ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39
    2017/09/25
    تبریز
    88
    6

سوال در مورد نحوه تبدیل پروژه آردوینو به برد مستقل

سلام دوستان
    من در زمینه آردوینو و مباحثش مبتدی هستم و الان یه پروژه خیلی ساده با آردوینو درست کردم که یه مطلبی رو روی یه نمایشگر 16*2 اسکرول کرده و نمایش میده ، هدف از پروژه هم همینه و چیز دیگری نیاز نیست.

خب حالا من میخوام اینو به تعداد 10 عدد داشته باشم ! یعنی مثلا یه کمدی ساختم که برای هرکدومیش میخوام این نمایشگر روشون نصب شه و متن رو نمایش بده ، آیا برای هر تعداد باید یه آردوینو درنظر بگیرم ؟!

یا راهی هست که مثلا این برنامه رو به یه قطعه ای ایمپورت کنیم و اینو بجای آردوینو در پروژه استفاده کنیم ؟ چه راهکارهایی برای انجام این مساله دارید !؟
    2015/10/20
    88
    64

پاسخ : سوال در مورد نحوه تبدیل پروژه آردوینو به برد مستقل

نقل قول نوشته اصلی توسط sjangjoo

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

سلام دوستان
    من در زمینه آردوینو و مباحثش مبتدی هستم و الان یه پروژه خیلی ساده با آردوینو درست کردم که یه مطلبی رو روی یه نمایشگر 16*2 اسکرول کرده و نمایش میده ، هدف از پروژه هم همینه و چیز دیگری نیاز نیست.

خب حالا من میخوام اینو به تعداد 10 عدد داشته باشم ! یعنی مثلا یه کمدی ساختم که برای هرکدومیش میخوام این نمایشگر روشون نصب شه و متن رو نمایش بده ، آیا برای هر تعداد باید یه آردوینو درنظر بگیرم ؟!

یا راهی هست که مثلا این برنامه رو به یه قطعه ای ایمپورت کنیم و اینو بجای آردوینو در پروژه استفاده کنیم ؟ چه راهکارهایی برای انجام این مساله دارید !؟
    سلام
    جواب کوتاه و ساده برای سوال شما اینه : بله ! باید 10تا LCD وآردوینو داشته باشید !

راه حل دوم اینه که : اولا راجب LCD حتما باید 10تا داشته باشید ، ولی اگه میخاید هزینه اضافی برای آردوینو ندید باید از میکروکنترلر که خیلی ارزونتر از آردوینو هست استفاده کنید و اونو تبدیل به اردوینو کنید

آردوینو اسم قطعه نیست ! درواقع اسم یه بوتلودر اسم یه واسط یا کامپایلر هستش که روی یک میکروکنترلر ریخته میشه و باعث میشه تا با میکرو راحتتر و روانتر کار کنیم به خاطر همین به این دستگاه های کوچیک اردوینو میگن (از میکروکنترلر ساخته شدن) ... شما به تعداد 10 عدد میکروکنترلر مثلا Atmega8a بخرید و روشون بوتلودر اردوینو بریزید ، بوتلودر مناسب برای مگا8 اسمش آردوینو NG هستش که خود برنامه اردوینو موجوده . بعدش میتونید روی میکرو برنامه مورد نظر رو با برنامه ArduinoIDE آپلود و استفاده کنید .
    2008/09/29
    5,748
    275

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad0007

سلام
    جواب کوتاه و ساده برای سوال شما اینه : بله ! باید 10تا LCD وآردوینو داشته باشید !

راه حل دوم اینه که : اولا راجب LCD حتما باید 10تا داشته باشید ، ولی اگه میخاید هزینه اضافی برای آردوینو ندید باید از میکروکنترلر که خیلی ارزونتر از آردوینو هست استفاده کنید و اونو تبدیل به اردوینو کنید

آردوینو اسم قطعه نیست ! درواقع اسم یه بوتلودر اسم یه واسط یا کامپایلر هستش که روی یک میکروکنترلر ریخته میشه و باعث میشه تا با میکرو راحتتر و روانتر کار کنیم به خاطر همین به این دستگاه های کوچیک اردوینو میگن (از میکروکنترلر ساخته شدن) ... شما به تعداد 10 عدد میکروکنترلر مثلا Atmega8a بخرید و روشون بوتلودر اردوینو بریزید ، بوتلودر مناسب برای مگا8 اسمش آردوینو NG هستش که خود برنامه اردوینو موجوده . بعدش میتونید روی میکرو برنامه مورد نظر رو با برنامه ArduinoIDE آپلود و استفاده کنید .
    برای PIC هم بوت لودر دارن؟
    2015/10/20
    88
    64

