یعنی VOLTAGE) با جریان 1.5 آمپری را با یک هیت سینک مناسب که اگر دمای هیت سینک روی25 درجه سانتی گراد باشدرا بعهده دارد. اما اگر هیت سینک مناسب نباشد معمولا حدود 1 آمپر را می دهد. اما ترانزیستور BD 139 با مقاومت 10 کیلو اهم متغیر کار کنترل جریان را بعهده دارد.( اشاره به کنترل جریان یا CURRENT) اما ترانزیستور قدرت 2SD1047 کار تقویت جراین بیش تر را بعهده دارد. چرا؟ چون یک سرش مستقیم به مثبت ورودی یک سو شده رگوله نشده وصل است و امیتر آن ولتاژ خروجی اما بیس آن با ترانزیستور BD139 کنترل جریان، کنترل می گردد. اگر می خواهید از ترانزیستور 2N3055 استفاده کنید، آن را روی یک هیت سینک مناسب با توجه به پایه های آن بصورت موازی 2 یا 3 عددی متصل کنید.
    2018/08/26
    41
    4

Re: پاسخ : Re: کمک در مدارتقویت جریان باترانزیستور

سلام جناب تحیری عزیز.ممنونم ازپاسخگویی شماالان سوال من این شده که1-ایا روی همین1047 میتونم 3055ببندم؟یعنی هردونوع1057و3055سوارمدارباشه؟ ایامنطقیه ومقدارامپربالاترمیره؟؟2-اگرمنطقی نیست وبجای 1047 باید3055بکارببرم اونوقت کدوم قویتره؟1047 یا3055؟؟
    3-هرکدوم که منطقی وکارامدتربود میشه روکاغذشماتیک بکشید وقراربدیدعکسش رو تا منتاژکنم؟
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,421

پاسخ : Re: پاسخ : Re: کمک در مدارتقویت جریان باترانزیستور

سلام جناب تحیری عزیز.ممنونم ازپاسخگویی شماالان سوال من این شده که1-ایا روی همین1047 میتونم 3055ببندم؟یعنی هردونوع1057و3055سوارمدارباشه؟ ایامنطقیه ومقدارامپربالاترمیره؟؟2-اگرمنطقی نیست وبجای 1047 باید3055بکارببرم اونوقت کدوم قویتره؟1047 یا3055؟؟
    3-هرکدوم که منطقی وکارامدتربود میشه روکاغذشماتیک بکشید وقراربدیدعکسش رو تا منتاژکنم؟
    باسلام:
    لطفا بهسوالات زیر پاسخ دهید.
    1- ورودی شما چه ولتاژی با حداقل جریان 6 آمپر است که شما بخواهید 5 آمپر بکشید.
    2- چون شما یک عدد ترانزیستور 2SD1040 دارید، دو عدد دیگر از همین شماره تهیه کنید و این 3 ترانزیستور را بصورت موازی روی یک هیت سینک مناسب نصب کنید.
    3- روش موارزی بستن ترانزیستور ها هم به این صورت است که شما دو عدد ترانزیستور 1047 را بصورت وصل کولکتور سه ترانزیستور بهم و وصل بیس سه ترانزیستو ر به هم منصل کنید. سه امیتر این ترانزیستور ها را با سه مقاومت 0.22 اهم 5 وات بصورت تک تک وصل کنید و سپس مقاومت 4.7 اهم 10 وات را از مدار خارج کنید و سه سر دیگر این سه مقاومت 0.22 اهم را بهم وصل و به خط مثبت وصل کنید.
    2018/08/26
    41
    4

Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: کمک در مدارتقویت جریان باترانزیستور

سلام.خیلی ممنونم ازراهنماییتون.
    من یک ترانس 15ولت و2امپردارم که میخواستم یک تغذیه 1.2الی13ولت داشته باشم ولی باامپری بالاتراز2.خب؟یعنی فکرمیکردم به کمک ترانزیستورقدرت میتونم امپرروبالاببرم.حالا بهم بگیداشتباه میکنم؟یعنی اگرترانس من2امپره نمیتونم درخروجی مدارم بیشترازهمون2امپرداشته باشم؟اخه اکثرمواردکاربردی من درمحدوده 12ولته وچون ظبط ماشین باباندهای قوی ویاموتوربرف پاککن درزیربارنیازبه حدااقل5امپرداره میخواستم مدارم امپربالاباشه..ولتاژزیر12هم جهت شارژباطریهای لیتیوم باکنترل امپر کاربردداره برام..خب؟حالا راهنماییم کنیدنمیشه ورودی مدار2امپرباشه وخروجب بوسیله ترانزیستورها بره بالاتروحداقل 5امپربشه؟
    2014/10/12
    تهران - تهران پارس
    2,740
    2,421

پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: کمک در مدارتقویت جریان باترانزیستور

سلام.خیلی ممنونم ازراهنماییتون.
    من یک ترانس 15ولت و2امپردارم که میخواستم یک تغذیه 1.2الی13ولت داشته باشم ولی باامپری بالاتراز2.خب؟یعنی فکرمیکردم به کمک ترانزیستورقدرت میتونم امپرروبالاببرم.حالا بهم بگیداشتباه میکنم؟یعنی اگرترانس من2امپره نمیتونم درخروجی مدارم بیشترازهمون2امپرداشته باشم؟اخه اکثرمواردکاربردی من درمحدوده 12ولته وچون ظبط ماشین باباندهای قوی ویاموتوربرف پاککن درزیربارنیازبه حدااقل5امپرداره میخواستم مدارم امپربالاباشه..ولتاژزیر12هم جهت شارژباطریهای لیتیوم باکنترل امپر کاربردداره برام..خب؟حالا راهنماییم کنیدنمیشه ورودی مدار2امپرباشه وخروجب بوسیله ترانزیستورها بره بالاتروحداقل 5امپربشه؟
    با سلام:
    خیر دوست عزیز. برای اینک شما ولتاژ 12 ولت با امپر بالاتر داشته باشید، باید ازیک ترانس12 ولت با جریان بالاتر استفاده کنید.استفاده از ترانزیستور های موازی قدرت زمانی است که توان منبع ورودی زیاد تزازخروجی باشد.
    2018/08/26
    41
    4

Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: پاسخ : Re: کمک در مدارتقویت جریان باترانزیستور

جناب تحیری ایاراهی هست که بشه امپرروبالاتراز منبع ورودی برد؟؟سوال دومم اینه بنابراین چون1047تا12امپر خروجی داره پس بتنهایی برابربادوعددموازی3055هستش درسته؟؟
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9