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx

با پی آی سی کار نکردم و نمیدونم . به لیست آردوینوهای ساخته شده نگاه کنید ببینید با پی آی سی اردوینو ساخته شده یا خیر اگ ساخته شده باشه بوتلودرش هم هست
    2017/09/25
    تبریز
    88
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad0007

سلام

خیلی ممنونم از راهنماییتون ، یه سوال اینکه دو نوع میکروکنترلر با نام ATMEGA8 داریم ، کدومش مد نظرتون هست و اصلا فرق میکروکنترلر ها AU و PU باهم چی هست !؟

• میکروکنترلر ATMEGA8A-AU پکیج SMD
    • میکروکنترلر ATMEGA8A-PU پکیج DIP

و اینکه یه آموزش یا رفرنسی در باره ریختن کدهایی برای آردوینو آماده شده و روی آردوینو هم تست شده و کار میکنه روی این برد انتقال بدیم معرفی میکنین ؟
    من برد رو آماده کردم و به خوبی با آردوینو uno کار میکنه و الان فقط میخوام اینو روی این قطعه بریزم و مستقلش کنم و آردوینو از پروژه حذف شه هم بخاطر گرون بودنش هم بخاطر ساده بودن پروژه که یه آردوینو رو الاف خودش نکنه و هم اشغال فضای کمتر و طراحی برد بهتر

یا اگر پیشنهاد و راهنمایی های دیگری دارید خیلی ممنون میشم مطرح کنید .
    2015/10/20
    88
    64

نقل قول نوشته اصلی توسط sjangjoo

خیلی ممنونم از راهنماییتون ، یه سوال اینکه دو نوع میکروکنترلر با نام ATMEGA8 داریم ، کدومش مد نظرتون هست و اصلا فرق میکروکنترلر ها AU و PU باهم چی هست !؟

• میکروکنترلر ATMEGA8A-AU پکیج SMD
    • میکروکنترلر ATMEGA8A-PU پکیج DIP

و اینکه یه آموزش یا رفرنسی در باره ریختن کدهایی برای آردوینو آماده شده و روی آردوینو هم تست شده و کار میکنه روی این برد انتقال بدیم معرفی میکنین ؟
    من برد رو آماده کردم و به خوبی با آردوینو uno کار میکنه و الان فقط میخوام اینو روی این قطعه بریزم و مستقلش کنم و آردوینو از پروژه حذف شه هم بخاطر گرون بودنش هم بخاطر ساده بودن پروژه که یه آردوینو رو الاف خودش نکنه و هم اشغال فضای کمتر و طراحی برد بهتر

یا اگر پیشنهاد و راهنمایی های دیگری دارید خیلی ممنون میشم مطرح کنید .
    برای شما جفتشون یکیه و هیچ فرقی تو سیستم ندارن جز اینکه یکی smdه اون یکی دیپ . اگ هیتر یا هویه مخصوص smd ندارید مدل dip استفاده کنید
    خود برنامه آردوینو رو از سایت آردوینو دانلود کنید خودش برنامه های آماده به اسم Sketch داره داخل برنامه . (

)

برای تبدیل میکروکنترلر به آردوینو یا بهتره بگم ریختن بوتلودر روی میکرو راهنماش تو اینترنت هست تو انجمن هم باید باشه اگ نبود گوگل سرچ کنید میاد .
    2017/11/05
    Amol
    446
    158

استفاده کنین

2017/09/25
    تبریز
    88
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط azjaguar

استفاده کنین

اینو نگاه کردم ولی تو فروشگاه های داخلی همچین چیزی ندیدم که بشه پیداش کرد ، دقیقا کارش چی هست و چه مزایا و معایبی داره ؟
    2017/11/05
    Amol
    446
    158

این پست در پاسخ ب دوستمون که بوت لودری ماننده اردویینو برای pic خواسته بودن هست
    .

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfx

درپاسخ به شما بود پینگویینو نمیدونم چرا جدا ارسال شد
    2017/09/25
    تبریز
    88
    6

دوستان ممنون از راهنمایی های خوبتون ، الان من ATMEGA8A رو تهیه کردم ولی طبق آموزش های موجود موفق به راه اندازی و آپلود پروژه ساده آردوینو روش نشدم ،

لطفا در این باره راهنمایی بفرمایید و لینک های معتبر آموزش دقیق این پروسه رو لطف کنید.

تشکرات فراوان
صفحه 1 از 4 1234 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39